Pociągi do Chorwacji

Najpopularniejszą formą transportu z Polski do Chorwacji jest przejazd samochodem. Na dalszych pozycjach znajdują się loty samolotem oraz komunikacją publiczną (busy i autokary do Chorwacji). Bezpośrednia podróż pociągiem z Polski do Chorwacji nadal nie jest możliwa, a wszystko wskazuje na to, że gdyby taka możliwość istniała, podróż koleją nad Adriatyk cieszyłaby się dużą popularnością. Niestety, nadal musimy obchodzić się smakiem. W 2023 roku, bezpośredni pociąg z Polski do Chorwacji, nadal będzie wyłącznie w sferze marzeń.

Pociągiem z Polski do Chorwacji

Wbrew zapowiedziom nie uruchomiono zapowiadanego od 2 lat przez czeskiego przewoźnika RegioJet bezpośredniego połączenia kolejowego z Polski do Chorwacji. W 2022 roku, prezes Urzędu Transportu Kolejowego wydał czeskiemu przewoźnikowi RegioJet zgodę na dostęp do polskiego odcinka torów dla nowego połączenia kolejowego między Krakowem i Rijeką oraz Splitem.

Pociągi z Krakowa do Chorwacji

Przypominamy, że przewoźnik RegioJet, od kilku lat, zapowiada planowane połączenie ze stolicy Małopolski aż nad sam Adriatyk, do środkowej Dalmacji.

Pociągi z Krakowa do Splitu i Rijeki, początkowo miały kursować od czerwca do września. Czas podróży to około 21 godzin. Planowany odjazd miał odbywać się o 15:30. Na miejscu, pociąg docierał następnego dnia około 12:20. W 2022 roku, podana, szacowana cena za taki przejazd wynosiła ok. 370zł.

Podróż pociągiem z Krakowa do Rijeki oraz Splitu miała odbywać się we wtorki, piątki i niedziele. Natomiast pociąg z Chorwacji do Krakowa kursować miał w poniedziałki, środy i soboty.

Pociągi z Czech do Chorwacji

W sezonie letnim 2023, czyli od 16 czerwca do 30 września pociągi będą kursować między Pragą a Rijeką, ale trasę będą pokonywać tylko 3 razy w tygodniu – we wtorek, piątek i niedzielę. Drogę powrotną należy zaplanować na poniedziałek, środę bądź sobotę. Każdy skład będzie zawierał piętnaście wagonów i pomieści 550 pasażerów. Dostępny będzie mini bar oraz wagon do przewozu rowerów.

REKLAMA

Z uwagi na fakt, że od stycznia 2023 roku Chorwacja znajduje się już w strefie Schengen, znikną nocne kontrole paszportowe na granicach, co zwiększy komfort pasażerów. Pociągami RegioJet do Chorwacji będzie można podróżować albo w wagonie bezprzedziałowym z miejscami siedzącymi, albo w cztero- lub sześcioosobowej kuszetce. Decydując się na kuszetkę w cenie biletu otrzymamy komplet zapakowanej pościeli, poduszkę i koc, butelkę wody mineralnej oraz darmowe śniadanie (kawa i croissant).

Ceny pociągu relacji Czechy – Chorwacja

Planowane ceny biletów w RegioJet:

  • Bilet normalny w wagonie bezprzedziałowym — od 45,90 € do 62,90 €
  • Bilet ulgowy w wagonie bezprzedziałowym — od 39,10 € do 46,00 €
  • Bilet normalny w przedziale sypialnym — od 62,90 € do 87,90 €
  • Bilet ulgowy w przedziale sypialnym — od 53,60 € do 67,40 €

Pociągi ze Słowacji do Chorwacji

Osoby chcące podróżować pociągiem do Chorwacji mogą także skorzystać z oferty połączeń realizowanych ze Słowacji przez koleje austriackie ÖBB. Nocny pociąg z Bratysławy przez Wiedeń do Splitu kursował będzie od 18 czerwca do 10 września.

Planowane ceny biletów w ÖBB wahają się między 29,90 € a 89,90 €.

REKLAMA

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA