FestiWine w Dubrowniku

Chorwacja słynie ze swoich regionalnych win, a najlepszym miejscem na ich degustację jest z pewnością FestiWine. Podczas odbywającej się w Dubrowniku imprezy kilka tysięcy pasjonatów z całego świata będzie wspólnie odkrywać świat wina, a regionalni producenci tego trunku będą prezentować swoje najlepsze wyroby. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Wine Tourist Network – WiNe”.

Dubrownik FestiWine powstał w 2014 roku jako regionalny festiwal wina żupanii dubrownicko-neretwiańskiej. W swoich początkach służył wyłącznie promocji najlepszych win wytwarzanych z wielowiekowych rodzimych odmian żupanii dubrownicko-neretwiańskiej. Wina uznawane na całym świecie przez enologów, badaczy, promotorów i miłośników wina stały się głównymi symbolami całej oferty turystycznej miasta. Po udanym okresie repozycjonowania i promocji lokalnych win żupanii dubrownicko-neretwiańskiej, Dubrownik FestiWine otworzył swoje podwoje i przywitał w Dubrowniku chorwackich i międzynarodowych winiarzy.

Każdego roku na początku wiosny w Dubrowniku odbywa się najlepsze wydarzenie winiarskie, w którym uczestniczą najlepsi winiarze, sommelierzy, enolodzy i promotorzy wina z Chorwacji i Europy. Trzonem programu tego międzynarodowego spotkania winiarskiego jest centralna „Wystawa wina”, na której wielu chorwackich i winiarzy z krajów Unii Europejskiej prezentuje swoje najlepsze produkty, ku zadowoleniu wielu miłośników wina, którzy tradycyjnie odwiedzają Dubrownik w kwietniu podczas FestiWine.

Oprócz Wystawy Wina, która przyciąga rzesze miłośników wyśmienitych win i pysznych przekąsek, w ramach FestiWine czeka na Państwa bogaty program offowy: Kolacja „FestiWine Gala” z udziałem renomowanego zespołu sommelierów kulinarnych; „Randka w ciemno ze Ston ostrygą”, warsztaty edukacyjne, profesjonalne wykłady i wiele innych wydarzeń, które co roku przyciągają uwagę wielu miłośników wina.

Podczas tygodnia festiwalowego wszyscy odwiedzający są zaproszeni do odwiedzenia restauracji, winiarni i kawiarni z etykietą Wine Friendly podczas programu „Dubrovnik Wine Week” i skosztowania najlepszych win z regionu Dubrownik-Neretva, które dobrze komponują się z wyśmienitymi przysmakami regionu. Region Dubrownika.

REKLAMA

Więcej informacji znajdziecie na stronie: dubrovnikfestiwine.com

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA