CroatianEnglishGermanPolishRussian

Muzeum Zerwanych Związków w Zagrzebiu

Muzeum Zerwanych Związków w Zagrzebiu

W Chorwacji znajdziemy bardzo wiele muzeów. Najwięcej zapewne jest tych związanych z bogatą historią tego kraju. Jest jednak kilka takich muzeów, których zbiory nieco odbiegają od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Jednym z nich niewątpliwie jest Muzeum Zerwanych Związków w Zagrzebiu, które koniecznie musicie odwiedzić będąc w stolicy Chorwacji! Muzeum Zerwanych Związków zostało założone przez byłą parę i koncentruje się na prostym pytaniu: „Co zrobić ze wszystkimi pamiątkami po zakończonym związku?”. Początkowo miała to być wystawa tymczasowa, ale obecnie muzeum znalazło swoje stałe miejsce w Zagrzebiu. Jego kolekcja odwiedza ponad 30 miast na całym świecie, a przy okazji jest uzupełniana o nowe eksponaty.

 

Toster, topór i wiele innych…

Cała kolekcja Muzeum Zerwanych Związków to przedmioty podarowane przez zwykłych ludzi po tym, jak ich związek się zakończył. Należą do nich m.in. wyrzucone róże, ukradziony na złość toster, a nawet topór użyty do zniszczenia mebli byłej dziewczyny — wszystko to sprawia, że muzeum wyróżnia się na tle typowych walentynkowych ofert. Warto również przeczytać krótkie opisy towarzyszące wystawionym przedmiotom. Każdy gość może także uzupełnić kolekcję muzeum o swój eksponat.

Muzeum Zerwanych Związków w Zagrzebiu

Muzeum Zerwanych Związków w Zagrzebiu

 

Muzeum w centrum Zagrzebia

Muzeum mieści się w centrum Zagrzebia, gdzie znajduje się mnóstwo różnorodnych atrakcji. Oprócz samego muzeum można tam odwiedzić wiele galerii sztuki, wyjątkowe zabytki i parki, bądź też pójść na zakupy albo bawić się w nocnych klubach i celebrować bycie singlem. Zamiast przesłodzonego świętowania Walentynek warto zatem zwiedzić to piękne miasto!

Muzeum Zerwanych Związków w ZagrzebiuMuzeum Zerwanych Związków w Zagrzebiu

 

Licitarsko Srce dla zakochanych

A nawet jeśli w którymś momencie święto zakochanych obudzi w kimś romantyka, zawsze może podarować ona sobie (lub ukochanej osobie) serduszko Licitar, czyli kolorowo udekorowany piernik miodowy stanowiący tradycyjny symbol Zagrzebia.

Muzeum Zerwanych Związków w Zagrzebiu

Muzeum Zerwanych Związków w Zagrzebiu

Muzeum Zerwanych Związków w Zagrzebiu

Więcej informacji o Muzeum Zerwanych Związków można znaleźć pod adresem Brokenships.com

 

Tekst powstał przy współpracy z:
Chorwacka Wcpólnota Turystyczna


Wystaw nam ocenę!
TragediaSłaboMoże byćDobrzeSuper (2 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Jeden komentarz

  1. Kazimierz Pawłowski
    Lut 24, 2016 @ 12:47:00

    Ciekawe miejsce :) Choć mnie najbardziej marzy się rejs po wyspach Chorwackich.

    Reply

Skomentuj ten wpis

Więcej w Chorwackie ciekawostki, Dalmacja północna
Šibenik nocą
Šibenik nocą

Šibenik - piękny za dnia, piękny jest również nocą. Na dowód zabieramy Was na nocny spacer po tym pięknym mieście,...

Zamknij