Opatija jednym z najbardziej romantycznych miejsc na świecie

Kontrast turkusowego morza i zielonych gór, luksusowych willi i malowniczej nadmorskiej promenady sprawia, że ​​Opatija jest jednym z najbardziej romantycznych miejsc w całej Europie. Tymi słowami opisał ją popularny portal Trips To Discover umieszczając tym samym na liście 15 pomysłów na romantyczną podróż walentynkową w 2022 roku. Opatija znalazła się obok znanych miejsc, takich jak Los Cabos w Meksyku, francuski Strasburg, Islandia, portugalska Lagoa, Bermudy, Kauai na Hawajach czy Key West na Florydzie.

Opatija na Walentynki

Już drugi rok z rzędu „Królowa Adriatyku” znalazła się wśród obowiązkowych miejsc na Walentynki. W zeszłym roku została uznana w rankingu Best European Destinations i Forbes za jedną z najbardziej romantycznych destynacji w Europie.

Opatija na Walentynki
Opatija na Walentynki fot. Chorwacka Wspólnota Turystyczna

Opatija – największy kurort Monarchii Austro-Węgierskiego

Opatija już od XIX wieku przyciąga turystów swoim urokiem i niezwykłą ofertą gastronomiczną. Jej czar doceniła cesarzowa Maria Anna Sabaudzka, która spędziła w willi Angiolina ponad trzy miesiące czym zwróciła uwagę ówczesnej elit na miasto. Od tego momentu Opatija stała się największym kurortem Monarchii Austro-Węgierskiego i gościła śmietankę towarzyską niemal z całego świata. Koronowane głowy, polityków czy artystów. Na tej długiej liście nie zabrakło również Polaków. Henryk Sieniewicz w mieście świętował otrzymanie Nagrody Nobla. Odpoczywali tu Stefan Żeromski, Marszałek Józef Piłsudski czy Prezydent Ignacy Mościcki.

Opatija w lutym

Przez wieki Opatija nie straciła nic ze swoje klasy. Na wszystkich Gości odwiedzających miasto w lutym czeka niezwykle romantyczna atmosfera. Miejskie parki i nadmorska promenada zostały wspaniale oświetlone oraz udekorowane. Dla wszystkich, którzy planują w miesiącu zakochanych odwiedzić Opatiję hotelarze przygotowali atrakcyjne oferty. Relaks zapewnią obiekty wellness, a ucztę smaków restauracje i kawiarnie.

Opatija na Walentynki
Opatija na Walentynki fot. Chorwacka Wspólnota Turystyczna

„Jeśli tak jak śpiewali The Beatles „All You Need Is Love” to właśnie w Opatiji znajdziecie to wszystko, czego Wam trzeba! Historia miłosna wpleciona jest bowiem w fundamenty Opatiji. Nasze miasto posiada długą tradycję jako romantyczny celu podróży, co szczególnie będzie widoczne w tym miesiącu. Cieszymy się, że już drugi rok z rzędu Opatija jest wyróżniana przez renomowane media turystyczne. Wszyscy nasi Goście mogą spodziewać się wyjątkowej walentynkowej atmosfery, a jedyne, co powinni zrobić, to cieszyć się pięknymi chwilami w towarzystwie swoich bliskich w uroczej Opatiji”, powiedziała Dyrektor Wspólnoty Turystycznej Miasta Opatija, Suzi Petričić.

„Serdecznie gratuluję Opatiji zasłużonych wyróżnień! Jestem przekonana, że wszyscy docenią romantyczną duszę miasta nie tylko w Walentynki, ale o każdej porze roku. Życzę Wam pięknego pobytu!”, powiedziała Dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, Agnieszka Puszczewicz.

REKLAMA

Informacja prasowa:

Chorwacka Wspólnota Turystyczna w Warszawie

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA