Ponad milion Polaków odwiedziło Chorwację w 2023 roku

Według danych z systemu eVisitor już 15 września Chorwacja odnotowała przyjazd ponad miliona turystów z Polski, to 5 dni wcześniej niż w roku ubiegłym – poinformowało Przedstawicielstwo Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

Sezon turystyczny w Chorwacji odnotowuje wyjątkowe wyniki, szczególnie jeśli chodzi o gości z Polski. Według danych z systemu eVisitor zebranych od 1 stycznia do 17 września 2023 roku, polscy turyści zrealizowali łącznie 1 014 506 przyjazdów do Chorwacji, co przekłada się na ponad 2% wzrost w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim. Liczba noclegów wyniosła 6 291 323 i utrzymuje się na podobnym poziomie jak w roku ubiegłym.

Wśród preferowanych regionów Chorwacji przez polskich turystów, pierwsze miejsce zajmuje region splicko-dalmatyński. Tradycyjnie, najpopularniejszym miejscem dla turystów z Polski pozostaje miejscowość Omiš, położona właśnie w tym regionie. To idealne połączenie aktywnego wypoczynku i dziedzictwa kulturowego oraz niepowtarzalny krajobraz majestatycznych gór i lazurowego morza, co sprawia, że przyciąga turystów z Polski z roku na rok.

Bardzo się cieszę, że również w tym roku tak wielu Polaków wybrało właśnie Chorwację na miejsce swojego wypoczynku. Już od wielu lat region splicko-dalmatyński to prawdziwy raj gości z Polski. To tu skupia się największa ich liczba. Cenią sobie piękne plaże, kulturowe atrakcje, wspaniałą przyrodę i wyjątkową atmosferę tego regionu – komentuje Małgorzata Kowalska, dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

Kolejnym popularnym wśród Polaków jest region istryjski, który odnotował wzrost liczby przyjazdów o ponad 15%, a noclegów o ponad 12%. Istria to bowiem idealne miejsce dla smakoszy i miłośników historii. To region, gdzie spotykają się przepyszna kuchnia śródziemnomorska i malownicze miasteczka, co przyciąga coraz większą uwagę gości.

Z kolei region zadarski cieszy się wzrostem liczby przyjazdów z Polski o blisko 8%, a noclegów o ponad 4%. Jak zauważa Małgorzata Kowalska: Zadar to miejsce magiczne, gdzie spotykają się piękne widoki, historia i nowoczesność. To przyciągający region, który coraz częściej staje się celem podróży dla turystów z Polski.

REKLAMA

W regionie primorsko-gorańskim (Kvarner), przyjazdy gości z Polski wzrosły o blisko 6%, a noclegi o 3,50%.

Warto zauważyć, że polscy turyści najczęściej wybierają jako formę zakwaterowania kwatery prywatne, a następnie hotele i kempingi.

Zauważamy również coraz większe zainteresowanie polskich turystów Chorwacją kontynentalną. Piękne krajobrazy, oferta kulturowa, liczne muzea a także bogata oferta eno-gastronomiczna przekonują coraz większą liczbę podróżnych. Z satysfakcją odnotowujemy też, że Chorwacja staje się coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem turystyki całorocznej. Na przykład, w okresie adwentu, turyści chętnie odwiedzają Zagrzeb, zachwycając się magią tego miasta – komentuje z satysfakcją dyrektor Kowalska.

Chorwacja pozostaje atrakcyjnym miejscem wakacyjnym dla polskich turystów, oferując bogactwo krajobrazów, atrakcji turystycznych i wyjątkowej atmosfery. Świadczą o tym osiągnięte liczby oraz zróżnicowana oferta.

REKLAMA

Materiał prasowy Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA