Wycieczki objazdowe po Chorwacji

Jakiś czas temu rozglądaliśmy się za sposobami na wypoczynek w Chorwacji, które mogłyby stanowić alternatywę dla podróży własnym autem. W sieci pojawia się wiele ofert biur podróży, które proponują objazdowe wycieczki autokarowe. O tej formie zwiedzania krąży wiele opinii, nie do końca pozytywnych w których najczęściej pojawiającym się minusem jest brak komfortu podróżowania i krótki czas zwiedzania poszczególnych miejsc.

Postanowiliśmy więc „przepytać” portal turystyczny fostertravel.pl, który organizuje m.in. wycieczki autokarowe do Chorwacji jak to wygląda od drugiej strony. Mamy nadzieję, że poniższe odpowiedzi rozwieją Wasze obawy.

Spis treści (kliknij by przejść)
 1. Jaką popularnością cieszą się wycieczki objazdowe po Chorwacji? Czy to popularny kierunek destynacji?
 2. Przejdźmy od najważniejszego dla nas i czytelników pytania. Jakie są najważniejsze zalety wyboru wycieczki autokarowej?
 3. Co z wadami takiej formy zwiedzania? Osoby, które odbyły taką podróż najbardziej narzekały na komfort podróży oraz ekspresowy czas zwiedzania.
 4. Jaki jest najczęściej wybierany czas trwania wycieczki autokarowej po Chorwacji? Przodują te krótsze czy raczej te ponad tygodniowe?
 5. Co z kosztami? Czy cena wycieczki podawana w Waszym portalu jest ceną końcową czy może należy doliczyć do tego dodatkowe koszty?
 6. Od czego zależy cena wycieczki w Fostertravel?
 7. Jak długo trwa podróż autobusem do Chorwacji?
 8. Co powinni zabrać wycieczkowicze w taką podróż?
 9. Ceny za wycieczki fakultatywne podane są orientacyjnie. Co to oznacza? Od czego zależy ewentualne podniesienie lub obniżenie ceny wycieczki fakultatywnej?
 10. W wielu wycieczkach wyżywienie jest na własny koszt. Być może ktoś chciałby zabrać prowiant z Polski. Czy jest limit bagażu jaki możemy zabrać ze sobą do autokaru?
 11. Jakie ubezpieczenie jest wliczone w cenę? Czy obejmuje sporty ekstremalne takie jak rafting czy loty na spadochronie za motorówką?
 12. Skąd firmy pozyskują przewodników? W Chorwacji przewodnik musi posiadać licencję wydawaną przez odpowiedni urząd.
 13. Czy po wstępnej rezerwacji klienci dostają dokładną informację w formie pisemnej co wliczone jest w cenę podaną na stronie a jakie dodatkowe atrakcje można wykupić na miejscu?
 14. Co się dzieje w przypadku gdy pogoda nie pozwoli na pełną realizację programu wycieczki? Czy organizator zwraca koszty nie zrealizowanych atrakcji lub organizowane są alternatywne formy zwiedzania.
 15. Jeśli nie zbierze się odpowiednia liczba osób na wycieczkę co wtedy ?
 16. Ile w ciągu jednego dnia, maksymalnie zwiedzanych jest miejscowości/atrakcji?
 17. Kilka słów o Was. Fostertravel.pl to…

Jaką popularnością cieszą się wycieczki objazdowe po Chorwacji? Czy to popularny kierunek destynacji?

Są to dość popularne wycieczki ze względu na piękno tego kraju. Większość podróżujących była już w Chorwacji na wypoczynku i wybiera ten kierunek na wycieczkę objazdową po to, żeby poznać cały kraj, jego piękno i zabytki.

Przejdźmy od najważniejszego dla nas i czytelników pytania. Jakie są najważniejsze zalety wyboru wycieczki autokarowej?

Wycieczki autokarowe do Chorwacji cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na cenę, styl wypoczynku oraz tego, iż są standardowo trochę dłuższe od samolotowych.

Bardzo często wybierane są przez osoby, dla których ważna jest cena.

Co z wadami takiej formy zwiedzania? Osoby, które odbyły taką podróż najbardziej narzekały na komfort podróży oraz ekspresowy czas zwiedzania.

W przypadku wycieczek objazdowych faktycznie w autokarze spędza się dużo czasu, natomiast obecnie wycieczki autokarowe odbywają się najczęściej luksusowymi autokarami klasy Royal, co za tym idzie komfort podróży zwiększa się dla podróżujących. Na pokładzie takiego autokaru standardowo na wyposażeniu znajduje się barek, TV, toaleta jak również przestrzeń między fotelami jest większa.

REKLAMA

Ekspresowe tempo, jest to bardzo subiektywna ocena, gdyż różnie klienci odbierają czas zwiedzanych obiektów, dla niektórych jest za szybkie dla innych za wolne, natomiast należy pamiętać przed wyjazdem i zapytać doradcę wakacyjnego czy plan wycieczki spowoduje szybie tempo? Duża część wycieczek zawiera mniejszy program a co za tym idzie tempo zwiedzanych obiektów i miejsc jest zdecydowanie mniejsze.

Przy wyborze wycieczki z rozbudowanym programem należy liczyć się z tym że tempo zwiedzanych miejsc jest zdecydowanie wyższe, gdyż program jest ramowy i organizator stara się go wypełnić zgodnie z planem.

Jaki jest najczęściej wybierany czas trwania wycieczki autokarowej po Chorwacji? Przodują te krótsze czy raczej te ponad tygodniowe?

