Aplikacje mobilne pomocne w podróży po Chorwacji w 2021

Ręka do góry kto jadąc na wakacje zostawia smartfona w domu? No właśnie. Skoro już nie rozstajemy się ze smartfonami nawet podczas urlopu to czemu nie miałby nam w tym urlopie pomóc? Przygotowaliśmy listę aplikacji pomocnych w podróży po Chorwacji, które dostępne są na Androida.
Niektóre aplikacje na pewno znacie, o pozostałych fajnie będzie usłyszeć pierwszy raz. Lista podzielona została na dwie grupy: aplikacje po Chorwacji i aplikacje ogólne. Jak sama nazwa wskazuje z aplikacji ogólnych skorzystamy również poza Chorwacją. Zapraszamy!

Cro Aplikacje po Chorwacji

Croatia Traffic Info – HAK

Rewelacyjna aplikacja chorwackiego automobil klubu. Znajdziemy w niej m.in. potrzebne numery alarmowe, stan natężenia ruchu na autostradach, podgląd do kamer internetowych umieszczonych na autostradach, rozmieszczenie stacji paliw oraz ceny paliw.

Pobierz w Sklepie Google

Croatia Traffic Info

HAKmap

Kolejna super aplikacja od chorwackiego automobil klubu. Znajdziemy w niej m.in. dokładną mapę drogową oraz spis parkingów z podziałem na strefy parkowania!

Pobierz w Sklepie Google

HAKmapa

Croatia.hr – travel guide

Oficjalna aplikacja Chorwackiej Organizacji Turystycznej w której znajdziemy bardzo wiele opisów miejsc oraz aktualizowany kalendarz wydarzeń kulturalnych.

REKLAMA

Pobierz w Sklepie Google

Croatia.hr - travel guide

Adria ATM

Bardzo przydatna aplikacja pokazująca rozmieszczenie bankomatów sześciu banków. Przyda się np. wtedy jeśli zależy nam na wyborze najkorzystniejszego przelicznika wypłacanych pieniędzy, a ten nie każdy z banków oferuje.

Pobierz w Sklepie Google

Bankomati HR

My Patrol – Moja Patrola

Niezwykle przydatna aplikacja informująca o patrolach policji w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie, a także w Czarnogórze. My Patrol jest aktualizowana przez jej użytkowników na bieżąco. Warto więc się w nią zaopatrzyć, nie ma sensu wydawać wakacyjnych pieniędzy na mandaty. Aplikacja nie zwalnia nikogo z BEZPIECZNEJ i zgodnej z przepisami ruchu drogowego jazdy!

Pobierz w Sklepie Google

REKLAMA

Croatia Weather

Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja ta pokaże nam aktualną pogodę oraz prognozy na kilka dni do przodu. Prócz pogody znajdziecie w niej jeszcze m.in. krótkie opisy miejscowości oraz podgląd na kamerki internetowe.

Pobierz w Sklepie Google

Croatia Weather

Minefields.info

Aplikacja ostrzegająca i pokazująca miejsca oznaczone jako pola minowe. Aplikacja szczególnie przyda się tym, którzy kochają zwiedzać Chorwację aktywnie, w terenach dawnych działań wojennych.

Pobierz w Sklepie Google

Minefields

Radio Chorwacja

Aplikacja zawiera najbardziej znane chorwackie stacje radiowe. Niektóre stacje o określonej porze nadają wiadomości w języku polskim.

Pobierz w Sklepie Google

Radio Chorwacja

Konzum Mobile Application

Najmniej istotna z chorwackich aplikacji ale jednak. Być może komuś przyda się spis najbliższych sklepów Konzum oraz aktualnych promocji.

Pobierz w Sklepie Google

Konzum Mobile Application

Więcej aplikacji chorwackich

Wszystkie chorwackie aplikacje znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że instalując aplikacje udostępniamy swoje dane. Być może czasami dana aplikacja okaże się zbędna i niewarta instalacji.

Ogólne aplikacje mobilne dla podróżników

Mapy Google

Zdecydowanie najważniejsza aplikacja dla każdego podróżnika. Chyba każdy z nas ma ją zainstalowaną w standardzie, dlatego warto spróbować! Mapy Google są niezwykle dokładne i aktualne. Posiadają m.in. funkcję pokazywania miejsc z utrudnionym ruchem oraz temperaturę. Polecamy!

REKLAMA

Pobierz w Sklepie Google

Google Maps

Street View w Mapach Google

Doskonałe uzupełnienie Map Google. Czasami ciężko jest trafić operując wyłącznie rzutem z góry. Dlaczego więc nie skorzystać z podglądu na obiekt z poziomu chodnika? Z pewnością o wiele łatwiej będzie Wam trafić do celu.

Pobierz w Sklepie Google

Google Street View

Pocket

Pocket to bardzo przydatna aplikacja wszędzie tam gdzie mamy problem z dostępem do internetu. Wystarczy, że zapiszemy interesującą nas stronę i w momencie kiedy będziemy poza zasięgiem, będziemy mogli ją przeglądać w trybie offline. Polecamy!

Pobierz w Sklepie Google

Pocket

HERE WeGo

Nokia wypuściła fantastyczną aplikację, która posłuży nam jako nawigacja samochodowa. Największy plus tej aplikacji jest taki, że działa ona również w trybie offline, korzystając z sygnału GSM. Wystarczy pobrać interesujące nas państwa i jedziemy!

Pobierz w Sklepie Google

HERE beta

Waze

Kolejna nawigacja. Aplikacja powiadamia nas o korkach, policji, wydarzeniach i innych na Twojej trasie. Podobno o wiele lepsza od HERE. W tym roku będziemy testować ją pierwszy raz. Aplikacja oczywiście działa również w trybie offline, korzystając z sygnału GSM. Wystarczy pobrać i jedziemy!

Pobierz w Sklepie Google

TripAdvisor

Aplikacji TripAdvisor chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Najpopularniejsza aplikacja dzięki której znajdziemy nocleg czy restaurację, która wcześniej została oceniona przed innych użytkowników. Aplikacja godna polecenia!

REKLAMA

Pobierz w Sklepie Google

TripAdvisor

Booking.com Rezerwacja Hoteli

Aplikacja z bardzo obszerną bazą najtańszych i najlepszych hoteli na całym świecie. Dzięki niej znajdziemy i zarezerwujemy nocleg, którego ceny bardzo często są tańsze niż na oficjalnej stronie hotelu.

Pobierz w Sklepie Google

Booking.com

Yr – pogoda

Bardzo fajna aplikacja, prezentująca dokładną pogodę na kilka dni do przodu. Prócz temperatury znajdziemy w niej również dane odnośnie opadów oraz siły wiatru. Polecamy!

Yr

Pobierz w Sklepie Google

Evernote

Zdarza Wam się zapomnieć o czym ważnym? Dzięki Evernote już nigdy nic nie zapomnicie. Co ważne, aplikacja dostępna jest nie tylko na smartfony ale również na nasze komputery, dzięki czemu jeszcze przed wyjazdem na urlop będziemy mogli sporządzić notatki jakie atrakcje mamy zobaczyć i co spakować na podróż.

Pobierz w Sklepie Google

Evernote

Dropbox

Nasz smartfon wpada do wody, roztrzaskuje się na chodniku, bądź ktoś go nam kradnie, a wraz z nim wszystkie nasze zdjęcia, kontakty i notatki. Dropbox to dysk w chmurze, dzięki któremu możemy być pewni, że naszym danym nic złego nie grozi. Przezorny zawsze ubezpieczony!

Pobierz w Sklepie Google

Dropbox

Skype

Skype zna każdy. Wszędzie tam gdzie mamy dostęp do sieci lepiej skorzystać z tej aplikacji niż z naszego telefonu. Dopóki opłaty za roaming będą stać na pozycji przegranej Skype będzie górą.

REKLAMA

Pobierz w Sklepie Google

Skype

Viber

Aplikacja bardzo podobna do Skype. Można z niej dzwonić oraz wysyłać wiadomości tekstowe. Osobiście korzystamy z niej i możemy śmiało ją polecić

Pobierz w Sklepie Google

Viber

 
Podziel się z nami swoimi aplikacjami
Znasz jakie aplikacje pomocne w podróży, które nie występują na naszej licie? Podziel się nimi z nami w komentarzu, chętnie je przetestujemy.

Aplikacje dla podrózników

Zapisz

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA

4 komentarze