Parkowanie w Dubrowniku – mapa i przewodnik

Każdy, kto odwiedził swoim autem Perłę Adriatyku wie, że parkowanie w Dubrowniku nie należy do przyjemności, a znalezienie w sezonie wolnego miejsca blisko starego miasta graniczy z cudem. Ponadto, ceny za postój w centrum należą do najwyższych w Chorwacji. Pamiętajcie by pod żadnym pozorem nie zostawiać auta w miejscach do tego nie przeznaczonych.


Służby porządkowe bardzo skutecznie radzą sobie z wywożeniem źle zaparkowanych pojazdów na parkingi poza miastem, skąd odbiór z pewnością będzie o wiele droższy. Gdzie zatem parkować w Dubrowniku tak aby nie uszczuplić zbyt mocno wakacyjnego budżetu?

Przygotowaliśmy szybki przewodnik po parkingach w Dubrowniku, który pozwoli oszczędzić Wam zbędnych nerwów.

Parkingi w Dubrowniku – mapa, cennik i strefy parkowania

Parkowanie w Dubrowniku podzielono na pięć stref, tzw. Zona.

Parkingi w Dubrowniku - Strefy parkowania
Strefy parkowania w Dubrowniku

Godziny obowiązywania poboru opłat

 • 0. Zona pon.-niedz. od 0:00 do 24:00
 • 1. Zona pon.-niedz. od 06:00 do 22:00
 • 2. Zona pon.-niedz. od 06:00 do 2:00
 • 3. Zona pon.-niedz. od 06:00 do 22:00
 • 4. Zona pon.-niedz. od 00:00 do 24:00

Ceny za godzinę parkowania (od 1 stycznia do 31 marca)

 • 0. Zona: 2,7€
 • 1. Zona: 0,7€*
 • 2. Zona: 1,3€
 • 3. Zona: 0,7€
 • 4. Zona: tylko dla posiadaczy kart parkingowych na 2. i 3. Zone

Ceny za godzinę parkowania (kwiecień)

 • 0. Zona: 5,3€
 • 1. Zona: 0,7€*
 • 2. Zona: 2,7€
 • 3. Zona: 0,7€
 • 4. Zona: tylko dla posiadaczy kart parkingowych na 2. i 3. Zone

Ceny biletów dziennych (od 1 maja do 31 września)

 • 0. Zona: 10€
 • 1. Zona: 1,3€**
 • 2. Zona: 6,6€
 • 3. Zona: 1,3€
 • 4. Zona: tylko dla posiadaczy kart parkingowych na 2. i 3. Zone

Ceny biletów dziennych (październik)

 • 0. Zona: 5,3€
 • 1. Zona: 1,3€**
 • 2. Zona: 2,7€
 • 3. Zona: 1,3€
 • 4. Zona: tylko dla posiadaczy kart parkingowych na 2. i 3. Zone

Ceny biletów dziennych (od 1 listopada do 31 grudnia)

 • 0. Zona: 2,7€
 • 1. Zona: 0,7€*
 • 2. Zona: 1,3€
 • 3. Zona: 0,7€
 • 4. Zona: tylko dla posiadaczy kart parkingowych na 2. i 3. Zone

Legenda:

* poniedziałek-piątek (6:00-16:00) i sobota (6:00-12:00): postój maksymalnie 2h (pozostałe godziny bez ograniczeń czasowych)

REKLAMA

** poniedziałek-piątek (16:00-22:00) i sobota (6:00-12:00): postój maksymalnie 2h

Gdzie kupić bilety parkingowe?

Bilety parkingowe do 1. i 3. Zony można kupić w parkomatach, kioskach (oznaczonych na mapie T) lub poprzez smartfona.

Mapa parkingów w Dubrowniku

0. Zona, znajduje się tuż przy bramie Pile (kolor czerwony).
1. Zona, oznaczona jest na powyższej mapie kolorem fioletowym. Maksymalny czas postoju to 2 godziny.
2. Zona, oznaczona kolorem zielonym to najczęściej poszukiwane miejsca parkingowe wśród odwiedzających stare miasto.
3. Zona, oznaczona na mapie na żółto jest dobrą opcją dla tych, którzy lubią spacerować.
4. Zona, oznaczona kolorem niebieskim jest przeznaczona wyłącznie dla posiadaczy kart parkingowych na 2. i 3. Zone.

Więcej cennych informacji uzyskacie na stronach stanitat.ht tutaj i tutaj.

Tanie parkowanie w Dubrowniku

Prócz parkingów miejskich, w Dubrowniku możemy zostawić auto w innych miejscach, które bywają całkowicie darmowe bądź o wiele tańsze. Czasami, wiąże się to z pokonywaniem większych odległości w kierunku starego miasta. Coś za coś.

