Vodice

Położone nieopodal Šibenika Vodice oferują odwiedzającym niezwykłe widoki i przemiłą atmosferę. Statystyki ukazują, że najczęściej miejsce to odwiedzają Polacy i Czesi, jak i również Niemcy, Słowacy oraz Austriacy. Vodice słyną z wielu atrakcji oraz imprez.

 

Polacy kochają Vodice

W 2018 roku Vodice zajęły 6 miejsce pod względem liczby polskich turystów odwiedzających Chorwację. Zestawienie powstało na podstawie danych statystycznych z programu do meldowania gości eVisitor*. W 2018 roku Vodice odwiedziło 21 244 turystów z Polski (Pozycja: spadek o 2 poz. W 2017: 22 633). Niespodziewany spadek Vodic o 2 pozycje. Każdego roku, położone nieopodal Šibenika Vodice przeżywają najazd Polaków, Czechów, Słowaków, Niemców i Austriaków. Sukces Vodic to głównie dobrze rozwinięta baza noclegowa oraz szeroki zakres usług gastronomicznych i rozrywkowych. Na pewno na plus jest też stosunkowo nieduża odległość od Polski. Jeśli chcemy zaznać uroków Dalmacji, nie oddalając się zbytnio od kraju, Vodice będą dobrym rozwiązaniem. Vodice to również świetne miejsce wypadowe, z jednej strony do Šibenika i PN Krka, a z drugiej do Zadaru.

 

Vodice, czyli co warto zobaczyć? Atrakcje

Vodice słyną z wielu zabytków, które każdy turysta powinien zobaczyć. Najciekawsze zabytki, które powinien zobaczyć każdy turysta wybierający się do tego pięknego miasta to między innymi: Kościół Matki Boskiej Karmelitańskiej znajdujący się na wzgórzu Okit, a także wieża Čorić. Szczególną uwagę zwracają także piękne, zabytkowe kościoły, jak Kościół Św. Krzyża, czy Kościół Św. Proroka Eliasza.

Dla wszystkich, którzy cenią sobie lokalne atrakcje bardzo polecane są jednodniowe wycieczki. W ramach takiej wycieczki można zwiedzić chociażby przepiękne parki jak Park Narodowy KRKA i Kornaty czy Park Krajobrazowy Vransko Jezero.

REKLAMA

Oprócz tych parków godne naszej uwagi są także Sokolarski Centar Dubrava, czy wyspa Prvić i liczne stanowiska archeologiczne, gdzie można podziwiać wiele cennych odkryć. Wieczorami warto jest wybrać się na spacer wzdłuż morza.

Co ciekawe miasto Vodice jest zdobywcą tytułu ,,Kwiat Turystyczny”, który przyznaje się tylko miastom z wyjątkowo bogatą ofertą turystyczną.

 

Urokliwe plaże w Vodicach

Vodice oprócz tego, że posiadają wiele pięknych miejsc do zwiedzania, jest także świetną propozycją dla plażowiczów. Możemy wybierać spośród wielu różnorodnych plaż, które są bardzo różnorodne i ciekawe. Pierwszą plażą, którą turyści wybierają najchętniej jest betonowa plaża Hangar, którą docenią przede wszystkim Ci, którzy oprócz morskiej wody oczekują także odpowiedniej liczby atrakcji.

Na plaży Hangar możemy liczyć min. na zjeżdżalnie wodne, szkółkę żeglarską, czy nawet prysznice. Drugą, najbardziej godną uwagi jest plaża Plava,.

REKLAMA

 

Vodice – pogoda

W okresie od czerwca do września region Vodic jest wyjątkowo ciepły, średnia temperatura oscyluje w okolicach 30 stopni Celsjusza. Dla osób, które wybierają się głównie ze względu na tamtejsze zabytki najlepiej jest wybrać okres po sezonie, czyli najlepiej wrzesień i październik. Wtedy ilość turystów jest znacznie mniejsza, a temperatura znacznie niższa.

 

Vodice – apartamenty, noclegi

W Vodicach możemy wybierać spośród wielu różnorodnych hoteli, o bardzo różnym standardzie. Znajdziemy zarówno luksusowe kurorty, a także tańsze apartamenty. Większość apartamentów w Vodicach znajdziemy na stronie Bookingu.

 

Vodice – restauracje, gastronomia

Vodice, jak zresztą większość chorwackich miejscowości, słynie z licznych kawiarni. Znajduje się tutaj wiele restauracji, konob, pizzerii oraz barów i sklepów spożywczych.

 

Vodice – opinie, informacje praktyczne

Na miejscu znajdziemy przychodnię lekarską oraz kilka aptek. Można również skorzystać z rozmieszczonych po mieście bankomatów oraz oddziałów bankowych. Jak w każdej większej miejscowości turystycznej znajdziemy również na miejscu pocztę, agencje turystyczne, a także bankomaty.

 

Vodice na mapie

REKLAMA

 

Tekst ten jest wstępnym opisem miejscowości, którą odwiedziliśmy, jednak nie zdążyliśmy jej jeszcze dokładnie opisać. Zawiera on najważniejsze podstawowe informacje. Jak tylko opiszemy to miejsce dokładniej, poinformujemy Cię o tym!

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA