Drvenik

Drvenik jest małym miasteczkiem, które znajduje się na Riwierze Makarskiej w środkowej Dalmacji. Pierwsze wzmianki o Drevniku datuje się na XII wiek, kiedy to opisano go jako osadę pod górą Biokovo. Obecnie mieszka tam około 500 osób, które żyje w większości z turystyki. Większość z Was zapewne kojarzy Drvenik z przeprawą promową na wyspę Hvar.

 

Co robić będąc w Drveniku?

Drvenik jest nadmorską osadą położoną między górą Rilic, a wybrzeżem,  w dwóch zatokach: Gornja Vala i Donja Vala. Stanowi wyjątkowe połączenie morskiego piękna oraz górskiego klimatu, a jego zatoki są otoczone klifami góry Biokovo.
Będąc w Drveniku możemy odwiedzić starą, opuszczoną wioskę, która stoi pusta od lat 60-tych XX wieku. Można tam zobaczyć ruiny fortu, który został zbudowany dla ochrony walczących tam Turków.

 

Drvenik – apartamenty, noclegi

W Drveniku znajdziemy kilka hoteli, a także, standardowo apartamenty czy prywatne pensjonaty. Część z tych apartamentów znajdziemy na stronie Bookingu.

 

REKLAMA

Drvenik – restauracje, gastronomia

Drvenik, jak zresztą większość chorwackich miejscowości, słynie z licznych kawiarni. Znajduje się tutaj wiele restauracji, konob, pizzerii oraz barów i sklepów spożywczych.

 

Drvenik – opinie, informacje praktyczne

Jak w każdej większej miejscowości turystycznej znajdziemy również na miejscu pocztę, agencje turystyczne, a także bankomaty. Na miejscu znajdziemy przychodnię lekarską oraz kilka aptek. Można również skorzystać z rozmieszczonych po mieście bankomatów oraz oddziałów bankowych.

 

Drvenik – pogoda

Śródziemnomorski klimat powoduje, że lato jest tutaj suche i słoneczne, natomiast zimy łagodne i wilgotne. W lipcu, średnie miesięczne temperatury lipcu powietrza to ok 24,3, a morza 25,1 stopni Celsjusza. Przez ponad 40 dni w roku temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza, a tylko przez 7 dni spada poniżej 0. Drvenik ma w roku ok. 2700 słonecznych godzin.

REKLAMA

 

Drvenik na mapie

 

Tekst ten jest wstępnym opisem miejscowości, którą odwiedziliśmy, jednak nie zdążyliśmy jej jeszcze dokładnie opisać. Zawiera on najważniejsze podstawowe informacje. Jak tylko opiszemy to miejsce dokładniej, poinformujemy Cię o tym!

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA