Bibinje

W Chorwacji jest wiele pięknych i malowniczych miejsc, które co roku przyciągają setki turystów. Jednym z takich miejsc jest bez wątpienia Bibinje. Mała, nadmorska miejscowość znajduje się 8 kilometrów na południowy wschód od Zadaru.

Miasto posiada 4 kilometry wybrzeża wiele plaż. Jedną z głównych zalet Bibinje jest bliskość do parków narodowych oraz parków przyrody – Park Narodowy Kornati, Park Narodowy Paklenica, Park Narodowy Jezior Plitwickich, Park Przyrody Telašćica, oraz Park Przyrody Jezioro Vransko.

Bibinje ma zaledwie 4000 mieszkańców. Dawniej nazywany był Bibano lub Bibanum. Turystyka w tym miejscu zaczęła się rozwijać już w połowie XX wieku i zdominowała gospodarkę tego małego miasteczka. Bibinje jest także bardzo znanym centrum żeglarskim. Znajduje się tam największa marina w tym regionie. Obszar mariny znajduje się zarówno w Bibinje jak iw Sukošan.

 

Plaże w Bibinje

Wszystkie najciekawsze plaże w Bibinje (piaszczyste, żwirkowe i skaliste) znajdziecie na stronie Beach Rex.

 

REKLAMA

Bibinje – opinie, informacje praktyczne

Na miejscu znajdziemy przychodnię lekarską oraz kilka aptek. Można również skorzystać z rozmieszczonych po mieście bankomatów oraz oddziałów bankowych. Jak w każdej większej miejscowości turystycznej znajdziemy również na miejscu pocztę, agencje turystyczne, a także bankomaty. W Bibinje znajduje się kilka mniejszych supermarketów, w których możemy kupić wszystkie najpotrzebniejsze towary do codziennego użytku. Jeżeli jednak nasze potrzeby okażą się większe, najlepiej jest udać się do okolicznego Zadaru, gdzie znajdziemy wszystko czego moglibyśmy potrzebować.

 

Bibinje – apartamenty, noclegi

Głównym źródłem dochodu dla miejscowej ludności jest oczywiście turystyka. W Bibinje nie sposób jest spotkać dużych hoteli, czy sieciowych noclegowni. Nie oznacza to jednak, że będąc na miejscu będziemy mieli problem z odnalezieniem odpowiedniego miejsca na nocleg. W mieście przeważająca większość obiektów to kwatery prywatne. Według najnowszych danych z 2018 roku było iż aż 2500. Większość apartamentów w Bibinje i okolicy znajdziemy na stronie Bookingu.

 

Bibinje – pogoda

Północna Dalmacja znana jest z pięknej pogody. Śródziemnomorski klimat powoduje, że lato jest tutaj suche i słoneczne, natomiast zimy łagodne i wilgotne. W lipcu, średnie miesięczne temperatury lipcu powietrza to ok 24,3, a morza 25,1 stopni Celsjusza. Przez ponad 40 dni w roku temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza, a tylko przez 7 dni spada poniżej 0. Bibinje ma w roku ok. 2700 słonecznych godzin.

REKLAMA

 

Bibinje – restauracje, gastronomia

Chorwacja słynie z pysznej, śródziemnomorskiej kuchni. W Bibinje znajduje się wiele kawiarni, restauracji, barów czy konob, gdzie można porozmawiać z tutejszymi mieszkańcami i poczuć prawdziwego ducha tego dalmatyńskiego miasta delektując się przy tym lokalnymi potrawami.

 

Bibinje na mapie

 

Tekst ten jest wstępnym opisem miejscowości, którą odwiedziliśmy, jednak nie zdążyliśmy jej jeszcze dokładnie opisać. Zawiera on najważniejsze podstawowe informacje. Jak tylko opiszemy to miejsce dokładniej, poinformujemy Cię o tym!

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA