5 powodów, dla których warto kupić ubezpieczenie turystyczne jadąc do Chorwacji

Spędzisz urlop w Chorwacji! Masz już zaklepany nocleg, zaplanowana trasę przejazdu lub wykupiony bilet na samolot. Głowa pełna pomysłów na spędzenie tych kilku dni nad Adriatykiem. A co z ubezpieczeniem? Myślisz, że to tylko zbędny dodatek? Poznaj 5 powodów, które przekonają Cię do zmiany zdania. Przezorny zawsze ubezpieczony!

1. EKUZ nie wystarczy

Koronnym argumentem przeciwników polis turystycznych jest zdanie powtarzane jak mantra: „Przecież wystarczy mi EKUZ„. EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jednak nie wystarczy. Gwarantuje ona tylko podstawową pomoc medyczną, niezbędną do ratowania życia i zdrowia.

Oznacza to, że według obowiązujących w Chorwacji przepisów, nawet posiadając EKUZ będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni między innymi za:

 • wizytę u lekarza pierwszego kontaktu (koszt w wysokości 10 HRK),
 • leczenie dentystyczne (od 10 HRK wzwyż),
 • częściowo za specjalistyczną opiekę ambulatoryjną oraz leczenie szpitalne (od 10 HRK do 2000 HRK).

Płatna jest także większość leków oraz środków opatrunkowych. Pacjent pokrywa także koszt transportu powrotnego do kraju oraz ratownictwa górskiego – tutaj kwoty potrafią być bardzo wysokie. I oczywiście – EKUZ nie uprawnia do korzystania z pomocy w prywatnych placówkach medycznych. Warto więc kartę mieć (przeczytaj więcej o tym jak wyrobić EKUZ), ale lepiej nie polegać tylko na niej i mieć ze sobą prywatne ubezpieczanie turystyczne. Zachęcają do tego nawet instytucje rządowe, jak NFZ i Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

2. Przezorny zawsze ubezpieczony – polisa turystyczna chroni przed niespodziewanymi wydatkami

Ale nigdy mi się jeszcze nic nie stało!„, „Zawsze jeżdżę i jakoś nigdy polisy nie potrzebowałem” – to kolejne argumenty zaciekłych przeciwników dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć przyszłości. Owszem, może w poprzednich latach dopisywało nam szczęście i podczas wyjazdu do Chorwacji omijały nas szerokim łukiem problemy ze zdrowiem, wypadki czy kradzieże, ale jaką mamy pewność, że będzie tak i tym razem? Mało to historii o urlopowiczach, którzy poskąpili gotówki na polisę turystyczną, za to z wakacji przywieźli „pamiątkę” w postaci gigantycznego rachunku za leczenie?

Ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Chorwacji to pewność, że w razie czego mamy gdzie szukać pomocy i ubiegać się o zwrot kosztów. Wystarczy zjeść nieświeżą rybę i już mamy kłopot. Kradzieże czy wypadki w podróży też nie są rzadkością. Lepiej mieć ubezpieczenie, które wiele nie kosztuje, a będzie wybawieniem od niespodziewanych problemów czy astronomicznych kosztów.
Odpowiednio dobrana polisa na wyjazd powinna zapewniać:

REKLAMA

 • koszty leczenia (minimum na 30 000 euro),
 • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków,
 • ochronę bagażu (plus ewentualnie sprzętu sportowego),
 • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym,
 • Assistance (pomoc informacyjna, finansowa i prawna w razie jakichkolwiek kłopotów za granicą).

Ubezpieczenie można rozszerzyć o ochronę aktywności sportowych (polecane planującym uprawianie żeglarstwa, surfingu itp.) oraz dokupić samodzielnie Assistance samochodowe (bardzo przydatne dla podróżujących do Chorwacji własnym transportem).

3. Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Chorwacji wcale nie jest takie drogie

Po raz kolejny oddajmy głos przeciwnikom polis: „Po co mi to ubezpieczenie, takie to drogie, pieniądze niepotrzebnie będę wydawać….„. Po pierwsze: nie wiadomo, czy niepotrzebnie. A po drugie: jakie drogie? W Polsce mamy jedne z najtańszych ubezpieczeń turystycznych w Europie.

Prawda, że nie są to zawrotne kwoty? Tyle czasem wydamy na obiad w jednej z chorwackich restauracji. A nasze bezpieczeństwo jest przecież bezcenne.

4. Aktywny wypoczynek to dodatkowe ryzyko

Jeśli planujemy podczas urlopu w Chorwacji żeglowanie, surfowanie, wyprawę w góry, zwiedzanie jaskiń czy jakiekolwiek inne aktywności związane z wyższym ryzykiem czy sportami ekstremalnymi, to jesteśmy o wiele bardziej narażeni na wypadki. W związku z tym, tym bardziej konieczne jest ubezpieczenie. Czy wystarczy standardowa polisa, czy trzeba się dodatkowo zabezpieczyć? Wszystko zależy od rodzaju uprawianej aktywności. Niektóre sporty wiążą się z koniecznością zakupienia rozszerzonej wersji ubezpieczenia. O tym jaka aktywność tego wymaga oraz ile kosztuje taka dodatkowa ochrona można przeczytać w naszym wpisie o ubezpieczeniu turystycznym dla aktywnych w Chorwacji.

5. Ubezpieczenie turystyczne można dopasować do swoich potrzeb

Sam możesz zdecydować, którą polisę na wyjazd od Chorwacji wybierasz. Kalkulator ubezpieczeń turystycznych na KioskPolis.pl daje możliwość porównania kilkunastu różnych ofert. Wpisujesz dane dotyczące Twojego wyjazdu i od razu widzisz, jakie polisy masz do wyboru. Poszczególne ubezpieczenia różnią się zakresem ochrony, ceną polisy, pakietami dodatkowymi, wysokościami sum gwarantowanych czy towarzystwem ubezpieczeniowym. Wszystkie te informacje masz w jednym miejscu, co pozwoli na wybór odpowiedniej polisy, dopasowanej do Twoich potrzeb, wymogów i możliwości. Ubezpieczenie możesz zakupić online – szybko i wygodnie, bez dodatkowych formalności oraz wychodzenia z domu.
Odpoczywaj w Chorwacji – bezpiecznie i spokojnie

REKLAMA

Sprawdź cenę i kup najlepsze ubezpieczenie turystyczne

Dzięki porównywarce KioskPolis.pl mamy możliwość sprawdzenia ofert wielu ubezpieczycieli i wybranie najlepszej dla nas ochrony. Wybierając ofertę dla siebie, pamiętajcie, że nie zawsze warto kierować się najniższą ceną!

Przy każdej ofercie ubezpieczyciela należy kliknąć w link „pokaż szczegóły” i sprawdzić czy aby na pewno dana oferta ubezpieczenia turystycznego jest dla nas najlepsza! Kliknij w ten LINK i przejdź do porównywarki ubezpieczeń turystycznych KioskPolis.pl.

Daj się przekonać

Przekonaliśmy Cię jak ważne jest ubezpieczenie na wyjazd do Chorwacji? Mamy taką nadzieję. Lepiej przed wyjazdem wydać dodatkowe parę złotych i mieć pewność, że wakacje będą spokojne i w pełni bezpieczne, a w razie jakichkolwiek kłopotów od razu można liczyć na pomoc ubezpieczyciela. W końcu nie od dziś wiadomo, że przezorny zawsze ubezpieczony. Zwłaszcza w tak pięknym miejscu, jakim jest Chorwacja!

REKLAMA

22 komentarze

 1. Maria
  -

  Cóż w zeszłym roku zdarzył się wypadek podczas wakacji w Chorwacji mieliśmy odpowiednie ubezpieczenie skrojonę na miarę ktore zapewnialo niby wszystko i co???? i nic za wszystko zapłaciliśmy z własnej kieszeni karetka która przyjechała nie chciała zabrać syna do szpitala bez wcześniejszego uiszczenia opłaty 1130kun za zabieg płaciłam za wizyte kontrolną również za szkodę a i owszem ,a firma ubezpieczeniowa która przy zakupie polisy obiecywała złote góry zostawiła nas samych sobie tam na miejscu a w Pl formalności trwały wieki a i tak nie odzyskaliśmy wszystkich pieniędzy i śmiem twierdzić że albo pracują tam niekompetentni ludzie albo robią to specjalnie tak dla sportu

  • Wojtek Tyluś
   -

   Ja znam natomiast odwrotne przypadki, kiedy wszystko przebiegało idealnie i gdyby nie dodatkowe ubezpieczenie rodzina poniosłaby ogromne straty.
   Może to kwestia wyboru firmy i rodzaju ubezpieczenia? To tak jak z ubezpieczycielami samochodów – u jednego jest kasa od ręki, drugi robi problemy i trzeba się kilkukrotnie odwoływać.
   Są ubezpieczenia zwykłe i dla aktywnych, może też tutaj był problem.

 2. Tomek
  -

  Witam!! Ja w tamtym roku rozdarłem kolano wychodząc z wody. Potrzebne było założenie szwów. Akurat traf chciał, że miałem po sąsiedzku prywatny gabinet lekarski. Wszedłem i zapytałem czy na EKUZ można. Pani, że nie. To pokazałem osobne ubezpieczenie turystyczne. Pani jak zobaczyła logo nasz Polskiego Ubezpieczyciela to od razu powiedziała, że mogę bo ma z nimi umowę. Zadzwoniłem do ubezpieczyciela powiedziałem gdzie się znajduje, a Pani, że tu i tu mają umowę. Na to, że już tu jestem. Dosłownie za 2 minuty wyszła Pani doktor i mi oznajmiła, że dostała meila i mnie zaprasza. Za nic nie płaciłem. Zapłaciłem tylko za leki i opatrunki w aptece. Nadmienię, że codziennie chodziłem na zmianę opatrunków do P. Doktor. Po powrocie do kraju złożyłem wszystkie dokumenty i rachunki z apteki. Za NW dostałem przyznany procent i wpływ gotówki na drugi dzień. A za leki po kilku dniach bo przeliczenie robiła jakaś zewnętrzna firma. zwrot po kilku dniach. Nie wiem czy tu można piać jaki to ubezpieczyciel? Za rodzinę 4 osobową na 13 dni zapłaciłem 146 zł. Jak ktoś chce wiedzieć jaki to ubezpieczyciel to poproszę o meila.

 3. Mc Coy
  -

  Potwierdzam w sprawie holowania w PZU. Mają 1000km i to jest z dowolnego punktu w dowolnie wskazanym kierunku. Nie koniecznie do kraju. Jak masz rodzinę mechaników we Włoszech, która naprawi Ci auto za pizze to odholują Ci samochód tam gdzie chcesz. Agentka mówiła mi jeszcze, że to jest 1k km łącznie w trakcie trwania ubezpieczenia. Czyli nie 1000 km co miesiąc. Polecam.
  PS: nie bójmy się pisać z imienia o dobrych i złych firmach

 4. george
  -

  PZU Wojażer od 25.08.2016 do18.09.2016 trzy dorosłe osoby koszt 402 zł..Składniki mojego pakietu 1.koszty leczenia 120 000 zł.
  2 NNW 100 000 zł
  3 OC 50 000 zł
  Assistance pakiety dodatkowe: Pakiet Rozszerzony oraz Pakiet Rodzina.
  Wykupujemy bo skoro nas stać na wyjazd to lepiej nie mieć problemów .
  To nie jest reklama wykupujemy taki pakiet od 3 lat .