Not Your language? Translate: CroatianEnglishGermanPolishRussian

Challenge accepted: jedziemy na wycieczkę objazdową po Chorwacji

WYJAZD ODWOŁANY!!!

Jakiś czas temu zapytaliśmy Was na Facebooku czy wybralibyście się na wycieczkę objazdową po Chorwacji? Większość z Was odradza nam taką formę zwiedzania Chorwacji. Odezwała się również do nas pani Monika z Biura Podróży Rajskie Wrota, która napisała, że warto spróbować, zwłaszcza we wrześniu. Stwierdziliśmy, czemu nie? JEDZIEMY! Taka forma pobytu w Chorwacji jest dla nas podwójnie interesująca. Będzie to nasza pierwsza wyprawa autokarem, a także pierwszy pobyt nad Adriatykiem we wrześniu. Winobranie, figi prosto z drzewa… a do tego przyjemna temperatura powietrza sięgająca 25 stopni i wody 20 stopni wody… – już nie możemy się doczekać!

Jeżeli również jesteście zainteresowani wrześniową wycieczką do Chorwacji w terminie 12-18.09.2015 r. to serdecznie zapraszamy!

Poniżej znajduje się szczegółowy plan wyjazdu, który znajdziecie na stronie Rajskich Wrót.

Dzień 1 – 12.09.2015
Zbiórka i wyjazd późnym wieczorem (ok. 18:00). Przystanki na trasie: Puławy – Lublin – Kraśnik – Rzeszów. Trasa przez Słowację (przejście Barwinek) i Węgry. Atrakcją będzie nocny przejazd przez BUDAPESZT – zobaczymy z autokaru pięknie oświetlony budynek Parlamentu, Kościół Macieja, Basztę Rybacką oraz mosty na Dunaju.

Dzień 2 – 13.09.2015
Po południu przyjazd do Parku Narodowego Rzeki Krka. Czekają tu na nas zniewalające widoki na malownicze kaskady, krystalicznie czystą wodę czy bujną faunę i florę. Teren Parku obejmuje środkowy i dolny bieg rzeki Krka, w którym rzeka rozgałęzia się na wiele drobnych strumieni, przechodzących w niezliczone wodospady. Do najbardziej znanych należą Roški Slap czy Skradinski Buk, przy którym można się kąpać! Na maleńkiej wysepce Visovic żyją jak niegdyś zakonnicy – franciszkanie, odizolowani od świata zewnętrznego. Po niezapomnianej wędrówce przejazd do hotelu w okolicy, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 – 14.09.2015
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do znanego z unikatowej architektury miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO – Szybenika. Zwiedzanie z przewodnikiem: Katedra Sveti Jakov (wejście), forteca Św. Anny, średniowieczne uliczki, barokowe kościoły, Pałac Biskupi i Książęcy, Brama Morska oraz Muzeum Miejskie. Następnie udamy się do Primošten, malowniczo położonego nad Adriatykiem miasteczka słynącego z produkcji czerwonego wina Babic i „Winnic Primošten” znajdujących się na liście UNESCO! Spotkanie z lokalnym producentem wina i wspaniała wycieczka do winnic (gdzie od połowy września zaczyna się zbiór owoców), degustacja 4 rodzajów wina i możliwość zakupów. Czas do własnej dyspozycji (plażowanie). Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Trogiru.

Dzień 4 – 15.09.2015
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek w hotelu i na plaży. Kąpiele w błękitnym Adriatyku, zakupy i czas do własnej dyspozycji. Fakultatywnie: wycieczka do Splitu i Trogiru. W programie: spacer z pilotem po Splicie zwiedzając Stare Miasto, Pałac Dioklecjana, Świątynia Jupitera (wejście) , Katedra św. Dujama z kryptą Św. Lucji (wejście), port. Przejazd do Trogiru, spacer z przewodnikiem po urokliwej starówce (ratusz i katedra św. Wawrzyńca z XIII w.). Powrót do hotelu – wolne popołudnie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 – 16.09.2015
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Dubrovnika – miasta zwanego „Perłą Adriatyku”, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Klasztor Franciszkanów, Stradun – główna ulica miasta, Kościół św. Błażeja, skarbiec katedry (wejście). W czasie wolnym dla chętnych wizyta na słynnej Plaży Banje lub wjazd kolejką linową na Górę Srđ (412 m n.p.m.) i kawa w restauracji z panoramicznym widokiem na całe miasto. Przejazd na Półwysep Pelješac – drugi pod względem wielkości półwysep w Chorwacji. Tutaj właśnie odwiedzimy miejsce upraw winorośli, położone malowniczo na stokach opadających ku Adriatykowi oraz zrealizujemy WIECZÓR DALMATYŃSKI z muzyką na żywo, tańcami, degustacją lokalnych trunków i kolacją złożoną z regionalnych przysmaków. Po mile spędzonym czasie każdy uczestnik otrzymuje butelkę wyśmienitego wina w prezencie. Przejazd na nocleg w miejscowości Orebić.

Dzień 6 – 17.09.2015
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek w hotelu i na plaży. Kąpiele w błękitnym Adriatyku, zakupy i czas do własnej dyspozycji. Fakultatywnie: całodzienny rejs FISH PICNIC na Wyspę Korčula. W programie: poczęstunek lokalnym trunkiem z fig, spacer z pilotem po Korčuli, rybny lunch z winem na łodzi, przepłynięcie do Lumbardy, gdzie zobaczymy piękne plaże, Klasztor Franciszkanów i spędzimy czas na opalaniu pływaniu w morzu. Na zakończenie wycieczki rejs malowniczą trasą między 20 małymi wysepkami archipelagu Korčula i przystanek na skoki do krystalicznie czystej wody! Wyjazd w drogę powrotną i przejazd nocny.

Dzień 7 – 18.09.2015
Przyjazd do Polski i zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych.

Termin: 12-18.09.2015 r.

Cena zawiera:
• Transport autokarem (klimatyzacja, regulowane fotele, mini barek, DVD)
• Zakwaterowanie w hotelach***, pokoje 2 i 3-osobowe (4noclegi)
• Wyżywienie 2 x dziennie (4 śniadania, 4 obiadokolacje z wodą w tym jedna w formie wieczoru dalmatyńskiego)
• Wieczór dalmatyński (muzyka na żywo, obiadokolacja regionalna z lokalnymi trunkami)
• Butelka chorwackiego wina w prezencie dla każdego uczestnika
• Opiekę licencjonowanego pilota wycieczki
• Opiekę przewodników lokalnych
• Ubezpieczenie KL, NNW (Signal Iduna)
• Opłaty klimatyczne
• Opłaty drogowe i parkingowe

Cena nie zawiera:
• Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, degustacji wina – płatne pilotowi w autokarze (Park Narodowy Rzeki Krka -12 euro; Katedra Sveti Jakov – 2 euro; Świątynia Jupitera, Katedra i krypta w Splicie – 4 euro; katedra Św. Wawrzyńca w
Trogirze – 4,00 euro; skarbiec katedry w Dubrowniku – 1,50 euro; degustacja win
w Primošten – 20 euro)
• Wycieczek fakultatywnych (Split i Trogir; Fisch Picnic)
• Dopłaty do pokoju 1-osobowego (250,00 zł/4 noclegi)
• Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (2,5% ceny imprezy)
• Ubezpieczenie od chorób przewlekłych (+50,00 zł/osoba)
• Innych opłat i świadczeń nie wymienionych w punkcie „cena zawiera”

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:
• Wycieczka fakultatywna FISH PICNIC (Krocula, Lumbarda, archipelag wysp, drink powitalny, lunch z winem) – 28,00 euro/osoba
• Wycieczka fakultatywna SPLIT + TROGIR z przewodnikiem (bilety wstępu dodatkowo) – 9,00 euro/osoba

Zaliczka: tylko 100,00 zł!

 

5 komentarzy

 1. Marta
  -

  Również jedziemy na objazdówkę, ale własnym autem. Zaczynamy od Rijeki i jedziemy wzdłuż wybrzeża do Dubrownika. Chcemy oczywiście jeszcze zahaczyć o Bośnię. Niby na początku planowaliśmy z biurem podróży, ale tam jednak trzeba się dostosowywać do godzin, terminów. Gdy jedziemy sami, możemy w jednym miejscu zostać dłużej, jeżeli nas zauroczy, a jeżeli nie, to nawet się nie zatrzymywać. z Jakuszyc wyjeżdżamy 30.08, planowany powrót 12.09, ewentualnie dzień później. Można napisać, że jedziemy w ciemno, bo w zasadzie mamy plan w jakim miejscu, kiedy chcemy się zatrzymać, ale noclegów w ogóle nie rezerwujemy. Najwyżej będziemy spać na plaży ;)

  • Wojtek Tyluś
   -

   Czyli tak jak my zawsze ;)
   Tym razem jednak „przetestujemy” wycieczkę objazdową :)
   No a, że oferta Rajskich Wrót wygląda bardzo interesująco tym bardziej już nie możemy się doczekać :)
   Życzymy szerokości!