Winiarnia San Tommaso w Golaš na Istrii

Nieopodal cudownego i spokojnego (nawet w latem) Bale – Valle znajduje się winiarnia San Tommaso, która oferuje niesamowite wyciszenie, świetne wina, pyszne przystawki oraz najlepszą – według Agi – oliwę, która łączy ostrość oliwy istryjskiej z łagodną dalmacką. To fakt, jak tylko mamy taką możliwość, zamawiamy ją u Was, kiedy jesteście w tamtych stronach.

Spis treści (kliknij by przejść)

Lokalizacja

Winiarnia San Tommaso mieści się w malowniczej, spokojnej wiosce Golaš  w zachodniej części Istrii, około 5 km od Bale – Valle i 15 km od Rovinja. Ta historyczna posiadłość, która powstała 50 lat temu, była pierwotnie domem właściciela ziemskiego pasjonującego się winiarstwem. Podczas renowacji obiektu zadbano o to, żeby przebudowa uwzględniła zachowanie charakterystycznego dla regionu stylu istryjskiego.

Hotel

Posiadłość oferuje wiele atrakcji dla gości, umożliwiając organizację imprez dla grup do 100 osób w otoczeniu naturalnego piękna Istrii. Winnica dysponuje głównym budynkiem o powierzchni 350 m² oraz dodatkowymi obiektami zajmującymi ponad 500 m², w tym salą degustacyjną, winiarnią oraz małym muzeum etnograficznym, które prezentuje przedmioty używane w tradycyjnej produkcji wina, co dodatkowo wzbogaca doświadczenie odwiedzających.

Winnica

W piwnicach winiarni San Tommaso wina dojrzewają w beczkach ze stali nierdzewnej o łącznej pojemności 60 000 litrów, a następnie przenoszone są do dębowych beczek, co nadaje im charakterystyczny smak. W swojej ofercie San Tommaso posiada takie wina jak: Malvazija, Muškat Žuti, Pjenušac Moncalvo, Teran, Chardonnay, Merlot czy Cabernet Sauvignon.

Winnica oferuje możliwość degustacji i zakupu win, co umożliwia gościom cieszenie się smakiem istryjskich win po urlopie, w domowym zaciszu. Musicie tam zajechać!

REKLAMA

REKLAMA