Not Your language? Translate: CroatianEnglishGermanPolishRussian

Ceny żywności w Chorwacji [2018]

Przygotowaliśmy przykładowe ceny podstawowych produktów spożywczych w Chorwacji w 2018 roku. W stosunku do ubiegłego roku, ceny w chorwackich sklepach nieznacznie wzrosły, nie mniej jednak nie odbiegają od tych, które znajdziemy w polskich sklepach. Oczywiście prosimy nie zestawiać tych cen z cenami z polskich dyskontów spożywczych.

Wcześniej przygotowaliśmy już dla Was zestawienia cen paliw oraz cen autostrad w Chorwacji. W miarę czasu będziemy aktualizować to zestawienie cen. Ceny w poszczególnych sklepach i miejscowościach mogą się różnić między sobą. Robiąc większe zakupy omijajmy sklepy, które mieszczą się blisko plaży lub znajdują się w ścisłym centrum. Pamiętajcie, że jedziecie tam odpocząć, kilkadziesiąt złotych mniej w portfelu nie powinno psuć Wam wyjazdu.

To ile kosztują wakacje w Chorwacji, w głównej mierze zależy od Was samych. Owszem, od niektórych kosztów nie uciekniemy, jednak pozostałe jesteśmy w stanie mocno zredukować.

Starajmy się korzystać ze sklepów sieciówek takich jak np. Studenac, Tommy czy Konzum – na wspomnianych stronach znajdziecie gazetki z aktualnymi cenami. Tam zazwyczaj jest taniej. Pamiętajcie by zwracać większą uwagę na produkty przy których widnieje informacja „akcija” czyli promocja. Warto zwracać na nie uwagę, ponieważ cena potrafi być wtedy niższa nawet o 50%.

Ceny ryb, owoców i warzyw w Chorwacji

Jeżeli planujecie zakup owoców i warzyw, najlepiej kupujcie je na lokalnych bazarach od miejscowych rolników. Nawet jeśli, czasem będzie trochę drożej, macie pewność, że jecie świeże chorwackie produkty, a nie importowane np. z Hiszpanii, Turcji czy Grecji.

Tak samo wygląda sprawa zakupu ryb i owoców morza po które warto wybrać się z samego rana, do portu gdzie miejscowi rybacy sprzedają prosto z łodzi.

Poniżej znajduje się przybliżony (uśredniony) cennik najpopularniejszych produktów spożywczych. Dowiecie się z niego m.in. jaka jest średnia cena chleba, piwa, nabiału, owoców czy drobiu. Ceny żywności pochodzą z dnia 7 lutego. Pamiętajcie, że podane ceny są cenami poglądowymi i w zależności od miejsca i czasu mogą się różnić.

 

Ceny żywności w Chorwacji [7.02.2018r.]

Produkt Konzum / Studenac / Tommy
Woda Jana 15 / 5L
Coca Cola 13 / 2L
Pepsi 12 / 2L
Mleko 6 / L
Ser żółty Gouda 40 / kg
Masło 16 / 250g
Bagietka 6
Czekolada 10
Jajka 22 / 10 sztuk
Majonez 22 / 630g
Kurczak na rożen 20 / kg
Szynka 50 / kg
Tyrolska 18 / 350g
Pomidory 15 / kg
Banany 12 / kg
Arbuz 14 / kg
Chleb 5
Piwo Karlovacko i Ozujsko 9 / puszka
Wino od 15 / butelka
Ziemniaki 3 / kg
Makaron 10 / kg
Olej słonecznikowy 17 / 1L
Oliwa z oliwek 20 / 1L
Kawa 35 / 200g
Musli 20 / 350g
Lody od 10 /2L
Cytryny 10 / kg
Parówki 20 / kg
Jogurt 8 / 1L
Ryż 10 / kg
Piersi z kurczaka 45 / 1kg
Pieczarki 22 / kg
Cebula 3 / 1kg
Ceny podane w Kunach

8 komentarzy

  • Wojtek Tyluś
   -

   A czy we wszystkich sklepach w całej Polsce jest ta sama cena?
   Jeśli porównujemy do cen z Biedronki to jest drożej, jeśli porównamy z cenami z polskiego wybrzeża lub Zakopanego to jest porównywalnie, w wielu przypadkach taniej.
   Zasada jest taka, by większe zakupy robić w hipermarketach poza centrami miast.
   Z drugiej strony, to są wakacje, nikt tam nie jeździ na zakupy, jeśli przez 2tyg. wydamy 100zł więcej to naprawdę za rok tam nie pojedziemy?
   Pozdrawiam

    • Jolanka
     -

     nieprawidłowe ;-) ja wakacje mam cały rok, więc mnie ceny interesują, nie zapominajmy, że oprócz turystów są jeszcze normalni ludzie jacy w takich turystycznych miastach żyją i nie wszyscy zajmują się usługami turystycznymi, a muszą jakoś przeżyć, tłumaczenie więc , że drogo bo to turystyczny region mnie osobićie wku…..ia.