Internet w Chorwacji

Operatorzy polskich sieci komórkowych, w ramach roamingu dają nam zazwyczaj pakiet 1-3GB Internetu do wykorzystania zagranicą. Zakładając, że w Chorwacji spędzamy średnio około dwóch tygodni, tak niewielka jego ilość może nam zwyczajnie nie wystarczyć. Co zrobić aby nie musieć się martwić o wysokie rachunki za Internet po powrocie do Polski? Od kilku lat mamy na to jeden sposób – karta prepaid zakupiona na miejscu.

Darmowe Wi-Fi w Chorwacji OK, ale nie w każdym przypadku

W Chorwacji, większość barów, restauracji i kawiarni posiada darmowe Wi-Fi. O ile szybkie sprawdzenie poczty czy Facebooka na darmowym Wi-Fi w restauracji. wydaje się być bezpieczne, tak, logowanie się do kont bankowych, wykonywanie przelewów czy korzystanie z firmowych programów, to nie do końca dobra droga. Tak samo wygląda sprawa z darmowymi sieciami Wi-Fi w apartamentach czy hotelach.

Zresztą, ostatnia afera z włamaniami na skrzynki pocztowe polskich ministrów, pokazała, że nawet logowanie z darmowych sieci do Facebooka czy prywatnego maila to zły pomysł.

T-Mobile Visiting Croatia

Zacznijmy do formalności – nawet jeśli tak wygląda, nie jest to wpis sponsorowany. Trudno jest opisać produkt bez wymawiania jego nazwy i parametrów.

Nie jesteśmy specjalistami od sieci, natomiast z naszego, kilkuletniego doświadczenia w korzystaniu ze starterów z Internetem w Chorwacji, to właśnie pakiet internetowy od T-Mobile Visiting Croatia (dawniej Internet Dan) zawiódł nas najmniej razy. Stąd nasz wybór akurat tego operatora. Link do ich oferty znajdziecie tutaj.

Na rynku dostępnych jest jeszcze kilku operatorów z podobną ofertą. Nie mniej jednak, nie przywykliśmy opisywać rzeczy, z których nie jesteśmy zadowoleni lub nie mamy zbyt dużej styczności. Na tyle dużej by móc Wam polecić.

REKLAMA

W przeciwieństwie do Polski, w Chorwacji nie ma obowiązku rejestrowania nowego numeru. Kupujecie kartę i to wszystko.

Internet w Chorwacji

Intertnet LTE na kartę – parametry pakietu Visiting Croatia

Poniżej znajdziecie najważniejsze parametry karty od T-Mobile.

  • Karta ważna jest przez 7 dni od aktywacji
  • Internet 4G/LTE 600Mbit/s
  • Nielimitowany Internet
  • Karta SIM: Nano, Micro i Standard
  • 5kn na koncie (nie wiemy po co)

Karta SIM ważna jest przez 90 dni od pierwszego użycia. Oznacza to, że jeśli np. nie przedłużysz karty po tygodniu użytkowania, a przed upływem 90 dni (od aktywacji) wrócisz do Chorwacji, możesz ją doładować SMSem, bez konieczności szukania karty w punktach sprzedaży.

Ile kosztuje Internet w Chorwacji?

Internet w Chorwacji od T-Mobile kosztuje 85kn (ok. 11 Euro). Po upływie 7 dni, mamy możliwość przedłużenia pakietu. Minimalna kwota przedłużenia to 60kn.

Możemy również przedłużyć pakiet o jeden dzień (24h). W tym celu wysyłamy SMS o treści INTERNET DAN na numer 13636. Koszt SMSa to 10kn.

REKLAMA

Nielimitowany Internet przez miesiąc lub dłużej

Jeśli przebywacie w Chorwacji miesiąc, wystarczy, że prócz zakupu pakietu startowego doładujecie swoje konto kwotą 180kn, która pokryje trzy nielimitowane pakiety (3x dodatek Flat Surf w cenie 60kn).

Jeśli przebywacie w Chorwacji dwa miesiące, wystarczy, że prócz zakupu pakietu startowego doładujecie swoje konto kwotą 420kn, która pokryje siedem nielimitowanych pakietów (7 x dodatek Flat Surf w cenie 60kn)

Gdzie kupić starter z Internetem T-Mobile w Chorwacji?

Kartę T-Mobile kupicie m.in. w salonach T-Mobile, na poczcie, w kioskach Tisak czy na stacjach paliw INA. Bardzo często zdarzało się nam, że w kioskach czy na stacjach nie mieli tychże kart. Mieli inne ale to T-Mobile rozchodziły się najszybciej.

Korzystasz z innych kart z nielimitowanym Internetem w Chorwacji?

Masz doświadczenia z kartami z nielimitowanym Internetem w Chorwacji od innych operatorów sieci komórkowych? Podziel się z nami tą informacją w komentarzach poniżej.

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA