Not Your language? Translate: CroatianEnglishGermanPolishRussian

Ceny paliw w Chorwacji [2018]

Tradycyjnie już, przedstawiamy aktualne ceny paliw w Chorwacji. Fala większych wyjazdów własnie się rozpoczyna, warto więc już teraz rozpocząć wstępną kalkulację wakacyjnych kosztów. W minionych latach ceny benzyny, diesla i LPG na stacjach paliw w Chorwacji nie odbiegały mocno od tych przedstawianych na początku roku. Niestety ostatnie miesiące pokazują, że cena paliw zarówno w Chorwacji jak i w Polsce poszła mocno do góry. Na pocieszenie przypominamy, że jeszcze nie tak dawno tankowaliśmy nasze auta po 6zł/Litr. W 2018 roku (stan na czerwiec) zapłacimy więcej średnio o ponad 1,5 Kuny za benzynę, o 1,5 Kunę za diesla oraz o 0,5 Kuny za LPG, w stosunku do ubiegłego sezonu.

Poniżej znajduje się tabela z cenami paliw, która będzie aktualizowana co pewien czas. Ceny podane są w Kunach (przelicznik na 3 czerwca – 1Kn = 0,58zł). Do podsumowania wykorzystaliśmy cennik pięciu dostawców paliw tj. INA, Tifon, Lukoil, Crodux i Petrol. Pamiętajcie by przed wyjazdem sprawdzić aktualny cennik!

 

Ceny paliw w Chorwacji [stan na 13 maja 2018r.]

Rodzaj paliwa INA Tifon LUKOIL Crodux Petrol
Benzyna – Eurosuper BS 95 10,49 10,55 10,74 10,56 10,48
Benzyna – Eurosuper BS 98
Benzyna – Eurosuper BS 100 11,02 11,06 11,10 11,04
Diesel – Eurodiesel BS 10,03 10,03 10,03 10,09 10,03
Gaz – Autoplin 4,90 4,90 4,90 4,90 4,90
Ceny podane w Kunach za litr

 

Ceny paliw w Chorwacji

10 komentarzy

 1. Marek
  -

  Witam, Byłem w Chorwacji od 20.06. do 30.06.2018r.
  Podaję z dnia 30.06.br.
  Makarska – stacja INA
  95 – 10,33 Kuny
  ON – 9,77 Kuny
  LPG – 5,05 Kuny
  Makarska – stacja Crodux
  95 – 10,25
  ON – 9,77
  LPG – 4,85

  Ceny na trasie przy autostradzie A1 nieco wyższe tzn.:
  95 – 10,42 , 10,50
  ON – 9,86 , 9,92
  LPG – 5,05

  Podaję też ceny paliw na Węgrzech przy autostradzie:
  95 – 422,90 , 435,90 Ft
  ON – 442,90 Ft
  LPG – 254,90 Ft
  Na Słowacji cena LPG wynosiła – 0,639 euro

  Życzę miłego wypoczynku.

 2. Marek
  -

  Witam,
  Nieopatrznie nie odznaczyłem, aby mnie
  nie zapisywać do Newslettera CroLove.

  Proszę mnie nie zapisywać do do Newslettera CroLove,
  ja tylko chciałem przekazać posiadane informacje.
  Pozdrawiam

 3. Piotr
  -

  Ceny paliw w Chorwacji – trochę kosmos – wszystko zresztą trochę kosmos :( jak chociażby wejście na mury w Dubrovniku dla 3 osobowej rodziny – 270 zł ( 450kun), wjazd na wzgórze – to samo …czyli pęka prawie 600 zł w jeden dzień – nawet w Paryżu takiej prędkości pozbywania się pieniędzy nie osiągnąłem. Jechałem pierwszy raz …..i chyba ostatni – największy jak do tej pory rozdźwięk pomiędzy oczekiwaniami a rzeczywistością ( nie ze względu na koszty …chociaż to też mnie zaskoczyło negatywnie a na antyturystyczne nastawienie Chorwatów np w Dubrovniku – są rozpieszczeni natłokiem turystów i czuć to na prawie każdym kroku….).
  Tankowałem tylko lpg na autostradzie 5,25 na całej długości ….czyli prawie 1 zł drożej niż w Polsce :( Poza autostradą w okolicach 5 kun. Taniej w Neum (Bośnia) – 1,20 KM …czyli około 2,4 ( czyli zbliżone do Polskich). Pozostałe paliwa powyżej 10 kun …czyli powyżej 6 zł

  • Wojtek Tyluś
   -

   Chybione porównanie z Paryżem, sprawdź proszę cenę wejścia na Wieżę Eiffla (25E/osoba), zresztą, jak można porównywać Wybrzeże Adriatyku z kontynentalną częścią Europy?
   Równie dobrze można napisać, że w Lublinie lepiej, bo wejście na Zamek Królewski jest taniej, a i paliwo tańsze.
   1zł drożej niż w PL, szaleństwo, pojechałeś na wakacje czy do dyskontu turystycznego? :)
   Przez Twoją wypowiedź przebija się kwestia kasy, za mało o tym co widziałeś poza nią.
   Pozdrawiam

 4. Piotr
  -

  Do Wojtek Tyluś
  Dla ciebie chybione – dla mnie nie – porównywałem – dla przykładu podałem miasto które raczej uchodzi za zdecydowanie droższe od Chorwacji… a czemu nie można porównywać to nie do końca wiem …i chyba nie chcę wiedzieć :)
  Przekazuję moje odczucia co do tego co i ile kosztuje ( jak chociażby ceny paliwa). Zdaje się że taki jest temat tego wątku. Moja ocena jest subiektywną i można się z nią zgadzać bądź nie – Ty za to dokonujesz oceny drwiąco-obrażającej …z jakich powodów – ponownie – nie chcę wiedzieć. Jeżdżąc po świecie nauczyłem się między innymi tolerancji i szacunku do tego że ktoś może mieć odmienny sposób widzenia ….właściwie na każdy aspekt rzeczywistości. Polecam spróbować.

  • Wojtek Tyluś
   -

   Wyraziłeś swoje subiektywne zdanie, a ja subiektywnie Ci odpowiedziałem, że nie jest trafione porównywanie wybrzeża Chorwackiego z kontynentalną Francją. To tak jakby porównywać Jastarnię z Lublinem.
   Przecież jestem tolerancyjny :]

 5. Piotr
  -

  Obaj doskonale wiemy że nie o tę część wypowiedzi mi chodziło :) Dla mnie koniec tematu. Chociaż chciałbym Ci za jedną rzecz podziękować – rzeczywiście zastanowię się 2 razy czy będę chciał ponownie podzielić się rzetelnymi informacjami na temat cen lub subiektywnymi, niezbyt pochlebnymi wrażeniami według osoby nieobiektywnej (ja też byłbym nieobiektywny gdybym prowadził bloga np o Azorach lub Nowej Zelandii) na jakimkolwiek blogu … bo odnoszę wrażenie że tylko pozytywne komentarze są akceptowalnymi – inne są generatorami uwag do których nie nawykłem zarówno jako autor jak i odbiorca. Chciałbym na koniec zwrócić uwagę, iż objętość wątków „finansowych” oraz ich treść wskazuje, że zarówno wśród wypowiadających się jak i czytelników tego bloga znajduje się znaczna część, dla której Chorwacja miała być może zostać jak to pejoratywnie zostało ujęte „dyskontem turystycznym” ( poezja intelektualna ) – do którego mieli nadzieję się udać by zauważyć piękno Dubrovnika, Trogiru, Splitu i np wyspy Hvar ….ale aspekt finansowy pobytu przesłonił im zmysły:). Żegnam i dalszych sukcesów życzę.