Destylarnia Aura w Buzet

Destylarnia Aura w Buzet

Translate:

CroatianEnglishGermanPolishRussian

To co najbardziej lubimy, podczas naszych chorwackich wojaży, to odwiedzanie miejsc nieoczywistych, często nieznanych turystom. Jedną z takich przygód była wizyta w destylarni Aura w Buzet, na półwyspie Istria, która słynie z wysokiej jakości brandy ale nie tylko. Aura to również pyszne dżemy i powidła, a także ocet jabłkowy i z czarnego bzu. Jest wielce prawdopodobne, że będąc w sklepach wolnocłowych na chorwackich lotniskach bądź w większych sklepach widzieliście produkty marki Aura.

Do destylarni Aura trafiliśmy chwilę po zakończeniu 7-kilometrowego marszu ścieżką siedmiu wodospadów. Zakład znajduje się nieopodal starej części miasta. Destylarnię zwiedziliśmy z przewodnikiem, który opowiedział nam o historii tego miejsca, a także zapoznał nas z etapami produkcji brandy – od fermentacji owoców, destylacji w miedzianym alembiku (marzenie wielu koneserów domowych napojów wysokoprocentowych), maceracji owoców, starzenia brandy aż po napełnianie, etykietowanie i pakowanie.

Destylarnia Aura w Buzet Destylarnia Aura w Buzet Destylarnia Aura w Buzet Destylarnia Aura w Buzet Destylarnia Aura w Buzet Destylarnia Aura w Buzet

Obok tradycyjnych brandy: Biska, Medica i Teranino destylarnia Aura produkuje również brandy z szałwii, mięty, derenia, chleba świętojańskiego (rogač), oliwek i migdałów, dzikiej gruszy, dzikich jabłek czy owoców leśnych. Destylarnia Aura jest jedynym producentem Biska extra, która powstaje z białej jemioły zbieranej wyłącznie z jabłoni.
Wśród dżemów i powideł znajdziemy m.in. smaki: figowe, śliwkowe, dereniowe, miętowe czy pokrzywowe.

Destylarnia Aura w Buzet Destylarnia Aura w Buzet Destylarnia Aura w Buzet Destylarnia Aura w Buzet Destylarnia Aura w Buzet Destylarnia Aura w Buzet Destylarnia Aura w Buzet Destylarnia Aura w Buzet Destylarnia Aura w Buzet Destylarnia Aura w Buzet

Po krótkiej wycieczce odbyła się obowiązkowa degustacja trunków, a także wytwarzanych w zakładzie dżemów i powideł. Na miejscu mamy możliwość zakupu wszystkich wytwarzanych produktów. Wyjść z pustymi rękami z takiego miejsca byłoby grzechem. Będąc na Istrii, koniecznie zajrzyjcie do Aury.

Będąc na miejscu spróbujcie owoców prosto z wysokoprocentowego alkoholu, który potrafi dobrze wykrzywić. Również my nie omieszkaliśmy spróbować.

Produkty Aury spotkacie w wielu winnicach na terenie całej Chorwacji, w sklepach delikatesowych, renomowanych hotelach, najlepszych restauracjach i na lotniskach. Aura posiada również własne sklepy m.in. w Hum oraz w Buzet, a także w miejscowości Vrbnik na wyspie Krk oraz w Parku Narodowym Krka.

Więcej informacji uzyskacie ze strony www.aura.hr

 

Destylarnia Aura na mapie


Wystaw nam ocenę!
TragediaSłaboMoże byćDobrzeSuper (3 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Skomentuj ten wpis

Przeczytaj inne:
Muzeum soli - Solana Nin
Solana Nin – muzeum i warzelnia soli

Polacy mają Wieliczkę, a Chorwaci Nin. Sól, bo o niej mowa warzona była w Nin już czasach rzymskich, kiedy jej...

Zamknij