CroatianEnglishGermanPolishRussian

Do Dubrownika z dziećmi

Do Dubrownika z dziećmi

My jeszcze nie mamy dzieciaków, dlatego też poniższy tekst kierujemy do tych, którzy wybierają się do Chorwacji ze swoimi pociechami. Jeśli decydujemy się na wczasy w Dubrowniku z dziećmi, warto wybrać odpowiednie zakwaterowanie. Dubrownik oferuje wysokiej jakości hotele i kwatery prywatne o różnorodnych zakresach cenowych. W zależności od naszego budżetu, w cenie kilkuset kun dziennie można zatrzymać się w jednym z prywatnych apartamentów lub w hotelu 3-gwiazdkowym. Ponadto hotele często oferują specjalne zniżki dla dzieci.

Przepiękne okolice Dubrownika

Godnym polecenia jest nocleg w okolicy Uvala Lapad i Babin Kuk. Można tam znaleźć ciekawe kwatery, dzięki którym spędzimy tanie wczasy w Dubrowniku. Spacery po zatoce Lapad to sposób na wypoczynek zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Możemy zamówić w jednej z wielu kafejek kawę, zjeść lody, naleśniki czy pizze, a dzieci mogą skorzystać z wielu przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji. Promenada Króla Zvonimira w Zatoce Uvala Lapad jest miejscem zamkniętym dla zmotoryzowanych. Nadmorska ścieżka spacerowa łączy go z terenami zielonymi Babin Kuk. Jest to idealne miejsce do gry w piłkę, jazdę na rowerze, tenis stołowy czy minigolf na świeżym powietrzu. Babin Kuk znajduje się w odległości krótkiego spaceru od plaży Copacabana, po przeciwnej stronie półwyspu. W centrum miasta dużą atrakcją dla dzieci będzie wycieczka do Aquarium, Muzeum Przyrodniczego i spacer po murach miasta. Uwaga – wybierając się na spacer po murach starego miasta wybierzmy godziny poranne bądź wieczorne, tak by upał nie dokuczył szczególnie naszym pociechom. Nie wolno zapomnieć o gigantycznym żółwiu morskim w odrestaurowanym Akwarium w Dobrowniku. Akwarium znajduje się na terenie Fortu św Jana (Sv. Ivan), w pobliżu starego portu Miasta.

Akwarium w Dubrowniku

Wyspa Lokrum

Dziesięciominutowa przejażdżka łodzią ze starego portu na pobliską wyspę Lokrum, to kolejny niezbędny punkt pobytu w Dubrowniku. Na wyspie warto spędzić cały dzień na kąpielach w słonym jeziorku Mrtvo more (Martwe Morze), spacerach po gajach oliwnych, a także w ogrodzie botanicznym, gdzie można spotkać pawie i egzotyczne rośliny.

Wyspa Lokrum

Dolina Medena i Jaskinia Durovic

Ciekawym miejscem na wycieczkę z najmłodszymi może być także Dolina Medena na wzgórzu Bosanka, położonym powyżej Dubrownika. Dzieci mogą tutaj pojeździć na kucykach czy spotkać zwierzęta domowe. Jeśli zdecydujemy się na dłuższy pobyt, warto wybrać się do Konavli, by pojeździć konno. Interesująca jest również Jaskinia Durovic położona poniżej pasa startowego na lotnisku w Dubrowniku. Jeśli więc ktoś planuje podróżowanie do Dubrownika samolotem, jaskinię najlepiej zostawić sobie na dzień powrotu, jeżeli oczywiście będzie na to czas.

Piaszczyste i kamieniste plaże

Większość turystów z Polski na wakacje w Chorwacji wybiera się w okresie od połowy czerwca do końca sierpnia, zatem wszystkie powyżej opisane atrakcje można „zaliczyć” po dniu spędzonym na plaży. Plaże Dubrownika oferują kąpiel w czystym i bezpiecznym morzu. Oprócz hotelowych plaży dostępne są piaszczyste plaże na Wyspach Elafite i w Slano, a także kamieniste plaże w Brsecine i Srebreno. Morze i słońce to niezaprzeczalnie największa atrakcja dla najmłodszych, do tego dochodzi nurkowanie, skoki do morza, spływy kajakowe i przejażdżki rowerami wodnymi, które sprawią, że wakacje w Dubrowniku będą naprawdę niezwykłe.

 

Wystaw nam ocenę!
TragediaSłaboMoże byćDobrzeSuper (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

4 komentarze

 1. Wampireq
  Cze 21, 2013 @ 08:28:32

  Dubrovnik jest bardzo piękny, miasto magiczne zarówno w dzień jak i w nocy.
  Aż bym jeszcze tam wrócił :)
  Pozdrawiam!

  Reply

  • Wojtek Tyluś
   Cze 21, 2013 @ 22:29:38

   w planach na ten rok mamy powrót do Dubrownika, jednak na tą chwilę wyjazd znacznie oddalił się :(
   co i jak nie będziemy na razie pisać coby nie zapeszać :)

   Reply

 2. Stare miasto w Dubrowniku | CroLove.pl
  Mar 30, 2014 @ 15:34:32

  […] Stari Grad, czyli Stare Miasto w Dubrowniku to niewątpliwie najpiękniejsze miasto Chorwacji i jedno z najpiękniejszych miast na świecie. Możemy to potwierdzić! To właśnie w Dubrowniku oświadczyłem się Agnieszce! Jego historia i niezwykła atmosfera panująca tam całą dobę, powoduje, że naprawdę chce się tam wracać. Stare Miasto jest tylko częścią miasta, które rozciąga się na przestrzeni kilku kilometrów po południowym obszarze Dalmacji. W 1979 r. starówka Dubrownika została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. O Dubrowniku pisaliśmy już przy okazji opisywania cennych wskazówek oraz wtedy kiedy podpowiadaliśmy Wam jak spędzić urlop w Dubrowniku z dziećmi. […]

  Reply

 3. Chorwacja w 4 dni - południowa Dalmacja | CroLove.pl
  Mar 08, 2015 @ 21:34:37

  […] z dziećmi i martwicie, że mogą się nudzić w Dubrowniku? Niepotrzebnie. We wpisie p.t. „Do Dubrownika z dziećmi”, pokrótce opisujemy kilka atrakcji dla najmłodszych. Co warto zobaczyć w Dubrowniku opisaliśmy […]

  Reply

Skomentuj ten wpis

Więcej w Chorwacki poradnik
Ceny autostrad w Chorwacji
Ceny autostrad w Chorwacji [2017]

Przedstawiamy aktualne ceny autostrad w Chorwacji w 2017 roku. Mamy dla Was dobrą i złą wiadomość. 16 marca rząd Republiki...

Zamknij