Not Your language? Translate: CroatianEnglishGermanPolishRussian

Wypłacanie pieniędzy z bankomatów w Chorwacji

Wypłacanie pieniędzy z bankomatów w Chorwacji – przez te wszystkie lata narosło wokół wypłacania wiele mitów. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że niektóre bankomaty w Chorwacji dają nam możliwość wyboru przelicznika chorwackiej waluty na złotówki. Dzięki tej funkcjonalności możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy. Funkcję wyboru przelicznika daje nam m.in. Splitska Banka czy Euronet. W 2014 roku (zdjęcie poniżej), przy wypłacie 1500 kun, wybierając opcję „Accept without conversion” widoczne na poniższym zdjęciu, zaoszczędziliśmy 30 zł co daje ok. 3,4%. Przy większej kwocie można naprawdę sporo zaoszczędzić. Pamiętajcie, że nie wszystkie bankomaty oferują możliwość wyboru przelicznika! Jak sami widzicie, warto zwracać uwagę na to z którego bankomatu korzystamy, zwłaszcza wtedy gdy wypłacamy większe kwoty.

Bankomaty w Chorwacji

7 komentarzy

  • Wojtek Tyluś
   -

   Cześć, dzięki!
   Najlepiej będzie jak wpłacisz pieniądze w Polsce na konto i będziesz dokonywał płatności w CRO kartą ;)
   Nie warto mieć przy sobie całej gotówki na wyjazd :)
   Weź tylko tyle Kun ile potrzeba na zapłacenie za autostradę a i to niekoniecznie bo też można płacić kartą ;)
   Pozdrawiamy

 1. Michał
  -

  Najlepiej się wychodzi jak zabieramy EUR i wymieniamy w banku. Najgorzej kupić Kuny w PL. Co do karty to się nie wypowiadam ale nie mam z tym oporów i płacę w Cro jeśli tylko trzeba.

 2. Lucy
  -

  hej,
  za tydzien jedziemy do Splitu, i nie mam niestety zupelnie doswiadczenia w wymianie kasy :/
  dzieki za info, bo mi tez zawsze sie wydawalo, ze wybor kasy z bankomatu to najdrozsza opcja, gdyz poza przelicznikiem bank pobiera prowizje za zmiane waluty.
  Dlatego czy nie jest lepiej gdy wymienia sie (w moim przypadku Euro na kuny) w Chorwacji w kantorze? Wtedy odpada prowizja dla banku, ale minusem jest wziecie gotowki.

  dzieki wielkie i pozdrawiam
  Lucy