Walentynki w Chorwacji

Zbliżają się walentynki, a jeśli planujecie spędzić ten wyjątkowy dzień w Zagrzebiu, mamy dla Was propozycję niezwykłych atrakcji. Miasto to kryje w sobie nie tylko bogatą historię i piękne zabytki, ale również inspirujące muzea i galerie sztuki, które mogą być doskonałym tłem dla romantycznych chwil. Oto przewodnik po niecodziennych miejscach, gdzie sztuka spotyka się z miłością – od Muzeum Selfie i Wspomnień aż po Muzeum Sztuki Współczesnej.

Przygotujcie się na niezapomniane walentynki! 6 ciekawych miejsc na romantyczne walentynki w Zagrzebiu.

Muzeum Selfie i Wspomnień

Muzeum Selfie i Wspomnień w Zagrzebiu jest miejscem, które z pewnością warto odwiedzić, zwłaszcza w trakcie walentynek! To przestrzeń pełna nieograniczonej zabawy i możliwości wykonania niepowtarzalnych zdjęć z bliską osobą. Zainspirujcie się przygotowaną scenografią, a możliwości jest wiele. Poczujcie się jak anioł lub diabeł (ostrzegamy: tu mogą pojawić się spory kto jest kim) lub zagrajcie w szachy na ogromnej planszy.

W Muzeum Selfie i Wspomnień wszystko jest możliwe, nawet dotknięcie magicznej kuli Nikoli Tesli!

Muzeum Zerwanych Związków

Muzeum Zerwanych Związków to miejsce pełne humoru, ironii i momentów refleksji. Razem odkryjcie, że czasem nawet zakończone historie pozostawiają nam coś wartościowego.

Muzeum Zerwanych Związków mieści się w pięknym barokowym pałacu Kulmer na Górnym Mieście – historycznej części Zagrzebia. To nieodłączny punkt w trakcie zwiedzania stolicy Chorwacji, ale też wyjątkowo emocjonalna podróż przez setki zakończonych związków. Ta fizyczna i wirtualna przestrzeń została stworzona, aby dzielić się historiami złamanych serc oraz symbolicznymi pamiątkami.

REKLAMA

Muzeum to rozwijająca się kolekcja przedmiotów, z których każdy jest pamiątką z zakończonego już związku, opatrzoną osobistą, lecz anonimową historią ich ofiarodawcy.

Muzeum Zerwanych Związków to oryginalny projekt artystyczny, stworzony przez Olinkę Višticę i Dražena Grubišicia w 2006 roku. Od tego czasu ten innowacyjnych projekt stał się jednym z rozpoznawalnych i chętnie odwiedzanych miejsc w Zagrzebiu.

Muzeum Iluzji

Każda miłość niesie w sobie odrobię magii. A jeśli chcecie spędzić magiczne walentynki to koniecznie odwiedźcie Muzeum Iluzji. To tu możecie wyzwać na pojedynek nawet grawitację!
Wystawa obejmująca ponad 70 eksponatów wprawi Was w niemałe zaskoczenie, a zabawne i niesamowite triki pozwolą zdobyć wiedzę o tym jak funkcjonuje ludzkie oko, zwłaszcza w kontekście percepcji i pułapek ludzkiego mózgu.

Najsłodsze muzeum w Chorwacji – Muzeum Czekolady

Muzeum Czekolady w Zagrzebiu to idealny przystanek na Waszej mapie walentynkowej przygody w Zagrzebiu! Będziecie mieli okazję do degustacji wielu rodzajów tego wyjątkowego smakołyku oraz możliwość, aby zrobić selfie w magicznej fabryce czekolady Willy’ego Wonki. Miłośnicy historii mogą spróbować zmielić ziarna kakaowca za pomocą metate, tak jak to robili Aztekowie, albo przygotować piankowy napój czekoladowy, inspirując się tradycją Majów…

Muzeum Czekolady to doskonały pomysł w ramach city break czy romantycznej randki.

REKLAMA

Chorwackie Muzeum Sztuki Naiwnej

Chorwackie Muzeum Sztuki Naiwnej w Zagrzebiu może stanowić fascynującą przestrzeń dla par szukających niekonwencjonalnego i artystycznego doświadczenia.

Założone w 1952 roku uznawane jest za pierwsze na świecie muzeum poświęcone unikalnemu stylowi sztuki naiwnej. Jego powstanie zbiegło się z rozwojem pierwszej generacji chorwackich malarzy prymitywistów, którzy zaczęli wówczas zyskiwać znaczącą popularność. Początkowo muzeum zostało stworzone w celu zbierania, badania i prezentacji dzieł „malarzy wiejskich” i „rzeźbiarzy wiejskich”. Wśród prezentowanych w muzeum prac znajdują się dzieła wybitnych chorwackich twórców sztuki naiwnej, takich jak Ivan Rabuzin czy Ivan Generalić. W muzeum można również podziwiać dzieła polskiego malarza Nikifora Krynickiego.

Muzeum Sztuki Współczesnej

Muzeum Sztuki Współczesnej w Zagrzebiu oferuje wyjątkową przestrzeń i nowoczesne podejście do sztuki. Obiekt posiada w swoich zbiorach ponad 12 000 dzieł artystów chorwackich i zagranicznych. Obejmują one okres od połowy XX wieku do czasów współczesnych. Są to prace stworzone w różnych dziedzinach sztuki: malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika, fotografia, instalacje artystyczne, wideo-art czy filmy, wyświetlane na 90-metrowym ekranie LED, dzięki czemu zobaczyć je można nawet z ulicy.

Muzeum Sztuki Współczesnej stało się jednym z symboli Zagrzebia – żywym i rozpoznawalnym miejscem tworzenia i interakcji, spotkań i zabawy dla wszystkich pokoleń. Wspólne zwiedzanie wystaw i uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych może stanowić inspirujące i angażujące doświadczenie.

Materiał prasowy Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA