Sukošan

Sukošan to małe miasteczko, które jest położone w sąsiedztwie miejscowości Bibinje, zaledwie 10 km od Zadaru, naprzeciwko wysp Pašman i Ugljan. Miasteczko leży dokładnie w miejscu w którym znajduje się piękna i szeroka zatoczka znana jako Zlatna Luka. Jedną z głównych zalet tego miejsca jest bez wątpienia bliskość parków narodowych, oraz parków przyrody m.in. Park Narodowy Kornati, Park Narodowy Paklenica, Park Narodowy Jezior Plitwickich, oraz Park Przyrody Telašćica, Park Przyrody Jezioro Vrana, oraz Park Przyrody Velebit.

Każde z tych miejsc jest zróżnicowane i pozwala odwiedzającemu go turyście zobaczyć piękną, nieskalaną działaniem człowieka przyrodę. Sukošan liczy ok. 3000 mieszkańców.

Sukošan jest także znany jako centrum żeglarskie, dzięki Przystani Dalmacja, która posiada ok. 1200 miejsc do cumowania, oraz plażę.

 

Plaże w Sukošan

Wszystkie najciekawsze plaże w Sukošan (piaszczyste, żwirkowe i skaliste) znajdziecie na stronie Beach Rex.

 

REKLAMA

Sukošan – apartamenty, noclegi

Głównym źródłem dochodu dla miejscowej ludności jest oczywiście turystyka. Znajdują się hotele, apartamenty, prywatne pensjonaty, a także pola namiotowe. Większość apartamentów w Sukošan i okolicy znajdziemy na stronie Bookingu.

 

Sukošan – restauracje, gastronomia

Sukošan , jak zresztą większość chorwackich miejscowości, słynie z kawiarni. Znajduje się tutaj wiele restauracji, konob, pizzerii oraz barów i sklepów spożywczych.

 

Sukošan – opinie, informacje praktyczne

Na miejscu znajdziemy przychodnię lekarską oraz kilka aptek. Można również skorzystać z rozmieszczonych po mieście bankomatów oraz oddziałów bankowych. Jak w każdej większej miejscowości turystycznej znajdziemy również na miejscu pocztę, agencje turystyczne, a także bankomaty.

REKLAMA

 

Sukošan – pogoda

Dalmacja znana jest z pięknej pogody. Śródziemnomorski klimat powoduje, że lato jest tutaj suche i słoneczne, natomiast zimy łagodne i wilgotne. W lipcu, średnie miesięczne temperatury lipcu powietrza to ok 24,3, a morza 25,1 stopni Celsjusza. Przez ponad 40 dni w roku temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza, a tylko przez 7 dni spada poniżej 0. Sukošan ma w roku ok. 2700 słonecznych godzin.

 

Sukošan na mapie

 

Tekst ten jest wstępnym opisem miejscowości, którą odwiedziliśmy, jednak nie zdążyliśmy jej jeszcze dokładnie opisać. Zawiera on najważniejsze podstawowe informacje. Jak tylko opiszemy to miejsce dokładniej, poinformujemy Cię o tym!

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA