Ile kosztuje rejs jachtem po Chorwacji?

Po ogólnym podsumowaniu naszego wrześniowego rejsu po Chorwacji nadszedł czas odpowiedzieć na pytanie ile kosztuje tygodniowy rejs jachtem po Chorwacji?. Takie zestawienie wydatków ułatwi Wam zorientowanie się w kosztach jakie należy ponieść przy czarterze jachtu. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni. Stosunek przeżyć do kosztów wyprawy wyszedł rewelacyjny! Koniecznie musimy dodać, że rejs odbył się już po sezonie letnim co znacznie obniżyło koszty. Na szczęście pogoda nie pozwoliła nam odczuć tego, że sezon letni jest już za nami.


W kosztach nie uwzględniliśmy tylko naszych wydatków na „przyjemności”.

Koszty rejsu jachtem po Chorwacji w 2016 roku

Poniższe zestawienie dotyczy czarteru jachtu we wrześniu 2016r., dla 8 osób, a podane ceny to koszt w przeliczeniu na jedną osobę.
– paliwo samochodowe: 200zł
– opłaty za autostrady (Węgry i Chorwacja): 72zł
– czarter jachtu (w tym sprzątanie jachtu i opłata klimatyczna): 830zł
– parking przy marinie: 60zł
– składka na opłaty jachtowe 120E/os (w tym: paliwo jachtowe, żywność, opłaty portowe): 528zł


Całkowity koszt rejsu dla jednej osoby wyniósł: 1690zł

Niektóre koszty rejsu

Przejazd do Chorwacji. Poruszaliśmy się dwoma autami. Trasa oczywiście ta sama co roku, czyli Lublin > Barwinek > Koszyce > Budapeszt > Zagrzeb > Split. Dystans: 2800km w obie strony. Koszt paliwa to w rozbiciu na każdego członka załogi po 200zł. Do tego należy doliczyć winietę na węgierskie autostrady oraz opłaty na autostradach w Chorwacji – łącznie72zł/osoba.

Czarter jachtu. Wyczarterowaliśmy jacht Jeanneau Sun Odyssey 45.2 o słusznej nazwie Topless Express. Jacht ten przeznaczony jest dla 8-10 osób. Koszt czarteru to 1508 Euro. W koszt czarteru wliczone jest również końcowe sprzątanie jachtu oraz opłata klimatyczna. Przy rozbiciu na 8 osób, koszt czarteru to 830zł/osoba.

REKLAMA


Parking przy marinie. Auta zaparkowaliśmy na terenie ACI Mariny w Splicie. Co prawda, w pobliżu mariny znajduje się również bezpłatny, trochę „dziki” parking, my jednak woleliśmy mieć komfort psychiczny, że po powrocie auta będą w takim samym stanie technicznym. Koszt za jedno auto to 53 Euro, co w przeliczeniu na jedną osobę daje kwotę 60zł.

Składka na opłaty jachtowe. Jeszcze przed rejsem, wspólnie ustaliliśmy kwotę 120 Euro/osoba, jaką przeznaczamy na składki na paliwo jachtowe, żywność czy opłaty portowe. Okazało się, że silniki jachtowe nie mają dużego spalania. Koszty paliwa, pomimo sporego dystansu przepłyniętego na silniku nie wydaliśmy fortuny na paliwo. Poniżej rachunek.

Kaucja zwrotna. Kaucja wyniosła 1500 Euro i była pobrana na wypadek ewentualnych uszkodzeń jachtu.

Skipper. Naszym skipperem był przyjaciel rodziny dlatego też nie ponosiliśmy kosztów związanych z zatrudnieniem osoby z dokumentami umożliwiającymi poruszanie się po Adriatyku.

Ile kosztuje rejs jachtem po Chorwacji
Yachtic partnerem CroLove

;Partner wrześniowego rejsu

REKLAMA

REKLAMA

3 komentarze