Miesiąc: Wrzesień

Regaty żeglarskie w Mrduja

Pod koniec września odbywają się regaty żeglarskie w Mrduja Mrdujska regata. Mrduja to niezamieszkała wysepka pomiędzy wyspami Brač a Šolta w środkowej Dalmacji. Pierwsze regaty miały miejsce w 1927 i uchodzą za najstarszą tego typu imprezę w Europie. Tradycyjnie organizatorem regat jest Klub Żeglarski Labud.

Festiwal św. Michała w Gradac

29 września, w Gradac odbywa się się festiwal z okazji dnia św. Michała, patrona miasta. Gradac znajduje się w środkowej Dalmacji Na godziny poranne zaplanowana jest msza, po której wyrusza procesja. W godzinach wieczornych, w miejscowości odbywa się znany na całą Dalmację festiwal.

Outlook Festival Pula

Outlook Festiwal Pula jest ucztą kultury soundsystem, która bada muzykę w przyjaznym i ciepłym otoczeniu półwyspu, który inspiruje, w miejscu zwróconym do morza, z ponad 400 wydarzeniami w i obok 150 letniej twierdzy Punta Christo, kilometrowej plaży i licznych imprez na statkach.

Międzynarodowy Festiwal koronki w Lepoglava

Międzynarodowy Festiwal Koronki w Lepoglava odbywa się pod koniec września. Tematem Festiwalu jest dziedzictwo europejskich szkół koronek, poświęcone 80-tej rocznicy otwarcia szkoły koronkowej Banovina w Lepoglava. Dziedzictwo europejskich szkół koronek umożliwi wszystkim przybyłym zwiedzanie poprzez bogate wystawy, ciekawe warsztaty i wykłady.