Pisak

Pisak jest małą, malowniczą wioską położoną w pobliżu Riwiery Makarskiej, pomiędzy Omišem, a Brelą, Baška Voda czy Makarską. Pisak znany jest większości jako punkt widokowy na cudowny widok opadających do Adriatyku szczytów masywu Biokovo. Chyba każdy ma stamtąd zdjęcie. Pisak znajduje się mniej więcej pod tym słynnym parkingiem. Można tam znaleźć ładne, żwirowe plaże, które pozwolą na wypoczynek. Wybierając się do Pisaka nie będziecie zawiedzeni. Pisak sam w sobie nie ma wielu zabytków, ze względu na swoją krótką historię

Widok na Riwierę Makarską znad Pisaka
Widok na Riwierę Makarską znad Pisaka

 

Pisak jest małą kameralną miejscowością, liczy zaledwie 400 mieszkańców. Mimo to oferuje naprawdę wiele atrakcji, szczególnie tych wodnych.

Plaże w Pisaku

Wszystkie najciekawsze plaże w Pisaku (piaszczyste, żwirkowe i skaliste) znajdziecie na stronie Beach Rex.

 

Pisak – apartamenty, noclegi

Głównym źródłem dochodu dla miejscowej ludności jest oczywiście turystyka. Znajdują się hotele, apartamenty, prywatne pensjonaty, a także pola namiotowe. Większość apartamentów w Pisaku i okolicy znajdziemy na stronie Bookingu.

REKLAMA

 

Pisak – restauracje, gastronomia

Pisak, jak zresztą większość miejscowości w środkowej Dalmacji, słynie z kawiarni. Znajduje się tutaj wiele restauracji, konob, pizzerii oraz barów i sklepów spożywczych.

 

Pisak – opinie, informacje praktyczne

Na miejscu znajdziemy przychodnię lekarską oraz kilka aptek. Można również skorzystać z rozmieszczonych po mieście bankomatów oraz oddziałów bankowych. Jak w każdej większej miejscowości turystycznej znajdziemy również na miejscu pocztę, agencje turystyczne, a także bankomaty.

 

REKLAMA

Pisak – pogoda

Dalmacja znana jest z pięknej pogody. Śródziemnomorski klimat powoduje, że lato jest tutaj suche i słoneczne, natomiast zimy łagodne i wilgotne. W lipcu, średnie miesięczne temperatury lipcu powietrza to ok 24,3, a morza 25,1 stopni Celsjusza. Przez ponad 40 dni w roku temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza, a tylko przez 7 dni spada poniżej 0. Pisak ma w roku ok. 2700 słonecznych godzin.

 

Pisak na mapie

 

Tekst ten jest wstępnym opisem miejscowości, którą odwiedziliśmy, jednak nie zdążyliśmy jej jeszcze dokładnie opisać. Zawiera on najważniejsze podstawowe informacje. Jak tylko opiszemy to miejsce dokładniej, poinformujemy Cię o tym!

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA