Podróż do Chorwacji – samolot czy samochód?

Chorwacja jest jednym z najbardziej turystycznych państw w Europie. Kierunek ten z roku na rok wybiera coraz więcej Polaków i to niezależnie od pory roku. Wielu naszych rodaków staje wówczas przed dylematem związanym z wyborem środka transportu. Możliwości jest tutaj wiele, ale najczęściej w grę wchodzą dwie opcje: samolot lub samochód. Zobaczmy, jak podejść do tego tematu i na które rozwiązanie postawić!

Podróż do Chorwacji – samolotem czy samochodem? 

Chorwacja przyciąga rocznie miliony turystów z całego świata, w tym także z Polski. Malownicze krajobrazy, piękna pogoda, przyjazne społeczeństwo i zdrowa kuchnia – to tylko kilka z wielu niewątpliwych atutów tego kraju.

Podróż do Chorwacji może przybrać zarówno formę dłuższego urlopu, jak i weekendowego wypadu. To dlatego do organizacji każdego takiego wyjazdu trzeba podejść indywidualnie, biorąc pod uwagę wszelkie istotne aspekty. 

Widok z samolotu na wyspę Čiovo

Wyjazd do Chorwacji samochodem – plusy i minusy

Wybierając się w podróż do Chorwacji samochodem, trzeba liczyć się z tym, że przyjdzie nam pokonać w jedną stronę nawet 1500 kilometrów, w zależności od miejsca docelowego. Największym atutem przejazdu autem jest to, że możemy po drodze odwiedzić inne kraju i zatrzymać się w nich, np. na obiad czy w kilka godzin zwiedzić najważniejsze atrakcje. Najszybciej dotrzemy do Chorwacji przez Czechy, Austrię oraz Słowację i Węgry.

To właśnie swoboda w poruszaniu się, jak i możliwość zabrania większej ilości bagaży są niewątpliwymi plusami wyboru samochodu. Dzięki temu nie jesteśmy zależni od nikogo i możemy, już w samej Chorwacji, pojechać do wielu innych miejscowości.

Z drugiej jednak strony wadą podróżowania samochodem na tak długim dystansie są oczywiście wysokie koszty paliwa, opłat parkingowych, autostrad itp. Kolejną kwestią pozostaje czas, a mianowicie to, że spędzimy w pojeździe nawet kilkadziesiąt godzin, co nie jest najbardziej komfortowym rozwiązaniem.

REKLAMA

Samolotem do Chorwacji – czy warto?

Biorąc to wszystko pod uwagę, coraz więcej osób decyduje się na transport lotniczy, szczególnie, że przewoźnicy co rusz oferują bilety lotnicze do Chorwacji i wielu krajów, w niskich cenach. W eSky.pl dostępne są loty z Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Katowic i innych polskich lotnisk bezpośrednio do Chorwacji.

W wielu przypadkach cena w dwie strony za osobę wynosi zaledwie kilkaset złotych. Bezpośredni lot, np. do Zagrzebia, czyli stolicy Chorwacji, trwa średnio niecałe dwie godziny. Na podróż samolotem decydują się zazwyczaj osoby, które wybierają się na urlop solo lub w parze. Wyjazd samochodem to natomiast opcja korzystna dla rodzin czy grupy znajomych, którzy partycypują w kosztach.

Samolotem do Chorwacji

Warto dodać, że brak własnego pojazdu na miejscu nie jest żadnym problemem, ponieważ wówczas można skorzystać z usług wypożyczalni, np. rezerwując samochód poprzez wyszukiwarkę eSky.pl.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? 

Zdania na temat tego, czy lepiej wybrać się do Chorwacji autem, czy też polecieć samolotem, są podzielone. Każda z opcji ma swoich zwolenników, jak i przeciwników, a kluczowe znaczenie mają tutaj indywidualne cele, oczekiwania i możliwości samych podróżujących.

Niezależnie od tego, który rodzaj transportu wybierzemy, warto z wyprzedzeniem zarezerwować noclegi czy kupić ubezpieczenie podróżne. Jeśli chodzi o te pierwsze, w przypadku podróży samolotem, korzystną opcją jest zakup pakietu Lot+Hotel w najlepszych cenach na rynku. Można to oczywiście zrobić za pośrednictwem eSky.pl, gdzie znajdziemy aktualne i najkorzystniejsze oferty, a za wszystko możemy zapłacić na raty, a nawet odroczyć płatność. 

REKLAMA

[Artykuł sponsorowany]

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA