Ile kosztuje przejazd do Chorwacji? Policz zanim pojedziesz!

Wybierając się samochodem do Chorwacji po raz pierwszy, poszukujemy informacji i cennych wskazówek „ile będzie nas kosztować przejazd?” Dzięki temu wpisowi odpowiedź na powyższe pytanie będzie łatwiejsza!
Planując wyjazd do Chorwacji samochodem, pod uwagę musisz wziąć koszty związane z:

 • opłatami za paliwo
 • opłatami za autostrady
 • ewentualny nocleg po drodze

Opłaty za paliwo

Koszt paliwa to największa część wszystkich opłat związanych z podróżą autem do Chorwacji. Przy obliczaniu kosztów przejazdu warto pamiętać, że na trasie nasze auto spala o wiele mniej niżeli w codziennej, miejskiej jeździe. Jeden z wielu dostępnych w sieci kalkulatorów obliczania kosztów paliwa znajdziecie np. TUTAJ. Jeśli chodzi o ceny paliw w Chorwacji, w miarę aktualny cennik wszystkich rodzajów paliwa znajdziecie na naszym blogu.

O ile nic złego nie wydarzy się na światowych rynkach paliw, w tym roku zapłacimy więcej średnio o 0,5 Kuny za benzynę E95 i Diesla oraz o 0,9 Kuny za LPG.

Opłaty za autostrady

Drugim wydatkiem w drodze do Chorwacji są opłaty za autostrady. W zależności od wybranej trasy, czekają Was opłaty w Czechach, Słowenii, Austrii, Słowacji, Węgrzech i oczywiście Chorwacji. O ile omijanie płatnych odcinków na Słowacji i w Słowenii nie stanowi większych problemów, o tyle omijanie autostrad w Chorwacji jest raczej złym pomysłem. Tylko w przypadku, kiedy jedziemy nad Jeziora Plitwickie normalnym jest, że musimy zjechać z autostrady. Podróż autostradą jest szybsza, mamy większą szansę na mniejsze spalanie, a przede wszystkim jest bezpieczniejsza niżeli postronne boczne drogi. Ceny autostrad znajdziecie na naszym blogu.

Nocleg w drodze do Chorwacji

Podróż z Warszawy do Splitu trwa ok 15 godzin. Oczywiście do czasu przejazdu należy doliczyć przystanki co kilka godzin jazdy na „rozprostowanie kości”, posiłek czy toaletę. W ten sposób z 15 godzin robi się 20 godzin lub więcej. Warto więc wcześniej zaplanować miejsce dłuższego pobytu, zwłaszcza jeśli jazda wypada nam w nocy. W zależności od tego skąd i jak długo jedziemy oraz którą trasę wybierzemy, miejsce noclegu wypadnie w innym miejscu.

Busem do Chorwacji

Jedną z ciekawszych opcji dojazdu do Chorwacji jest transport busem. To najlepsza forma transportu nad Adriatyk dla tych, którzy jadą większą grupą lub nie posiadają własnego auta. Dojazd do Chorwacji busem to również świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają w planach przemieszczania się po Chorwacji np. w celu zwiedzania. W tym przypadku odchodzą nam ewentualne koszty związane z koniecznością płacenia za parkingi. Nie musimy się też martwić czy z naszym autem jest wszystko w porządku. Firmą godną zaufania jest CroTour.pl z którą współpracujemy od roku. Przez ten okres dostaliśmy wiele pozytywnych odzewów i podziękowań za polecenie CroTour.

REKLAMA

Busem do Chorwacji z CroTour.pl

Kalkulator podrózy viaMichelin

Michelin stworzył kalkulator podróży, dzięki któremu wyznaczymy dokładną trasę przejazdu, dowiemy się jaki będzie koszt paliwa, ile czasu zajmie mam podróż oraz wiele innych cennych informacji. Wejdź i sprawdź trasę dzięki kalkulatorowi viaMichelin.pl

Obliczyliśmy przy pomocy kalkulatora viaMichelin naszą trasę z Lublina do Chorwacji – kalkulator spisał się nad wyraz dobrze!

REKLAMA

13 komentarzy

 1. Piotr
  -

  Niestety licznik trasy nie chce sie zaladowac po wczesniejszym staleni trasy i podani parametrow, mozna podzialac cos w tym kiernk gdyz zalezaloby mi na sprawdzeni i przeliczeni trasy, wybieramy sie na Wakacje

 2. Piotr
  -

  Szalony jest ten kalkulator… mam hybryde i paliwo policzyl mi na 1200km za 150 PLN ;))) chyba pękne…chciałbym za 300 zajechać choć i to jest nierealne…ale winietki itp. ładnie liczy.

 3. Roland
  -

  W sierpniu 2019 r. wybraliśmy się po raz pierwszy do Chorwacji (okolice Baska Voda) z Lublina. Dojazd i powrót podzielone na 2 etapy. Skoda rapid 1.2 tsi przy średnio spokojnej jeździe spaliła 210 litrów benzyny (liczone z tankowań, a zatankowałem w Lublinie do pełna i też tankowanie do pełna po powrocie do Lublina). Na przejściu w Barwinku dotankowałem do pełna 20 litrów i tak dojechałem aż do Chorwacji. Kilkanaście km za granicą chorwacko-węgierską weszło mi 40 litrów do pełna, czyli na cały ten odcinek drogi poszło 60 litrów benzyny. Oczywiście po Chorwacji trochę pojeździem, byliśmy m.in. w Dubrowniku oraz zrobiliśmy trasę Baška Voda -Trogir i Split. Łącznie wyszło 3500 km. Oszczędziliśmy trochę na autostradzie chorwackiej i za Karlovacko zjechaliśmy w kierunku plitwickich jezior. Droga w miarę, za to krajobrazy zatykają dech w piersiach. Tego z autostrady nie widać. Widoki jak z filmów o Winetou, tylko Indian brakowało. Na autostradę wróciliśmy kilkanaście kilometrów przed tunelem Św Rocha. Autostrady strasznie drogo u nich wychodzą, podobnie jak u nas. Uważam że dobrą alternatywą dla jadących w kierunku riwiery makarskiej jest zboczenie na krajową chorwacką jedynkę i ominięcie autostrady. Ruch jest w miarę mały, droga dość dobra, acz miejscami kręta. Zaoszczędzi się w ten sposób z 80 zł w jedną stronę. Na powrocie też zboczyliśmy z autostrady i też pojechaliśmy chorwacką drogą krajową nr 1 przez plitwickie jeziora. Idąc za ciosem postanowiłem z Karlovacko do Zagrzebia dojechać drogą równoległe do autostrady i tu nie polecam. Ponad 30 km z prędkością 50 km/h i kilkanaście świateł. Niestety wracaliśmy 15 sierpnia i większość sklepów była zamknięta. Najgorzej było z noclegiem na węgrzech. Jedyny co był poniżej 250 zł był Drive Inn hotel pod Budapesztem (160 zł za 3 osoby przez angielską stronę rezerwacyjną, że śniadaniem. Niestety śniadanie kontynentalne w wersji mocno okrojonej). Na Słowacji skończyła mi się winieta, więc omijaliśmy autostrady i drogi ekspresowe (które trudno nazwać tą kategorią dróg, ale pozostałe drogi są w dużo gorszym stanie) i pojechaliśmy na przejście w Sátoraljaújhely, a dalej na Trebiszow, i Swidnik. Tylko nie przez Kapusty, a drogą nr 15, bo nawigacja pokazywała, że jest krócej i czas dojazdu podobny. No i to była najgorsza droga.Kręta i wąska.

 4. Adam
  -

  W sierpniu 2020 droga przez Słowację i Węgry z noclegiem pod namiotem nad Balatonem. Z okolic Ciechanowa przez Kielce na Zwardoń autostradą słowacką do Trnawy następnie zjazd na Nitrę, Galante i lokalnymi ale dobrymi drogami na Komarno/Komarom. U bratanków na Kisber ,Szekesfeherwar i autostradą M7 do granicy. W Chorwacji autostradą do Zadaru i Jadranką do Mariny pod Trogirem. Razem 1490 km. W tamtą stronę zapomniałem wyzerować komputer, liczyłem tylko ile zapłaciliśmy za paliwo. Wyszło ok. 650 zł za paliwo. Na Słowacji nie tankowałem. Samochód to Xsara Picasso 1.6 benzyna. Załadowany 5 dorosłych osób z bagażem . Średnia ok. 8,5 l/100km uśredniając cenę dla PL, HU, CR na poziomie 5,2zł/litr 95pb . Fakt że była to niedziela wiec jazda równa, na luzie, bez jakichkolwiek korków czy spowolnień. Powrót, Chorwacja i Węgry podobnie ale przez Ostrzychom, Bańską Bystrzycę i Chyżne . W Krakowie 2 h w korku. Trasa krótsza o 50 km ,znacznie gorsza i wolniejsza. Paliwo też ok 650 zł. Do tego winiety SLO i HU 20 Eu + 52 Eu autostrady w Chorwacji. Oczywiście kombinowałem tak żeby jak najwięcej przejechać na polskim paliwie, wiadomo najtańsze.

 5. wadi do Rolanda
  -

  Kolego Rolandzie co do nawiązania o filmach z Winetou masz rajcę. Niemcy z NRD kręcili w ówczesnej SFRJ całą serię na ten temat. Występował też tam Pan Leon Niemczyk :) Najlepsze są orginalne niemieckie wersje gdzie Indianin krzyczy jeden do drugiego : Halt Hande Hoch :) Zdrówka życzę