Brodarica

Brodarica jest małą wioską, oddaloną o 5 km na południe od Šibenika i wyspy Zlarin. Bliskość dużego miasta dla wielu będzie dodatkowym atutem Brodaricy. Miasto jest położone w wyjątkowo malowniczym miejscu i można z niego podziwiać piękne wyspy, które tworzą niesamowitą lagunę.

Bardzo ciekawa jest także zatoka Morin. W północnej części tejże zatoki można spotkać duże zasoby błota, któremu przypisuje się lecznicze właściwości, przez co wykorzystuje się je do odnowy biologicznej, oraz SPA. Brodarica mimo tego, że nie jest duża posiada dość rozwiniętą infrastrukturę. Można tu spotkać wiele restauracji i kawiarni.

Jeżeli zabieramy na wakacje dzieci możemy wybrać się na Międzynarodowy Festiwal Dziecięcy do Šibenika, który organizowany jest od 1958 roku. Dla starszych turystów przeznaczone są Dalmatyńskie Wieczory Chansons – festiwal, w którym udział biorą chorwaccy piosenkarze, kompozytorzy i muzycy

 

Plaże w Brodaricy

Wszystkie najciekawsze plaże w Brodaricy (piaszczyste, żwirkowe i skaliste) znajdziecie na stronie Beach Rex.

 

REKLAMA

Brodarica – apartamenty, noclegi

Głównym źródłem dochodu dla miejscowej ludności jest oczywiście turystyka. Znajdują się hotele, apartamenty, prywatne pensjonaty, a także pola namiotowe. Większość apartamentów w Brodaricy i okolicy znajdziemy na stronie Bookingu.

 

Brodarica – restauracje, gastronomia

Brodarica oferuje wiele świetnych obiektów gastronomicznych, których kucharze serwują jedynie autentyczne dania kuchni dalmatyńskiej, które są przyrządzane z najwyższej jakości, świeżych składników. W Brodaricy możemy znaleźć jedną z najsłynniejszych smażalni ryb w tym regionie, czyli restaurację Zlatna Ribica, w której można skosztować wiele różnorodnych gatunków ryb, które są podawane w wyjątkowym, śródziemnomorskim stylu. Ponadto możemy również skorzystać z tutejszych kawiarni, czy barów. Dla miłośników nocnych wrażeń są przeznaczone kluby nocne Aurora czy Hacienda, które słynną ze świetnej atmosfery.

 

Brodarica – opinie, informacje praktyczne

Na miejscu znajdziemy przychodnię lekarską oraz kilka aptek. Można również skorzystać z rozmieszczonych po mieście bankomatów oraz oddziałów bankowych. Jak w każdej większej miejscowości turystycznej znajdziemy również na miejscu pocztę, agencje turystyczne, a także bankomaty.

REKLAMA

 

Brodarica – pogoda

Dalmacja znana jest z pięknej pogody. Śródziemnomorski klimat powoduje, że lato jest tutaj suche i słoneczne, natomiast zimy łagodne i wilgotne. W lipcu, średnie miesięczne temperatury lipcu powietrza to ok 24,3, a morza 25,1 stopni Celsjusza. Przez ponad 40 dni w roku temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza, a tylko przez 7 dni spada poniżej 0. Brodarica ma w roku ok. 2700 słonecznych godzin.

 

Brodarica na mapie

 

Tekst ten jest wstępnym opisem miejscowości, którą odwiedziliśmy, jednak nie zdążyliśmy jej jeszcze dokładnie opisać. Zawiera on najważniejsze podstawowe informacje. Jak tylko opiszemy to miejsce dokładniej, poinformujemy Cię o tym!

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA