Apartamenty w Chorwacji – na co zwracać uwagę przy wyborze

Miejsce, w którym zamieszkamy podczas pobytu na wakacjach, ma olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie i wrażenia zabrane później do domu. Źle wybrana kwatera może bowiem popsuć cały wypoczynek, a tego raczej nie chcemy. W Chorwacji wybór takich miejsc jest jednak na tyle duży, że często z łatwością znajdziemy odpowiednie miejsce, które spełni nasze oczekiwania. Najbardziej polecane są tam apartamenty, idealne pod wieloma względami.

W Chorwacji szukając apartamentu powinniśmy szukać szyldu z napisem „apartmani”. Są to mieszkania z łazienką oraz kuchnią lub aneksem kuchennym. Wszechobecna gościnność, jakiej doświadczymy w prywatnych kwaterach, wiąże się z przyjaznym usposobieniem Chorwatów. Każdy właściciel apartamentu będzie robił wszystko, by pozostać właśnie u niego. Jednak nie oznacza to niezdrowej konkurencji.

Często gdy brakuje już w apartamencie miejsc, sami właściciele starają się znaleźć nam miejsce u sąsiadów i znajomych. Kolejny powód, by jeszcze bardziej pokochać Chorwację, prawda?

Rezerwacja apartamentu w Polsce lub na miejscu


Apartamenty możemy wybierać jeszcze w Polsce, zwłaszcza gdy jedziemy większą grupą lub całą rodziną, z dziećmi. Wybór apartamentów w Chorwacji jest ogromny, dlatego możemy również śmiało jechać w ciemno.

Oczywiście wcześniejsze rezerwowanie nie jest złym pomysłem, jeśli korzystamy z zaufanego biura podróży, czy jedziemy w miejsce polecone przez znajomych. Jeśli możemy sobie pozwolić na spędzenie kilku godzin w poszukiwaniu odpowiedniego apartamentu na miejscu, możemy znaleźć prawdziwe okazje.

Patrz na opinie o apartamentach w Chorwacji

Szukając apartamentu, prócz na jego cenę patrz również na opinie o apartamentach w Chorwacji na forum czy na portalach ogłoszeniowych.
Dobrze opiniowane i polecane apartamenty i noclegi w Chorwacji są częściej i wcześniej rezerwowane dlatego jeśli pragniemy zarezerwować najlepszą, polecaną, najtańszą kwaterę w Chorwacji musimy się pośpieszyć!

REKLAMA

To ważnie, coraz więcej ludzi wpisuje w wyszukiwarkę zapytanie „szukam noclegu w Chorwacji”. Bądź lepszy i zarezerwuj apartament pierwszy!

Lokalizacja apartamentu

Pierwszym istotnym warunkiem przy wyborze apartamentu jest lokalizacja apartamentu. Wybierając apartament decydujemy, czy chcemy korzystać z apartamentów w większych miasteczkach turystycznych, gdzie na miejscu, do dyspozycji mamy wiele atrakcji oraz podstawowe instytucje (np. banki czy apteki). Niestety często wiąże się to również z wzmożonym ruchem, hałasem i zgiełkiem.

Alternatywą dla dużych skupisk turystów są mniejsze miejscowości, których w Chorwacji nie brakuje. W takich apartamentach częściej możemy liczyć na domową atmosferę u przyjaźnie nastawionych Chorwatów. Zyskujemy również ciszę i spokój kosztem np. niewielkiej odległości od barów i dyskotek.

Przy wyborze apartamentu nie zapomnijmy zwrócić uwagi na to czy nie znajduje się on przy ruchliwej drodze. Często bowiem „tańsze” apartamenty znajdują się przy samej Jadrance.

Cena apartamentu

Przy wyborze apartamentu duży wpływ ma oczywiście cena. Ceny apartamentów w Chorwacji za tygodniowy pobyt wahają się od kilkuset do kilku tysięcy Euro. Zatem, gdzie rezerwować apartamenty w Chorwacji? Jadąc z dziećmi najczęściej wybieramy lepiej wyposażone kwatery, które oferują ogródek i spokojne sąsiedztwo. Z kolei młodzież i grupy przyjaciół, najczęściej nastawione na zabawę, wolą wybrać miejsca tańsze, a co za tym idzie o niższym standardzie, często wymagające dłuższego spaceru do morza.

REKLAMA

Nie bez znaczenia jest liczba osób szukających apartamentu. Im większa grupa tym większe szanse na uzyskanie rabatu. Zawsze się targujcie!

Odległość apartamentu do morza

Kolejny istotny czynnik na który warto zwrócić uwagę przy wyborze apartamentu to odległość do morza. W Chorwacji jest to dość ważny warunek ponieważ ze sporą częścią Adriatyku sąsiadują wysokie szczyty Gór Dynarskich. Bywa tak, że apartament znajdujący się zaledwie 500 metrów od Adriatyku zlokalizowany jest tak wysoko, że powrót po całodziennym plażowaniu staje się nie lada wyzwaniem.

Szczególnie warto na to zwrócić uwagę przy wyborze apartamentu w okolicach Riwiery Makarskiej oraz Omiša.

Wyposażenie apartamentu

Zwróćcie uwagę czy pokoje posiadają sprawną klimatyzację. Często gospodarze udostępniają pralkę, dostęp do internetu czy grilla. Może się zdarzyć, że w apartamencie nie znajdziemy czajnika, mikrofali, ręczników czy kocy. Jeśli zdecydujemy się zabrać koc na plażę, warto wcześniej spytać o to gospodarza. Zabierzmy ze sobą płyn do mycia naczyń, gąbkę i ściereczki lub zakupmy je na miejscu.

Apartament – Studio

Poszukując apartamentu możemy spotkać się z nazwą „Apartament – Studio”. Od normalnego apartamentu różni się tym, że w jednym pomieszczeniu znajdują się łóżka oraz aneks kuchenny. Jedynym osobnym pomieszczeniem jest łazienka. To rozwiązanie zazwyczaj pozbawione jest przedpokoju. Wchodzi się do niego bezpośrednio z korytarza lub z zewnątrz, czasami przez taras.

Przed wyjazdem zapytaj

Korzystając z rezerwacji apartamentu w Polsce, nie bójmy się dopytać (np. drogą mailową czy telefoniczną) gospodarza o dokładną lokalizację, dodatkowe zdjęcia czy też o wyposażenie. Oszczędzimy sobie wtedy wiezienia na wczasy zbędnych przedmiotów.

Apartamenty w Chorwacji

Zapisz

Zapisz

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA

2 komentarze

  1. lidka
    -

    Nie tylko plaże w środkowej Dalmacji są na swoim poziomie a mieszkanie kilkaset metrów wyżej. Istria też jest takim miejscem, np. Duga Uvala. Można by długo wymieniać, łatwiej jest z tymi, których poziom morza niewiele różni się z poziomem mieszkania. Warto zwracać uwagę na opinie o apartamentach. Pozdrawiam L.