Not Your language? Translate: CroatianEnglishGermanPolishRussian

Zwycięzcy konkursu CroLove.pl i WinoBalkanskie.pl

Konkurs CroLove i WinoBalkanskie.plI wszystko jasne! Po burzliwych, trwających tydzień naradach udało się nam wytypować finałową trzynastkę konkursu zorganizowanego wspólnie z firmą S.N.T. Sp. z o.o., właścicielem sklepu WinoBalkanskie.pl. Łatwo nie było, przy niektórych z Waszych wypowiedzi można odlecieć myślami nad sam Adriatyk! Właśnie takich CroEntuzjastów chcieliśmy nagrodzić. Zaskoczyła nas ilość odniesień do nagości. W sumie nie wiemy czemu się dziwimy, wszak Chorwacja plażami dla naturystów stoi.
W konkursie wzięło udział 81 osób. Mieliśmy trochę kłopotu z bardzo długimi wypowiedziami. Rozpoczynając konkurs „delikatnie” prosiliśmy o krótką wypowiedź. Okazało się, że jesteście bardzo niepokornymi czytelnikami. W związku z tym, że ponad 80% to długaśne elaboraty, postanowiliśmy przymknąć na to oko.
Przypomnijmy jakie mamy dla Was nagrody. Pierwsze trzy osoby otrzymują po butelce wyśmienitego chorwackiego wina, a kolejne dziesięć osób otrzyma kod/voucher do wpisania w sklepie WinoBalkanskie.pl o wartości: 20,00 PLN każdy.
Był to nasz pierwszy konkurs zorganizowany na łamach CroLove.pl. Mamy wielką nadzieję, że nie był to pierwszy i ostatni nasz konkurs. Dlatego już dziś zapraszamy firmy i osoby prywatne, które chcą z naszym i naszych CroManiaków udziałem promować swoją markę.
Na koniec chcielibyśmy podziękować zarówno fundatorowi nagród firmie S.N.T. Sp. z o.o, zwycięzcom jak i wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie. Gdyby to od nas zależało, każdy z Was otrzymałby nagrodę, zasłużyliście!
No dobra, koniec przeciągania, czas na ogłoszenie wyników. Poniżej znajduje się lista 13 szczęśliwców, do których dodatkowo, w ciągu 24 godzin od ogłoszenia wyników, wyślemy maila z gratulacjami oraz z informacją jak wyglądać będzie odbiór nagród. Uwaga: kolejność zwycięzców na liście wynika z posortowania alfabetycznego według imion, nie „jakości” tekstu.
Jeszcze raz wszystkim z całego serca dziękujemy za udział i wsparcie! Niech CRO będzie z Wami!

 

Finałowa trzynastka:

Butelka chorwackiego wina:
1. Ewa Domańska
2. Katarzyna Misiak
3. Iwona Hernas

Kod/voucher do sklepu WinoBalkanskie.pl o wartości: 20,00 PLN:
4. Anula Wawrzyniak
5. Bogdan Kupiec
6. Bronisława Zawadzka
7. Daria Prawowicz
8. Katarzyna Pudełko
9. Klaudyna Strzępka
10. Magda Opalska
11. Paulina Szewczyk
12. Paweł Cieślak
13. Paweł Więcek

 

Zwycięskie wypowiedzi

1. Ewa Domańska

„Pijąc chorwackie wino zamykam oczy i widzę… błyszczące blaskiem księżyca morze, czuję zapach rozmarynu i słyszę śmiech przyjaciół. Chorwacjo jak dobrze, że Ciebie znalazłam.”

2. Katarzyna Misiak

„Pijąc chorwackie wino zamykam oczy i widzę cudowne wybrzeże, a jego wiatr kołysze wszystkie moje niespokojne myśli, jest cudownym spełnieniem, rozkosznym zapomnieniem, ezoteryczną krainą pełną rajskiego piękna, dająca mi lekkość, zniewolenie, czuję rozkoszny spacer po piaszczystym jej wybrzeżu, unoszę się nad ziemią, a wino wraz z moimi marzeniami stanowią parę – niczym zakochani zmierzamy razem ku wspólnemu szczęściu, z każdym łykiem doznajemy irracjonalnych doznań, kołysząc się nad bałkańską kolebką klasy, oryginału i wyrazistości,czując na twarzy promień życiodajnego chorwackiego słońca.”

3. Iwona Hernas

„Pijąc chorwackie wino zamykam oczy i widzę malachit Jadranu i czerwone dachówki na kamiennych domkach, biorę następny łyk i słyszę… koncert cykad, pokrzykiwanie mew i szum fal rozbijających się o białe skały, z kolejnym łykiem wino zaczyna pulsować w moich żyłach i czuję… ciepło dalmatyńskiego słońca i morską bryzę na mej twarzy… powietrze pachnie lawendą i rozmarynem… Pijąc chorwackie wino mam zamknięte oczy i widzę przyjaznych, uśmiechniętych ludzi o spracowanych dłoniach… ludzi dumnych ze swego pochodzenia.”

4. Anula Wawrzyniak

„Pijąc chorwackie wino zamykam oczy i widzę… Nagość. Swoją. I wcale się tej golizny nie wstydzę! Wspominam swoje wakacje na wyspie Pag kamienistej plażę, która zrobiła ze mnie prawdziwą… nudystkę! Ja nie wiedziałam, że kemping, na który wtedy trafiłam,to mekka wszelkich golasów. I zachwycona nie byłam, dopóki nie spróbowałam sama się pozbyć odzieży… To było jak… wyzwolenie! Serio, możecie mi wierzyć! Od tamtej pory wiem jedno: świetnie się pływa bez stroju, kiedy się człowiek już nieco z własną nagością oswoi… Dlatego, kiedy z kieliszka się sączy chorwackie wino,wspominam swe wyzwolenie – i sentymentu łzy płyną…”

5. Bogdan Kupiec

„Pijąc chorwackie wino zamykam oczy i widzę jak woda z wodospadów KRKA rozbija się o skaliste podłoże rzeki, widzę jak wieczorową porą ludzie bawią się na rynku Trogiru, widzę jak rozpalone ciała kobiet wygrzewają się promieniach chorwackiego słońca, widzę a raczej słyszę cykanie cykad – CHORWACJA.”

6. Bronisława Zawadzka

„Pijąc chorwackie wino zamykam oczy i widzę przejrzyste wody Adriatyku, błękitne niebo i rozgrzane promieniami słońca kamieniste plaże. Widzę statek, przystojnego kapitana z którym płynęliśmy na wyspę Krk i dźwięku któremu pokochałam Dalmację, bałkańską muzykę i… wino, które serwował nam w czasie rejsu. Widzę roześmianych, szczęśliwych Chorwatów zapraszających mnie do tańca i zabawy do białego rana. Urocze knajpki w każdej uliczce malowniczych miasteczek w których aż kipi od  południowego temperamentu gościnnych gospodarzy. Widzę kielichy wina nalane do pełna, radość, śmiech, zabawę… Zamykam oczy i… znów tam jestem. Wśród nieziemsko turkusowych Plitwickich Jezior czy zabytkowych świątyń i kamienic Dubrownika. Gdziekolwiek sięgnę pamięcią widzę setki wysp, nieziemsko piękne plaże, cudowne zatoczki oraz wyjątkowe zabytki. Wracam pamięcią do wakacji i chcę znowu znależć się na statku z przystojnym kapitanem i pić wino w jednej z uroczych knajpek.”

7. Daria Prawowicz

„Pijąc chorwackie wino zamykam oczy i widzę… chorwacki Hvar – lawendowy ogród – pola ciągnące się aż po horyzont jakby miały się nie kończyć nigdzie,rześki wiatr wiejący od morza i poruszający wonnymi łanami których barwa konkuruje z barwą dojrzałego wina…”

8. Katarzyna Pudełko

„Pijąc chorwackie wino zamykam oczy i widzę siebie na fešcie. Jeden gra na harmonijce, drugi na mandolinie.gdzie ta fešta? Oczywiście na statku pod pięknym rozgwieżdżonym niebie! Śpiewamy Zora bila a stan fjaka jaki osiągam powoduje ze kreci mi się w głowie jeszcze bardziej… aż ciężko tańczyć! Co do wina?prsut i paški sir! Jesteśmy w pobliżu Hvaru,lekki maestral niesie ze sobą zapach lawendy.uwielbiam to!!!… i tak pije i trwam w tym stanie do końca butelki…”

9. Klaudyna Strzępka

„Pijąc chorwackie wino zamykam oczy i widzę długie wybrzeże wzdłuż, którego ciągną się miasta – najcenniejsze barokowe i gotyckie perły architektury śródziemnomorskiej, wyrastające nad Morzem Adriatyckim jak piękne, dumne posągi. Skwar leje się z nieba, a ludzie przemykają po zatłoczonych, ciasnych uliczkach: starszy pan prowadzi małego, burego osiołka, jakaś kobieta zachęca przechodniów chwytliwymi sloganami do zakupu domowej roboty trunków, których zapach unosi się w powietrzu drażniąc nozdrza przyjemnie upajającym aromatem kilkusetletnich winogron… Kolejna kropla chorwackiej ochłody spływa do gardła… i już przed oczami stają wielkie stragany uginające się pod ciężarem świeżych ryb rano łowionych przez kutry uśmiechniętych żeglarzy. Myśli wędrują dalej, w głąb gwarnego rynku, gdzie kolorowe owoce tańczą na stołach dziki narodowy kolo: oliwki, figi i złotozielone cytrusy kwitną przepychem. Przystaję na chwilę… biorę w dłonie okrągłą mandarynkę, obracam ją w palcach, czuję soczystą fakturę, przystawiam małe, pomarańczowe dziecko bałkańskiej ziemi do nosa i czuję jak orzeźwiający zapach rozsadza mi głowę… Potem skręcam i kroczę w stronę skalnych urwisk…, znów moczę wargi chorwackim napojem, znów zamykam oczy… rozpościera się przede mną malowniczy pejzaż tysiąca zatok i wysp – łza spływa skromnie po policzku – wiem, że dotarłam do raju… Ach. Kieliszek już pusty. Na dnie pozostała tylko mała, czerwonawa plamka po wyśmienitej, adriatyckiej chwili, która zabrała mnie ze sobą w podróż marzeń do kraju winem i miodem płynącym, w którym lawenda płonie błogim fioletem, a sklepienie ma barwę ultramaryny.”

10. Magda Opalska

„Pijąc chorwackie wino zamykam oczy i widzę Adriatyk z tarasu „apartmanu”, na który przenoszę się w myślach, pod ręką mam oliwki, prsut i paski sir, patrzę na przepływające żaglówki, wypatruję – może tym razem dostrzegę gdzieś delfina?”

11. Paulina Szewczyk

„Pijąc chorwackie wino zamykam oczy i widzę…Statek, którym płynę na Brać Bol. Fish-pikonik z grillowaną makrelą i smak Rakiji z czerwonych, słodkich winogron.
Pijąc wino chorwackie czuję ciepłe słońce i odgłos morza odbijającego się o kamienistą plażę. Chcę tam powrócić…”

12. Paweł Cieślak

„Pijąc chorwackie wino zamykam oczy i widzę całą Chorwację, Chorwację opływająca winem… harmonia smaku, wulkan doznań, odczucia uderzające w kubki smakowe, rozchodzące się po całym ciele wprawiając w drgania nawet najbardziej wybrednych smakoszy, magiczna chwila przyjemności uderzająca we wszystkie receptory, tworząc otoczkę, dzięki której przenosimy się do świata marzeń.”

13. Paweł Więcek

„Pijąc Chorwackie wino zamykam oczy i widzę siebie nurkującego w bezkresnych rafach koralowych Adriatyku. Niczym syrena prężę swoje ciało między skałami, a ryby tańczą dookoła mnie. Czuję bliskość natury, podziwiam ją i czuję respekt. Na chwilę „odpływam” i czuję się lekko i taki wolny, a wtedy… kończy się kieliszek wina.”