Rogoznica

Rogoznica jest małym ale jakże pięknym miasteczkiem, które jest położone między dwoma dużymi Chorwackimi aglomeracjami. Są to Szybenik i Split, które są doskonale znane przez Polskich turystów. Z Rogoznicy do Szybenika mamy 35 km, a do Splitu 55 km.

 

Ulubione miejsce Polaków

W 2018 roku Rogoznica zajęła 9 miejsce pod względem liczby polskich turystów odwiedzających Chorwację. Zestawienie powstało na podstawie danych statystycznych z programu do meldowania gości eVisitor. Odwiedziło ją 20 016 turystów z Polski. Znajdująca się w środkowej części Dalmacji Rogoznica posiada ponad 50-kilometrową linię brzegową. Osobiście znamy i odwiedziliśmy Rogoznicę wyłącznie z powodu znajdującej się tam, jednej z największych marin w Chorwacji, podczas naszego rejsu w 2017 roku. Krótki spacer po Rogoznicy, utwierdził nas w przekonaniu, że musimy tam jeszcze wrócić!

Rogoznica

 

Słów kilka o Rogoznicy

Rogoznica leży na półwyspie, który niegdyś był małą wyspą. Wyspa ta nazywała się Koprara i była niezależną wyspą, aż do XIX wieku, kiedy zdecydowano się ją sztucznie przyłączyć do stałego lądu. Zatoka jest jednym z najbezpieczniejszych portów na całym wybrzeżu Adriatyku, ze względu na spory stopień ochrony przed groźnymi wiatrami.

REKLAMA

Rogoznica ma jedną z najpiękniejszych przystani, marinę Frapa, która dysponuje blisko pół tysiącem miejsc dla jachtów.

 

Panorama Rogoznicy – Rogoznica 360

Już teraz możecie zobaczyć panoramę Rogoznicy 360, wystarczy, że klikniecie tutaj.

 

Noclegi w Rogoznicy

Ze względu na to, że Rogoznica jest miejscem stricte turystycznym możemy tu spotkać wiele obiektów noclegowych, które są bardzo zróżnicowane, oferując przy tym inne możliwości. Co ciekawe Rogoznica jest miastem, które posiada jedną z największych baz noclegowych w całej Chorwacji. Większość apartamentów w Rogoznicy znajdziemy na stronie Bookungu.

REKLAMA

Rogoznica – restauracje, gastronomia

W Rogoznicy znajdziemy wiele restauracji,  konob, pizzerii oraz barów i sklepów spożywczych. Pamiętajcie by większe zakupy robić z dala od ścisłego centrum. Zaoszczędzimy w ten sposób sporo pieniędzy.

 

Rogoznica – opinie, informacje praktyczne

W Rogoznicy znajdziemy przychodnię lekarską oraz kilka aptek. Można również skorzystać z rozmieszczonych po mieście bankomatów oraz oddziałów bankowych. Jak w każdej większej miejscowości turystycznej znajdziemy również na miejscu pocztę, agencje turystyczne, a także bankomaty. Pod tym względem Rogoznica cieszy się bardzo dobrą opinią.

 

Rogoznica – pogoda

Śródziemnomorski klimat Rogoznicy powoduje, że lato jest tutaj suche i słoneczne, natomiast zimy łagodne i wilgotne. W lipcu, średnie miesięczne temperatury lipcu powietrza to ok 27, a morza 25, stopni Celsjusza. Przez ponad 40 dni w roku temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza, a tylko przez 7 dni spada poniżej 0. Rogoznica ma w roku ok. 2690 słonecznych godzin.

 

Rogoznica na mapie

 

Tekst ten jest wstępnym opisem miejscowości, którą odwiedziliśmy, jednak nie zdążyliśmy jej jeszcze dokładnie opisać. Zawiera on najważniejsze podstawowe informacje. Jak tylko opiszemy to miejsce dokładniej, poinformujemy Cię o tym!

REKLAMA

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA