Not Your language? Translate: CroatianEnglishGermanPolishRussian

Ceny żywności w Chorwacji w 2019

Przygotowaliśmy przykładowe ceny podstawowych produktów spożywczych w Chorwacji w 2019 roku. W stosunku do ubiegłego roku, ceny jedzenia w chorwackich sklepach nieznacznie wzrosły, nie odbiegają on jednak od tych, które znajdziemy w polskich sklepach. Oczywiście prosimy nie zestawiać tych cen z cenami z polskich dyskontów spożywczych.

Wcześniej przygotowaliśmy już dla Was zestawienia cen paliw oraz cen autostrad w Chorwacji. W miarę czasu będziemy aktualizować to zestawienie cen. Ceny w poszczególnych sklepach i miejscowościach mogą się różnić między sobą. Robiąc większe zakupy omijajmy sklepy, które mieszczą się blisko plaży lub znajdują się w ścisłym centrum. Pamiętajcie, że jedziecie tam odpocząć, kilkadziesiąt złotych mniej w portfelu nie powinno psuć Wam wyjazdu.

Co chwile pytacie nas „czy w Chorwacji jest drogo?”. To ile kosztują wakacje w Chorwacji, w głównej mierze zależy od Was samych. Owszem, od niektórych kosztów nie uciekniemy, jednak pozostałe jesteśmy w stanie mocno zredukować.

Starajmy się korzystać ze sklepów sieciówek, supermarketów i hipermarketów takich jak np. Studenac, Tommy czy Konzum – na wspomnianych stronach znajdziecie gazetki z aktualnymi cenami. Tam zazwyczaj jest taniej. Pamiętajcie by zwracać większą uwagę na produkty przy których widnieje informacja „akcija” czyli promocja. Warto zwracać na nie uwagę, ponieważ cena potrafi być wtedy niższa nawet o 50%.

Ceny ryb, owoców i warzyw w Chorwacji

Jeżeli planujecie zakup owoców i warzyw, najlepiej kupujcie je na lokalnych bazarach od miejscowych rolników. Nawet jeśli, czasem będzie trochę drożej, macie pewność, że jecie świeże chorwackie produkty, a nie importowane np. z Hiszpanii, Turcji czy Grecji.

Tak samo wygląda sprawa zakupu ryb i owoców morza po które warto wybrać się z samego rana, do portu gdzie miejscowi rybacy sprzedają prosto z łodzi.

Ile kosztuje piwo w Chorwacji? Ceny piw, jak wszystkich alkoholi, są mocno rozpięte. Oczywiście dużo zależy od jego jakości. Nie mniej jednak ceny kształtują się od 7kn (przy zakupie czteropaku w promocji za 28kn) po 30kn za piwa kraftowe. Najpopularniejsze piwa w Chorwacji to Karlovačko i Ožujsko.

Również ceny papierosów w Chorwacji są podobne do polskich. Średnia cena papierosów w Chorwacji wynosi 25kn.

Poniżej znajduje się przybliżony (uśredniony) cennik najpopularniejszych produktów spożywczych. Dowiecie się z niego m.in. jaka jest średnia cena chleba, piwa, nabiału, owoców czy drobiu. Ceny żywności pochodzą z dnia 7 lutego. Pamiętajcie, że podane ceny są cenami poglądowymi i w zależności od miejsca i czasu mogą się różnić.

 

Ceny żywności w Chorwacji [13.03.2019r.]

Produkt Konzum / Studenac / Tommy
Woda Jana 4 / 1,5L
Coca Cola 12 / 2L
Pepsi 11 / 2L
Mleko 5 / L
Ser żółty Gouda 45 / kg
Masło 19 / 250g
Bagietka 6
Czekolada 8
Jajka 22 / 10 sztuk
Majonez 23 / 630g
Kurczak na rożen 25 / kg
Szynka 52 / kg
Tyrolska 19 / 350g
Pomidory 10 / kg
Bułka 7 / szt.
Piwo w butelce 8 / szt.
Herbata 12
Truskawki 20
Mrożone kalmary (krążki) 28 / opakowanie
Sardele 8
Banany 9 / kg
Arbuz 16 / kg
Chleb 5
Piwo Karlovacko i Ozujsko 9 / puszka
Wino od 15 / butelka
Ziemniaki 3 / kg
Makaron 8 / kg
Olej słonecznikowy 15 / 1L
Oliwa z oliwek 20 / 1L
Kawa 30
Musli 25 / 350g
Lody od 10 /2L
Cytryny 8 / kg
Parówki 20 / kg
Jogurt 8 / 1L
Ryż 10 / kg
Piersi z kurczaka 35 / 1kg
Pieczarki 16 / kg
Cebula 3 / 1kg
Papierosy 25 / paczka
Ceny podane w Kunach

Wpis powstał we współpracy z marką vivus.pl, autora raportów, dotyczących cen usług i produktów w krajach, które są najpopularniejszymi kierunkami wakacyjnymi Polaków. W tym cen w Chorwacji w 2019.