Mimice

Mimice to kameralne miasteczko, liczące trochę ponad 200 mieszkańców, położone zaledwie 10 kilometrów od Omiša i 30 kilometrów na północ od Splitu i 25 kilometrów na południe do Makarskiej. Mimice podzielone są na dwie części: stare oraz nowe miasto. Na terenach starej części Mimic, w wyższych partiach masywu górskiego Biokovo, znajdowała się rzymska osada

Jak większość miejscowości z tej części Dalmacji na przestrzeni wieków Mimice były wielokrotnie atakowane przez Turków, a także Wenecjan. Nowa część Mimic położona jest nad brzegiem Adriatyku.

 

Plaże w Mimice

Wszystkie najciekawsze plaże w Mimice (piaszczyste, żwirkowe i skaliste) znajdziecie na stronie Beach Rex.

 

Mimice – apartamenty, noclegi

Głównym źródłem dochodu dla miejscowej ludności jest oczywiście turystyka. Będąc w Mimice będziemy mogli wybierać z bardzo wielu miejsc noclegowych. Mimo tego, że miasteczko liczy zaledwie 200 osób, to istnieje tutaj wiele kwater prywatnych, gdzie każdy przyjezdny turysta może otrzymać nocleg. Większość apartamentów w Mimice i okolicy znajdziemy na stronie Bookingu.

REKLAMA

 

Mimice – restauracje, gastronomia

Mimice oferują swoim gościom bardzo zróżnicowaną ofertę różnych restauracji, oraz barów. Mimice, jak zresztą większość chorwackich miejscowości, słynie z kawiarni. Znajduje się tutaj wiele sklepów spożywczych.

 

Mimice – opinie, informacje praktyczne

Na miejscu znajdziemy przychodnię lekarską oraz kilka aptek. Można również skorzystać z rozmieszczonych po mieście bankomatów oraz oddziałów bankowych. Jak w każdej większej miejscowości turystycznej znajdziemy również na miejscu pocztę, agencje turystyczne, a także bankomaty.

 

REKLAMA

Mimice – pogoda

Dalmacja znana jest z pięknej pogody. Śródziemnomorski klimat powoduje, że lato jest tutaj suche i słoneczne, natomiast zimy łagodne i wilgotne. W lipcu, średnie miesięczne temperatury lipcu powietrza to ok 24,3, a morza 25,1 stopni Celsjusza. Przez ponad 40 dni w roku temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza, a tylko przez 7 dni spada poniżej 0. Mimice ma w roku ok. 2700 słonecznych godzin.

 

Mimice na mapie

 

Tekst ten jest wstępnym opisem miejscowości, którą odwiedziliśmy, jednak nie zdążyliśmy jej jeszcze dokładnie opisać. Zawiera on najważniejsze podstawowe informacje. Jak tylko opiszemy to miejsce dokładniej, poinformujemy Cię o tym!

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA