Makarska. Po sezonie jeszcze piękniejsza!

Makarska TAK ale po sezonie! Nasze dwie, poprzednie wizyty w Makarskiej wspominamy dość średnio. Nie ze względu na urok tego miejsca, a na dzikie tłumy zarówno za dnia jak i nocą. Do trzech razy sztuka! Podczas wrześniowego rejsu jachtem odwiedziliśmy ją po raz trzeci. Wizyta w Makarskiej po sezonie okazała się strzałem w dziesiątkę! Cisza, spokój, brak głośnych turystów, puste uliczki, którymi od czasu do czasu przemykali się miejscowi. Coś pięknego!

Polecamy Makarską pod koniec września kiedy opadnie już „turystyczny kurz”, a temperatura powietrza i wody pozwala na „letni odpoczynek”. Będąc w Makarskiej czy na Riwierze Makarskiej, nie zapomnijcie wjechać na Sv Jure, lub pospacerować po szklanym tarasie Skywalk Biokovo.

O samej Makarskiej rozpiszemy się mocniej przy innej okazji. Już teraz możecie zobaczyć, co można robić w najbliższej okolicy, we wpisie p.t. Chorwacja w 4 dni – Środkowa Dalmacja.

Tymczasem zapraszamy Was do obejrzenia poniższych zdjęć „Tourist Free”. Szczególnie polecamy to tym, którzy mieli przyjemność odwiedzić Makarską w szczycie sezonu turystycznego. Przyznajcie sami, że po sezonie Makarska jest jeszcze piękniejsza.

REKLAMA

Wycieczki po Chorwacji z WakacyjnePomysly
Makarska
Latarnia morska Sv Petar w Makarskiej
Posąg Św. Piotra w Makarskiej
Makarska
Masyw Biokowo górujący nad Makarską
Pomnik turystów w Makarskiej
Promenada w Makarskiej
Promenada w Makarskiej
Uliczki w Makarskiej
Pomnik
Ujęcie wody w Makarskiej
Masyw Biokowo górujący nad Makarską
Targ w Makarskiej
Targ w Makarskiej
Sztuka w Makarskiej
Nietypowe rozwiązanie w Makarskiej
Tin Ujević - pomnij chorwackiego poety
Masyw Biokowo górujący nad Makarską
Kościół Św. Marka w Makarskiej
Makarska
Masyw Biokowo górujący nad Makarską
Rybak w Makarskiej
Masyw Biokowo górujący nad Makarską

Makarska noclegi

W Makarskiej, nawet w szczycie sezonu, bez problemu znajdziecie nocleg. Co prawda w sezonie, bez wcześniejszej rezerwacji, na miejscu może okazać się, że cena może być sporo zawyżona. By uniknąć długiego poszukiwania noclegu w Makarskiej, warto wcześniej lub nawet będąc już na miejscu zajrzeć do wyszukiwarki noclegów.

REKLAMA

 

REKLAMA

12 komentarzy

 1. Miki
  -

  Witam. Ja mam zamiar (zresztą już od dawna ) wybrać się do Chorwacji i docelowo do Makarskiej. Jakoś ten kierunek był odkładany na później – bo za blisko Polski. Wstępnie zarezerwowany na ten wyjazd mam początek maja. Myślę ,że jak w artykule nie będzie wielu turystów w tym miesiącu., a może się mylę ?

   • Sandra
    -

    Ja z chłopakiem wybrałam się na stopa do Makarskiej właśnie w maju i ogólnie pogoda byłą piękna. Było na tyle ciepło, że popływaliśmy w morzu i poopalaliśmy się. Jedynie jedna noc była wietrzna, że znajomym namiot wywiało.
    Pozdrawiam i życzę przyjemnej wycieczki. :)

   • Joanna
    -

    Byliśmy na Makarskiej we wrześniu 2016 i… było bardzo dużo ludzi.
    Pierwszy raz odwiedziłam to miasto rok wcześniej w listopadzie, cudowny klimat, spokój.
    Niestety we wrześniu tłumy, takie chorwackie Mielno w sezonie :)

 2. Anna
  -

  Byliśmy w tamtym roku w Makarskiej w sierpniu, a w tym roku wybieramy się właśnie w drugiej połowie września i mamy nadzieję na nieco spokojniejszy wypoczynek ;) mimo wszystko Makarska, Chorwacja… coś pięknego ♥

  Nasz film [dodał Wojtek z CroLove ;) bo uznał, że warto] https://www.youtube.com/watch?v=VIB5Mt_DMUM&t=2s