CroatianEnglishGermanPolishRussian

Kajaki w Dubrowniku, czyli zwiedzanie z poziomu morza

Kajaki w Dubrowniku, czyli zwiedzanie z poziomu morza

Zwiedzanie Dubrownika i wyspy Lokrum z poziomu Adriatyku? Czemu nie! Spacerując murami miejskimi, widząc grupy w kajakach, postanowiliśmy, że również musimy spróbować. Spróbowaliśmy w ubiegłym roku, było warto! Widok murów starego miasta z tej perspektywy jest nieziemski. Ponadto, dzięki tak aktywnie spędzonym kilku godzinom na wodzie udało się spalić kilka kalorii oraz złapać kolejny poziom opalenizny. Sama trasa nie jest wymagająca, z pewnością każdy da sobie radę.
Baza kajaków znajduje się w niewielkiej zatoczce pomiędzy starym miastem a fortem Lovrijenac. Zapisy odbywają się właśnie tam lub przy przystanku dla autokarów, przy bramie Pile. Osoby oferujące wycieczki kajakami na pewno nie pozwolą Wam przejść bez zapoznania się z ich ofertą. Firm oferujących kajaki jest kilka. Ponieważ wszyscy oferują to samo, polecamy sugerować się wyłącznie ceną, która albo jest u wszystkich taka sama albo różni się nieznacznie. Może się okazać, że wolne terminy będą dopiero na następny dzień, zwłaszcza wtedy kiedy jesteśmy większą grupą.

Kajaki w Dubrowniku

 

Informacje praktyczne

– Cała trasa liczy ok. 7km. Czas jej przepłynięcia to ok 3h. Należy jednak doliczyć ok. pół godziny na wcześniejsze zjawienie się na miejscu i pół godziny na przebranie się po wycieczce.
– Wszystkie firmy dysponują kajakami dwuosobowymi. Niektóre firmy posiadają również kajaki wykonane z przeźroczystego tworzywa.
– Minimalny wiek dziecka to 4 lata.
– Cena (2016r.): 230Kn
– W cenę wliczone jest również 0,5L wody oraz kanapka (z wędliną lub serem do wyboru)
UWAGA: Koniecznie zabierzcie ze sobą nakrycie głowy. Ponadto, nie zaszkodzi mieć większa butelkę wody. Warto również wziąć obuwie do wody, okulary przeciwsłoneczne, okrycie ciała lub duży filtr do opalania oraz wodoodporny aparat.

 

Opis wycieczki kajakami

Pierwszy postój odbywa się mniej więcej w połowie trasy pomiędzy startem a wyspą Lokrum. W tym miejscu przewodnik udzielił informacji m.in. o florze i faunie pod nami. Opowiedział również legendę związaną z Lokrum, którą poznaliście już czytając wpis na blogu pt. „Lokrum – przeklęta wyspa miłości”.

Kolejny postój odbywa się już w grocie na Lokrum, gdzie, w cieniu można chwilę odpocząć od lejącego się z nieba żaru. Grota robi imponujące wrażenie!

Opływając Lokrum, w połowie drogi pomiędzy wyspą a lądem odbywa się trzeci postój.

Czwarty przystanek ma miejsce w Cave Beach, plaży ukrytej w wielkiej grocie. Tam spędza się najwięcej czasu, który można wykorzystać np. na kąpiel lub skoki ze skarpy. Tutaj też płynący z nami opiekun wręcza każdemu uczestnikowi kanapkę. Gdyby ktoś z Was chciał dotrzeć do plaży z lądu, znajduje się ona mniej więcej w połowie drogi między starym miastem a plażą Sveti Jakov.

Z Cave Beach udajemy się do bazy, już bez postoju, płynąc przy samym starym mieście. Podczas płynięcia przewodnik opowiada ciekawe informacje z historii Dubrownika.

Kajaki w Dubrowniku

Widok z kajaka na stare miasto w Dubrowniku

Widok z kajaka na stare miasto w Dubrowniku

Pierwszy postój - widok na stare miasto

Pierwszy postój – widok na stare miasto

Kajaki w Dubrowniku

Drugi postój - grota na wyspie Lokrum

Drugi postój – grota na wyspie Lokrum

Drugi postój - grota na wyspie Lokrum

Drugi postój – grota na wyspie Lokrum

Kajaki w Dubrowniku Kajaki w Dubrowniku

Czwarty postój - Cave Beach

Czwarty postój – Cave Beach

Czwarty postój - Cave Beach

Czwarty postój – Cave Beach

Czwarty postój - Cave Beach

Czwarty postój – Cave Beach

Kajaki w Dubrowniku

Zapisz


Wystaw nam ocenę!
TragediaSłaboMoże byćDobrzeSuper (12 głosów, średnia: 4,58 z 5)
Loading...

2 komentarze

 1. Patrycja
  Lut 06, 2017 @ 21:47:29

  Super informacje :)
  Na pewno mi się przydadzą. Dziękuję :)

  Reply

 2. Rafał
  Lut 06, 2017 @ 22:04:37

  Super! Zresztą w Chorwacji wszystko jest super.

  Reply

Skomentuj ten wpis