Not Your language? Translate: CroatianEnglishGermanPolishRussian

Ile kosztuje przejazd do Chorwacji? Policz zanim pojedziesz!

Wybierając się samochodem do Chorwacji po raz pierwszy, poszukujemy informacji i cennych wskazówek „ile będzie nas kosztować przejazd?” Dzięki temu wpisowi odpowiedź na powyższe pytanie będzie łatwiejsza!
Planując wyjazd do Chorwacji samochodem, pod uwagę musisz wziąć koszty związane z:

 • opłatami za paliwo
 • opłatami za autostrady
 • ewentualny nocleg po drodze

 

Opłaty za paliwo

Koszt paliwa to największa część wszystkich opłat związanych z podróżą autem do Chorwacji. Przy obliczaniu kosztów przejazdu warto pamiętać, że na trasie nasze auto spala o wiele mniej niżeli w codziennej, miejskiej jeździe. Jeden z wielu dostępnych w sieci kalkulatorów obliczania kosztów paliwa znajdziecie np. TUTAJ. Jeśli chodzi o ceny paliw w Chorwacji, w miarę aktualny cennik wszystkich rodzajów paliwa znajdziecie na naszym blogu.

O ile nic złego nie wydarzy się na światowych rynkach paliw, w tym roku zapłacimy więcej średnio o 0,5 Kuny za benzynę E95 i Diesla oraz o 0,9 Kuny za LPG.

 

Opłaty za autostrady

Drugim wydatkiem w drodze do Chorwacji są opłaty za autostrady. W zależności od wybranej trasy, czekają Was opłaty w Czechach, Słowenii, Austrii, Słowacji, Węgrzech i oczywiście Chorwacji. O ile omijanie płatnych odcinków na Słowacji i w Słowenii nie stanowi większych problemów, o tyle omijanie autostrad w Chorwacji jest raczej złym pomysłem. Tylko w przypadku, kiedy jedziemy nad Jeziora Plitwickie normalnym jest, że musimy zjechać z autostrady. Podróż autostradą jest szybsza, mamy większą szansę na mniejsze spalanie, a przede wszystkim jest bezpieczniejsza niżeli postronne boczne drogi. Ceny autostrad znajdziecie na naszym blogu.

 

Nocleg w drodze do Chorwacji

Podróż z Warszawy do Splitu trwa ok 15 godzin. Oczywiście do czasu przejazdu należy doliczyć przystanki co kilka godzin jazdy na „rozprostowanie kości”, posiłek czy toaletę. W ten sposób z 15 godzin robi się 20 godzin lub więcej. Warto więc wcześniej zaplanować miejsce dłuższego pobytu, zwłaszcza jeśli jazda wypada nam w nocy. W zależności od tego skąd i jak długo jedziemy oraz którą trasę wybierzemy, miejsce noclegu wypadnie w innym miejscu. Polecamy skorzystanie z rezerwacji poprzez Boobking.comBooking.com

 

Busem do Chorwacji

Jedną z ciekawszych opcji dojazdu do Chorwacji jest transport busem. To najlepsza forma transportu nad Adriatyk dla tych, którzy jadą większą grupą lub nie posiadają własnego auta. Dojazd do Chorwacji busem to również świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają w planach przemieszczania się po Chorwacji np. w celu zwiedzania. W tym przypadku odchodzą nam ewentualne koszty związane z koniecznością płacenia za parkingi. Nie musimy się też martwić czy z naszym autem jest wszystko w porządku. Firmą godną zaufania jest CroTour.pl z którą współpracujemy od roku. Przez ten okres dostaliśmy wiele pozytywnych odzewów i podziękowań za polecenie CroTour.

Busem do Chorwacji z CroTour.pl

 

Kalkulator podrózy viaMichelin

Michelin stworzył kalkulator podróży, dzięki któremu wyznaczymy dokładną trasę przejazdu, dowiemy się jaki będzie koszt paliwa, ile czasu zajmie mam podróż oraz wiele innych cennych informacji. Wejdź i sprawdź trasę dzięki kalkulatorowi viaMichelin.pl

Obliczyliśmy przy pomocy kalkulatora viaMichelin naszą trasę z Lublina do Chorwacji – kalkulator spisał się nad wyraz dobrze!

 

8 komentarzy

 1. Piotr
  -

  Niestety licznik trasy nie chce sie zaladowac po wczesniejszym staleni trasy i podani parametrow, mozna podzialac cos w tym kiernk gdyz zalezaloby mi na sprawdzeni i przeliczeni trasy, wybieramy sie na Wakacje

 2. Piotr
  -

  Szalony jest ten kalkulator… mam hybryde i paliwo policzyl mi na 1200km za 150 PLN ;))) chyba pękne…chciałbym za 300 zajechać choć i to jest nierealne…ale winietki itp. ładnie liczy.