REKLAMA

Parking przy parku Gradac [nieaktualne!]

Aktualizacja: parking dostępny wyłącznie dla posiadaczy kart. Parking przy parku Gradac z pięknym widokiem na stare miasto. Na powyższej mapie oznaczony jest kolorem niebieskim. Dopiero pisząc ten przewodnik po dubrownickich parkingach, dowiedzieliśmy się, że parking Gradac znajduje się w 4. Zona co oznacza, że mogą tam parkować wyłącznie posiadacze kart parkingowych na 2. i 3. Zone. Dopiero teraz skojarzyliśmy fakt, że do najbliższego parkomatu trzeba cofnąć się ok 100 metrów, który …znajduje się już w 2. Zona.

Nie wiemy jak do dokładnie interpretować, bardzo często tam parkujemy, parkuje tam wiele aut na zagranicznych rejestracjach. Albo mieliśmy więcej szczęścia niż rozumu albo służby pilnujące „parkingowego” porządku przymykają oko na ten błąd wielu osób na tym konkretnym parkingu.

Parking przy Parku Gradac
Parking przy Parku Gradac

Żeby dojechać do parkingu Gradac, należy, jadąc od bramy Pile w kierunku Hotelu Hilton, skręcić w lewo, w ulicę don Frana Bulića, araz po minięciu hotelu. Podobno z tego parkingu jest piękny widok na wschody słońca.

Podziemny Parking publiczny (Javna garaža)

Podziemny parking publiczny na ponad 700 aut. Na parking wjeżdża się od Zagrebačka ulica. To jedna z pewniejszych opcji parkingowych w Dubrowniku, a dzięki zadaszeniu nasze auto stoi cały czas w cieniu. Z parkingu do starego miasta możemy się dostać dwiema drogami.

W drodze do starego miasta, rekomendujemy wybrać ścieżkę, w którą należy skręcić w prawo, kilkadziesiąt metrów od wjazdu na parking (miejsce oznakowane tabliczką „Old Town”). Ścieżka prowadzi wąską, klimatyczną uliczką – gratka dla fotografów. W drodze powrotnej skorzystajcie ze schodów rozpoczynających się tuż przy bramie Pile.

Podziemny parking publiczny
Podziemny parking publiczny

Cena za godzinę postoju na tym parkingu w sezonie (1.07. – 31.08) wynosi 7€ za każdą rozpoczętą godzinę, a bilet dzienny to koszt 80€. Na stronie bestinparking.com znajdziecie link do aktualnego cennika.

Parking na Wzgórzu Srđ

Bardzo ciekawa alternatywa dla wszystkich tych, którzy w swoich planach wizyty w Dubrowniku mają wjazd kolejką linową na Wzgórze Srđ i podziwianie panoramy miasta. Znajdujący się na Srđ parking jest darmowy. Ceny kolejki linowej, co prawda nie są niskie:
Sezon letni 2023:
– dorośli (w obie strony): 27€
– dorośli (w jedną stronę): 15€
– dzieci (4-12 lat) (w obie strony): 7€
– dzieci (4-12 lat) (w jedną stronę): 4€
– dzieci do 4 lat – za darmo

…jednak zostawiając na górze auto na darmowym parkingu, możemy odjąć koszty parkowania w mieście.

Dubrownik widziany ze Wzgórza Srđ
Dubrownik widziany ze Wzgórza Srđ

Jak dostać się na Wzgórze Srđ? Wyjeżdżając z Dubrownika w stronę Cavtatu (lub znaki kierujące na Port Lotniczy w Čilipi) trzeba skręcić w lewo do miejscowości Bosanka. Na górę prowadzi wąska, czasami dość stroma, asfaltowa droga szerokości jednego samochodu.

REKLAMA

Więcej o samym wzgórzu jak i sposobie dojazdu pisaliśmy we wpisie Wzgórze Srđ w dzień i w nocy.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Parking przy Atlant Centar

Parking przy centrum Atlant Centar znajduje się w pobliżu portu Gruž, czyli ok 2km od starego miasta. Półgodzinny spacer zrekompensuje nam niska cena za postój, która w 2022 roku za godzinę postoju na podziemnym parkingu wynosi 2€ (od 6:00-16:00) i 1,5€ (pozostałe godziny)

Parking przy Porcie Gruž

Parking przy Porcie Gruž to najlepsza opcja dla tych, którzy planują podróż na pobliskie wyspy (np. Mljet czy wyspy Elafickie). Koszt to 20kn za godzinę (od czerwca do września), na parkingu stale przebywa pracownik parkingu, co daje większe poczucie bezpieczeństwa naszego pojazdu. Aktualny cennik znajdziecie na stronie lukadubrovnik.hr

REKLAMA

Darmowe parkowanie w Dubrowniku

Jeżeli posiadacie dużo wolnego czasu i wytrwałości, istnieje szansa, że uda się Wam znaleźć miejsce postojowe w strefach gdzie nie są pobierane opłaty. Pamiętajcie by dobrze rozejrzeć się czy znalezione miejsce rzeczywiście jest darmowe oraz czy nie zastawiamy autem wyjazdu z garażu bądź posiadłości.

Warto szukać darmowego postoju w okolicach większych ulic, którymi porusza się komunikacja miejska, którą będziemy mogli dojechać do starego miasta.

Znasz dobry parking w Dubrowniku?

Jeśli znasz dobrą lokalizację parkingu w Dubrowniku, która nie została wymieniona powyżej, podziel się nią w komentarzu.

Zapisz

Zapisz

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA

35 komentarzy

 1. magda z tam-tu-tam
  -

  Dubrownik jest piękny i wart odwiedzenia, to z całą pewnością. To całe parkowanie… jakież miałam szczęście, że nie musiałam się tym przejmować. Jednakże artykuł niezwykle pomocny. Podeślę znajomym, którzy w tym roku wybierają się do Chorwacji samochodem i Dubrownik jest jednym z celów podróży :)

 2. Andrzej
  -

  Dziś postawiłem samochód na parkingu sklepu KONZUM, koło stacji paliw INA jakieś 30 minut spacerkiem od murów. Nikt nic nie mówił. Na stacji panienka zgodziła się żebym zaparkował ale na max. godzinę. Generalnie można szukać miejsc właśnie na parkingach dużych sklepów.

 3. Masza
  -

  Czy możecie podać lokalizację parkingów dla autokarów? Wiem, że przy bramie głównej na Stare Miasto jest tylko postój by wsiąść lub wysiąść. Interesuje mnie gdzie można później odjechać na kilka godzin.

 4. lazuch
  -

  Pół godziny spacerem od murów, 7 kun/h

  https://www.google.com/maps/place/42°39’07.9″N 18°05’14.2″E/@42.652186,18.0850833,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d42.652186!4d18.087272

 5. Adam
  -

  Witam. Byłem dzisiaj w Dubrowniku. Zaparkowałem na ulicy niedaleko opisanego wyżej Konzumu za darmo na ulicy Ul. Ivana Matijaševića. Tylko uwaga- na końcu ulicy jest plac na którym jest już zona 3. Wzdłuż ulicy jest bezpłatnie( tak twierdzili mieszkańcy ulicy), natomiast na placu pod nazwą” Ul. Između tri Crkve” już nie. Do centrum 10-12 minut spacerkiem z dziećmi.

  • Wojtek Tyluś
   -

   Owszem, jest taka informacja na tablicy, jednak spytaliśmy przechodzących w pobliżu policjantów i powiedzieli, że można tam zostawić auto, jeśli ktoś chce, zawsze może zejść kawałek niżej i kupić bilet.

 6. Krzysztof
  -

  A ja trochę nie rozumiem tej mapy ze strefami.. czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć czy strefa płatna jest tylko tam gdzie kolorowa linia czy obejmuje też dochodzące do głównej arteri uliczki?

 7. Robert
  -

  Parkowaliśmy tutaj:
  https://www.google.pl/maps/place/42%C2%B039’08.3%22N+18%C2%B005’17.4%22E/@42.6523139,18.0878784,20z/data=!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d42.6522988!4d18.0881525?hl=pl
  5 czy 7 Kn. Wrzesień 2017
  Opłata w pobliskim „barze”.

 8. Paweł
  -

  Dla uzupełnienia. Pilnujcie biletu z parkingu podziemnego. Cena za zgubienie .. dokładnie nie pamiętam .. około 1200 zł. Tak, tak. Uważajcie. Nie ma zmiłuj się. Jedyna rada to się wrócić i znaleźć. Gorzej kiedy zgubiłeś na murach i s a ju z zamknięte. Udanego zwiedzania.

 9. piotr
  -

  wlasnie wrocilismy z dubrownika ,parking jak piszecie 40kun godz a to ok24pln,tlok wejscie na mur 150kun to ok150pln a piza ok100kun to60pln a dojechac jeszcze i chamy kelnerzy,nieraz brak platnosci kartom

 10. jolka
  -

  Wydaje mi się, że dobrą opcją będzie też aplikacja do zakupu biletów mPay. Sama mam w planach na nią postawić, dodatkowo z tego co słyszałam to działa ona bez żadnych problemów