Noclegi i wczasy w Chorwacji z Wakacje.pl

Internet pełny jest artykułów o oszustach, którzy oferują tanie noclegi w atrakcyjnych lokalizacjach. Choć proceder ten wcale nie jest nowy, wciąż dajemy się nabrać na fałszywe ogłoszenia zamieszczane na portalach społecznościowych oraz stronach branżowych. Naciągacze są aktywni przez cały rok, ale szczególnie intensywnie pracują (jeśli oszukiwanie bliźnich można nazwać pracą…) przed długimi weekendami oraz w sezonie wakacyjnym czy w okresie ferii zimowych. Czy można ustrzec się przed takimi oszustwami? Można. Podpowiemy Ci jak to zrobić.

Po pierwsze, czas noclegów za bezcen już minął. Raz, że pandemia skutecznie przeorganizowała rynek usług turystycznych i wielu właścicieli pensjonatów czy domków wakacyjnych zmuszonych było zamknąć swoje obiekty albo podnieść ceny, żeby wyrównać straty. Dwa, że turyści są coraz bardziej wymagający i jakość usług ma dla nich kluczowe znaczenie. Jeśli więc widzisz ofertę wczasów albo noclegów, która wydaje się nieziemsko atrakcyjna cenowo, powinno Ci do dać do myślenia. Musisz wtedy rozpocząć proces weryfikacji takiej oferty. Oto, co warto zrobić:

  • Wejdź na Mapy Google i skorzystaj z opcji Street View. To najprostszy sposób, żeby przekonać się, czy pod wskazanym w ogłoszeniu adresem stoi deklarowany w nim obiekt. Nie ma go? Koniec akcji. Jest, ale  nie masz pewności, że dom, który widzisz to naprawdę pensjonat z pokojami do wynajęcia? Wykonaj następujące działania:
  • Sprawdź, czy oferta, którą znalazłeś w social mediach figuruje też na działającej od wielu lat i cenionej za uczciwość i responsywność, czyli umiejętne wchodzenie w relacje ze swoimi klientami, stronie skupiającej zweryfikowanych ogłoszeniodawców, np. na wakacje.pl
  • Poszukaj strony internetowej konkretnego, interesującego Cię obiektu i dokładnie ją przejrzyj: jeśli powstała tydzień temu, a pełna jest komentarzy niesamowicie zadowolonych z pobytu klientów, powinno Ci do dać do myślenia.
  • Sprawdź aktywność interesującego Cię pensjonatu, domku wakacyjnego czy  kwatery w social mediach. Nie ma po nich śladu? Zastanawiające… Była martwa od dłuższego czasu i nagle, tydzień przed majówką post za postem – hmmm…
  • Zadzwoń do właściciela – weź go w krzyżowy ogień pytań i uważnie słuchaj odpowiedzi. Może się też zdarzyć, że podany w ogłoszeniu czy na stronie www telefon nie będzie odpowiadał o żadnej porze dnia…

Nie wpłacaj żadnych pieniędzy, dopóki nie masz pewności, że trafiłeś na uczciwego wynajmującego i rzetelną ofertę. Szczególnie uważaj na oferty wynajmu, które trzeba od razu w całości opłacić z góry i nie można odzyskać nawet części pieniędzy, gdyby przytrafił Ci się wypadek losowy.

Pamiętaj, że pozyskanie darmowych zdjęć na stronę obiektu turystycznego, który nie istnieje nie wymaga od oszusta żadnych umiejętności – może to zrobić każdy. I może też własną ręką napisać dowolną liczbę pochwalnych komentarzy. Kiedyś cierpliwy był papier, dziś cierpliwy jest internet. Ty też powinieneś być!

Poniżej znajdują się oferty noclegów w Chorwacji, przygotowane przez Wakacje.pl

Oferty z dojazdem własnym

Oferty z transportem samolotem

Wszystkie oferty