Zamek Marchi w Maslinicy na wyspie Šolta

Podczas wizyty na wyspie Šolta w centralnej Dalmacji, odwiedziliśmy wioskę Maslinica, która zlokalizowana jest po zachodniej stronie wyspy. Wizyta ta zorganizowana była w ramach Golden Pen Award, gdzie otrzymaliśmy GRAND PRIX za nasz wkład w promocję Chorwacji poza jej granicami. Na miejscu przygotowany został występ KUD Šolta, który mieliście już przyjemność zobaczyć wcześniej na blogu. Po występie udaliśmy się XVIII-wiecznego Zamku Marchi – niezwykłego obiektu, który dawniej pełnił funkcje obronne, a obecnie jest luksusowym hotelem.

Pod częścią dotyczącą Zamku Marchi znajdziecie informację o samym Hotelu Martinis Marchi jak i jego ofercie, którą przesłał nam dział marketingu hotelu. Pomyśleliśmy, że warto będzie poznać ofertę tak wyjątkowego miejsca.

Historia zamku i rodziny Marchi

W 1703 r. trzej bracia Marchi – Petar, Juraj oraz Ivan – otrzymali pozwolenie od władz weneckich na budowę zamku, wieży, wsi i kościoła nad zatoką Maslinica. Specjalnym dekretem gubernatora Alvisa Mocenigo III, przyznano im 200 akrów ziemi. Nie było łatwo ruszyć z budową. Mężczyźni byli masowo rekrutowani do armii wciąż odpierającej ataki Osmanów albo porywani przez piratów i przymuszani do prac na galerach.

Bracia Marchi nie mieli wyjścia, musieli przywieźć na Šoltę ludzi z głębi kontynentu. Kobiety, dzieci i starcy, którzy zajmowali się uprawami na tym nieprzyjaznym wówczas terenie, nie podołaliby zadaniu budowy zamku, który został pomyślany jako twierdza wojskowa.

Na wszystkich ścianach wieży, a także na zewnętrznych ścianach całego fortu, nadal widoczne są otwory strzelnicze.

Oświecona rodzina Marchi

Prócz niewątpliwej wartości obronnej dla całej okolicy, rodzina Marchi, prócz wybudowanego zamku wniosła na wyspę nową wizję, naukę, sztukę i kulturę europejskiego oświecenia. Biblioteka Marchesi w swoich zbiorach posiadała ponad 2700 cennych woluminów.

REKLAMA

Tomy, które Ivan Petar Marchi przywiózł ze swoich podróży po europejskich państwach. Hrabia Ivan Petar był również założycielem Akademii Iliryjskiej, której celem było pielęgnowanie i rozwój języka chorwackiego. Instytucja charytatywna Martinis Marchi w Splicie oferowała bezpłatną edukację biednym.

Dziś w zamku braci Marchi znajduje się Martinis Marchi Heritage Hotel.

Hotel Martinis Marchi – idealne miejsce na luksusowe śródziemnomorskie wakacje

Martinis Marchi to unikalny hotel zamkowy, restauracja i nagradzona marina, w malowniczej zatoce Maslinica na małej zielonej wyspie Šolta, który oferuje świat niezapomnianych przyjemności przy stole, zachowując esencję prawdziwego śródziemnomorskiego stylu życia.

W ciągu zaledwie 40 minut jazdy z szybkim transferem lub promem ze Splitu, zostaniesz zahipnotyzowany nadbrzeżnym, historycznym barokowym zamkiem z XVIII wieku. Zamek Marchi przekształcony został w luksusowy, zabytkowy hotel, który oferuje zakwaterowanie w siedmiu wyrafinowanych przestronnych apartamentach, a także dodatkowe pokoje zamkowe do zwiedzania i użytkowania. Martinis Marchi to również wyjątkowa indywidualna obsługa i całkowita prywatność dla każdego gościa.

Zarezerwuj pokój bezpośrednio na stronie hotelu

Jeśli masz szansę być gościem hotelu (wskazówka: zarezerwuj najlepszą cenę bezpośrednio przez stronę internetową), obudzisz się w jednym z przestronnych apartamentów królewskich, wszystkie z zapierającymi dech w piersiach widokami na morze, które dają poczucie całkowitej prywatności i dyskretnego luksusu, jak gdyby cały zamek należał do Ciebie.

REKLAMA

Wyjątkowe nazwy pokojów

Nazwa każdego z siedmiu apartamentów pochodzi od postaci historycznych związanych z bogatą starożytną historią zamku i jego założycieli, wizjonerskiej rodziny Marchi, która na początku XVIII wieku sprowadziła światło wiedzy na wyspę Šolta, przekształcając ją w miejsce światła i schronienia.

Wszystkie apartamenty wyposażone są w starannie dobrane detale i meble. Chociaż tradycję i historię można wyczuć na każdym kroku, doskonała, wysoce profesjonalna i zindywidualizowana obsługa spełnia wszystkie standardy i komfort 5-gwiazdkowego nowoczesnego hotelu.

Zamek i Hotel Marchi w Maslinicy na wyspie Šolta

Strefa Wellness

Oprócz basenu jest też mała strefa wellness z sauną, łaźnią turecką, kącikiem do masażu. Na życzenie wykonują wszystkie dodatkowe usługi kosmetyczne.

Śródziemnomorski ogród

Hotel otoczony jest dużym i spokojnym śródziemnomorskim ogrodem, w którym można rozkoszować się zapachami i kolorami autochtonicznej śródziemnomorskiej roślinności. W tym pięknym i spokojnym miejscu, gdzie czas nie gra roli, łatwo znaleźć inspirację i oczyszczającą umysł samotność lub nacieszyć się towarzystwem przy kieliszku wina.

Dodatkowe atrakcje

Możesz także korzystać z niektórych zajęć, które oferują na życzenie, takich jak malowanie, prywatne treningi lub zajęcia jogi, prywatne wycieczki po tej pięknej zielonej wyspie i rowery elektryczne.

Śniadania na prywatnym dziedzińcu

Rozpocznij dzień od zdrowego śniadania w połączonym salonie lub wokół podgrzewanego odkrytego basenu, zarezerwowanego tylko dla gości hotelowych, na centralnym prywatnym dziedzińcu. To opcja dostępna jest wyłącznie dla gości hotelowych.

Nagradzana restauracja

Na terenie obiektu znajduje się również – dostępna w sezonie turystycznym dla wszystkich w porze lunchu i kolacji – uznana i wielokrotnie nagradzana Restauracja (w 2022 roku została nagrodzona za najlepszą obsługę przez Gault&Millau Chorwacja oraz 3 widelcami magazynu Falstaff).

Dania serwowane w Martinis Marchi Restaurant odzwierciedlają dietę śródziemnomorską i prostotę doskonale przygotowanych tradycyjnych dań lokalnych, przyrządzanych z wysokiej jakości i zdrowych składników, zazwyczaj od lokalnych producentów. Świeżo złowione ryby i oliwki, wino i domowy miód wyspiarski to najbardziej ulubione składniki do przygotowywania wykwintnych, wyjątkowych i obfitych dań z kreatywnym osobistym podpisem szefów kuchni.

Restauracja oferuje wyśmienity wybór win, wśród których znajdują się doskonałe wina od lokalnych i zagranicznych producentów. Upewnij się, że będziesz cieszyć się doskonałą obsługą i niezapomnianymi widokami na smaczny lunch lub kolację, zwłaszcza podczas zachodu słońca, ponieważ restauracja wychodzi na przystań i Adriatyk.

Marina Martinis Marchi

Luksusowa marina jest często odwiedzana jest przez megajachty i żaglówki. Marina została dwukrotnie nagrodzona jako najlepsza mała marina w Chorwacji, w 2022 i 2018 roku. Oferuje miejsce do cumowania 50 łodzi o długości do 40 m wewnątrz i 80 m po zewnętrznej stronie falochronu.

REKLAMA

Prywatność, bezpieczeństwo i wysoki poziom usług, których tu doświadczysz, nie znajdziesz nigdzie indziej! Martinis Marchi Marina to naturalny port, łatwo dostępny i położony po zachodniej stronie wyspy, w odległości zaledwie 13 mil morskich od Splitu i 8 mil morskich od Trogiru i lotniska, co czyni go idealnym punktem wyjścia do odkrywania wszystkich piękno wybrzeża Adriatyku, zwłaszcza wysp Brač, Hvar i Vis.

W Marinie szczególną uwagę przywiązuje się do usuwania odpadów, innowacyjnych i ekologicznie zrównoważonych usług w zakresie mobilności marin (oferują ładowarki do łodzi i samochodów oraz e-rowerów) oraz regularne akcje czyszczenia podwodnego w ciągu roku.

Imprezy okolicznościowe

Martinis Marchi to także doskonałe miejsce na magiczny i niezapomniany dzień ślubu lub inną imprezę świąteczną, ponieważ piękna i romantyczna sceneria jest łatwa do dostosowania, niezależnie od tego, czy chcesz eleganckiej, prostej uroczystości, czy też nowoczesnego luksusu oferującego różne kombinacje posiłków i przyjęć.

Martinis Marchi ugruntowało swoją pozycję jako wiodące miejsce nad Adriatykiem, oferując niezapomniane wrażenia z imprez, ponieważ co roku organizuje własne imprezy. Na początku sezonu, zazwyczaj pod koniec kwietnia, organizują WINE&FRIENDS – ucztę gastronomiczną dla wybranych gości i przyjaciół, podczas której prezentują ofertę swojej restauracji wraz ze znanymi przyjezdnymi Szefami Kuchni i winiarzami. W pierwszy weekend sierpnia urządzają tradycyjną imprezę tematyczną – MARTINIS MARCHI SUMMER PARTY, czyli weekend pełen ekskluzywnej kuchni, mody i rozrywki, który odwiedzają goście z całego świata. Pamiętaj, aby zarezerwować bilety na czas na tę imprezę! Pod koniec sezonu zapraszają swoich partnerów na wydarzenie SAILING CHALLENGE dla wszystkich miłośników i przyjaciół morza i żeglarstwa.

REKLAMA