10 najlepszych miejsc na oświadczyny w Dubrowniku

Dubrownik to jedno z najczęściej wybieranych chorwackich miast przez zakochanych. To właśnie do Dubrownika wielu kawalerów „ściąga” swoje drugie połówki by się im oświadczyć. Wiem coś na ten temat, w 2011 roku oświadczyłem się Agnieszce, właśnie w Dubrowniku! W tym roku otrzymaliśmy już od Was 6 zapytań odnośnie najlepszego miejsca na oświadczyny w Dubrowniku. W związku z tym postanowiliśmy stworzyć listę 10 najlepszych miejsc na oświadczyny w Dubrowniku.

Informacji udzieliły nam specjalistki od ślubów w Dubrowniku i Czarnogórze, Daria i Paulina z idoindu.com. Dzisiejszy wpis, w związku z tematyką kierowany jest głównie do panów, jednakże paniom polecamy nieśmiałe zasugerowanie jego lektury swoim partnerom. Kolejność miejsc jest zupełnie przypadkowa.

1. Wzgórze Srđ


Nie da się ukryć, że to właśnie stąd rozciąga się najpiękniejszy widok na Dubrownik. Delektując się pyszną kolacją na szczycie i podziwiając panoramę, która naprawdę zapiera dech w piersiach, możecie uczynić tę chwilę jeszcze bardziej wyjątkową.

Kiedy odwrócimy głowę w lewo z turkusowego Adriatyku wynurza się wyspa Lokrum nazywana Wyspą Miłości. Przy dobrej widoczności na horyzoncie widać kontury Włoch.

Po prawej stronie dostrzec można wyspy Elafickcie, za nimi Pelješac i Korčulę, a na lewo od nich Mljet.

Widok na Dubrownik ze Wzgórza Srđ
Widok na Dubrownik ze Wzgórza Srđ

2. Wyspa Lokrum


Ogród botaniczny i Martwe Morze w jednym miejscu? Niemożliwe? A jednak! To jedne z wielu atrakcji, jakie ma do zaoferowania ta wspaniała wyspa.

REKLAMA

Owszem, spotkacie tu wielu turystów, ale jeszcze więcej romantycznych zakamarków, gdzie nieskrępowani obecnością innych ludzi możecie w intymnej atmosferze oświadczyć się swojej wybrance.

Skalisty brzeg Wyspy Lokrum
Skalisty brzeg Wyspy Lokrum

3. Klasztor Franciszkanów

Jesteśmy pewne, że to miejsce spełni oczekiwania każdego wielbiciela sztuki. Różnorodność stylów, bogata historia, a do tego lokalizacja w samym sercu Dubrownika…. No czegóż można chcieć więcej? No wiemy, wiemy – pozytywnej odpowiedzi!

Klasztor Franciszkanów w Dubrowniku
Klasztor Franciszkanów w Dubrowniku

4. Twierdza Lovrijenac


Zaręczyny jak z bajki? Proszę bardzo! Jest księżniczka, jest rycerz i jest twierdza. Wierzcie nam na słowo, że piękny dziedziniec we wnętrzu jej murów z widokiem na Stare Miasto to idealne miejsce żeby poprosić ukochaną o rękę.

Fortyfikacja wybudowana została 37 metrów nad poziomem morza, na skalistym półwyspie Lovrijenac między zatoczkami Uvala Kolorina i Uvala Pile. Jej nazwa pochodzi od świętego Wawrzyńca.

Fort Lovrijenac w Dubrowniku
Fort Lovrijenac w Dubrowniku

5. Arboretum Trsteno


Coś dla miłośników przyrody, koneserów piękna i romantyków. Jeden z najstarszych i najpiękniejszych parków renesansowych na wybrzeżu adriatyckim. Zmęczeni przechadzaniem się po jego alejkach, możecie przysiąść na schodkach obok Fontanny Neptuna i wyszeptać lubej „Wyjdziesz za mnie…?”.

REKLAMA

W roku 1494 Ivan Marinov Gučetić – Gozze ufundował na swojej posiadłości w Trsteno willę letnią z ogrodem. W miarę upływu lat powiększano ogród sprowadzając różne gatunki z całego świata.

W krótkim czasie rezydencja stała się centrum kulturalnego i humanistycznego życia Dubrownika.

Arboretum w Trsteno
Arboretum w Trsteno

6. Mury starego miasta


Tego miejsca nie trzeba reklamować. Obowiązkowy punkt zwiedzania Dubrownika zachwyci nawet najbardziej wybrednych. Spacerując murami i podziwiając widoki ma się niepowtarzalną okazję do zadania tego jednego z najważniejszych pytań w życiu. Mury o długości 1940 metrów okrążają całe Stare Miasto.

Obecny ich kształt pochodzi z XIV w. Główny mur od strony lądu ma od 4 do 6 metrów szerokości, od strony morza natomiast jego grubość wynosi od 1,5 do 3 metrów, wysokość zaś w niektórych miejscach to nawet 25 metrów.

Do fortyfikacji zaliczamy także 2 forty chroniące miasto w ich najbardziej wysuniętych punktach oraz 10 baszt. Żeby dodatkowo wzmocnić fortyfikacje wykopano od strony lądowej głęboką fosę.

Mury starego miasta w Dubrowniku
Mury starego miasta w Dubrowniku

7. Park Orsula

Teren archeologiczny, punkt widokowy i letnia scena – tak najkrócej można opisać to miejsce. Dla nieśmiałych proponujemy park w dzień – cisza, piękne widoki i ruiny starego kościółka… Dla tych, którym kiedykolwiek marzyło się oświadczyć swojej dziewczynie na scenie podczas koncertu, idealne będę letnie wieczory…

Przy akompaniamencie wspaniałej muzyki, kameralnej publiczności i blasku świateł możecie spełnić wasze (i czyjeś) najskrytsze marzenia.

Park Orsula w Dubrowniku (fot. facebook.com/parkorsula)
Park Orsula w Dubrowniku (fot. facebook.com/parkorsula)

8. Schody do kościoła Św. Ignacego w Dubrowniku

Schody znane fanom serialu Gra o Tron. Nie ma co się rozpisywać – na tych schodach oświadczyłem się Agnieszce!

Schody do kościoła Św. Ignacego w Dubrowniku
Schody do kościoła Św. Ignacego w Dubrowniku

9. Prywatny rejs mini jachtem

Czy może być coś bardziej romantycznego od zachodu słońca, podziwianego z ukochaną na otwartym morzu? W otoczeniu Starego Miasta, Wyspy Lokrum ,blasku gasnącego słońca i z lampką szampana w dłoni gwarantujemy, że każda kobieta powie „tak”. Może być takim statkiem jak poniżej lub ciut mniejszym.

Rejs statkiem
Rejs statkiem

10. Plaża… po prostu

Brzmi banalnie? Może i tak… Ale jak wyciągniecie z łóżka zaspaną dziewczynę na wspólne oglądanie wschodu słońca na pustej plaży, „znajdziecie” zakopane między kamykami pudełeczko i spytacie czy zechce spędzić z wami resztę życia, to sami przyznajcie… Już nie jest banalnie- jest… idealnie!

REKLAMA

Plaża w Dubrowniku
Plaża w Dubrowniku
I Do in Du

A Wy gdzie w Chorwacji oświadczyliście się sobie? Napiszcie nam o tym w komentarzach.
Wpis zrealizowany przy współpracy z:

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Tagi wpisu:
Udostępnij dalej!
Udostępnij

Może Cię zainteresować:

REKLAMA

5 komentarzy

  1. Sławek
    -

    Oświadczyny w Dubrowniku mają swój niepowtarzalny urok i klimat. Osobiście oświadczyłem się w miejscu nr 1 – wzgórzu SRD. Z jednej strony góry i krzyż, z drugiej morze, wyspy, starówka i zachód słońca – dla nas, miejsce wymarzone.
    Osobiście polecamy Darię i Paulinę (choć Pauliny nie poznaliśmy osobiście), to jednak Daria wywarła na nas tak wielkie POZYTYWNE wrażenie, że jesteśmy pewni, że Paulina jest taka sama :) Pomoc i zaangażowanie Darii sprawiło, że cała akcja z zaręczynami wypadła idealnie, a Aneta powiedziała „tak”. Więc jeszcze raz – DZIĘKUJEMY!!! Sławek i Aneta