Musimy tu rozróżnić typ wycieczki:
Zwiedzanie – w tym przypadku najpopularniejszymi wycieczkami są 7 dniowe i 10 dniowe.
W przypadku wycieczek pobytowych najpopularniejsze są 11 dniowe ( 9 noclegów)

Co z kosztami? Czy cena wycieczki podawana w Waszym portalu jest ceną końcową czy może należy doliczyć do tego dodatkowe koszty?

Każda cena podana na naszej stronie jest podawana w większości jako cena kompletna w zależności od sposobu płatności ustalonej przez Organizatora.

Należy jednak dokładnie przeczytać ofertę i sprawdzić czy są i jakie są dopłaty np za bilety wstępu w przypadku wycieczek objazdowych lub opłat klimatycznych w przypadku wycieczek stacjonarnych.
Te koszta nie są uwzględniane w cenie głównej.

REKLAMA

Od czego zależy cena wycieczki w Fostertravel?

Cena jest uzależniona od:
w przypadku wycieczek objazdowych : programu, długości wycieczki, zawartych świadczeń ( czy są np 2 posiłki czy tylko śniadania) w przypadku wycieczek stacjonarnych : jakości wybranego obiektu ( czy są to kwatery. czy apartamenty, hotele) oraz wybranego rodzaju wyżywienia.

Jak długo trwa podróż autobusem do Chorwacji?

Standardowo należy liczyć około 14 – 17 h od granicy Polskiej w zależności od liczby postojów oraz natężenia ruchu.

Co powinni zabrać wycieczkowicze w taką podróż?

Na pewno na czas podróży powinni zabrać poduszkę pod głowę wygodne ubranie oraz obuwie, dodatkowo w zależności od upodobań przyda się książka, laptop, napoje izotoniczne.

Ceny za wycieczki fakultatywne podane są orientacyjnie. Co to oznacza? Od czego zależy ewentualne podniesienie lub obniżenie ceny wycieczki fakultatywnej?

Ceny wycieczek fakultatywnych zależne są od organizatora wyjazdu oraz od agencji z która współpracuje na danym kierunku.

Ceny zależą od popularności danej wycieczki i zmieniają się również w zależności od terminu wyjazdu: w szczycie sezonu wakacyjnego mogą być droższe niż np w maju czy październiku. Dlatego uogólniamy ceny.

W wielu wycieczkach wyżywienie jest na własny koszt. Być może ktoś chciałby zabrać prowiant z Polski. Czy jest limit bagażu jaki możemy zabrać ze sobą do autokaru?

Limit bagażowy na wyjazdy autokarowe jest podobny do limitu w wycieczkach samolotem a więc 20 kg + bagaż podręczny, który można schować na górną półkę lub między nogami. Należy pamiętać, że czas podróży autokarem np:do Chorwacji to ok 26 h, Bułgaria 32h, Hiszpania 36 h przez taki okres wiele produktów może się zepsuć.

Osoby które decydują się na wyjazd z opcją wyżywienia własnego powinny pamiętać, że w większości kurortów wakacyjnych zaopatrzenie jest znakomite a ceny produktów zbliżone do polskich.

Jakie ubezpieczenie jest wliczone w cenę? Czy obejmuje sporty ekstremalne takie jak rafting czy loty na spadochronie za motorówką?

Ubezpieczenie podstawowe od Kosztów leczenia, Następstw nieszczęśliwych wypadków, utraty bagażu. Osoby, które zamierzają uprawiać sporty ekstremalne powinny wykupić rozszerzony wariant ubezpieczenia obejmujący ryzyko uprawiania sportów. Podobnie osoby cierpiące na choroby przewlekłe powinny wykupić dodatkowe ubezpieczenie.

Skąd firmy pozyskują przewodników? W Chorwacji przewodnik musi posiadać licencję wydawaną przez odpowiedni urząd.

Biura podróży współpracują z lokalnymi agencjami turystycznymi oraz miejscowymi przewodnikami.

Czy po wstępnej rezerwacji klienci dostają dokładną informację w formie pisemnej co wliczone jest w cenę podaną na stronie a jakie dodatkowe atrakcje można wykupić na miejscu?

Przy wstępnej rezerwacji klient otrzymuje wszelkie niezbędne informacje dotyczące wyjazdu a więc:
– termin
– miejsce wyjazdu
– organizator wyjazdu
– środek transportu
– nazwa i standard hotelu
– rodzaj wyżywienia
– informacja o ubezpieczeniu
– cena wyjazdu
Informacje o wycieczkach fakultatywnych dodatkowych atrakcjach z których mogą skorzystać w hotelu mogą znaleźć w opisie na stronie internetowej, katalogu, dzwoniąc do działu obsługi klienta lub u rezydenta w hotelu w którym będą zakwaterowani.

REKLAMA

Co się dzieje w przypadku gdy pogoda nie pozwoli na pełną realizację programu wycieczki? Czy organizator zwraca koszty nie zrealizowanych atrakcji lub organizowane są alternatywne formy zwiedzania.

Najczęściej proponowane są alternatywne miejsca do zwiedzania. Warunki pogodowe jest to czynnik zewnętrzny niezależny od organizatora wyjazdu który nie ponosi za to odpowiedzialności.

Jeśli nie zbierze się odpowiednia liczba osób na wycieczkę co wtedy ?

W większości przypadków takie wycieczki są anulowane klientom przedstawione są alternatywne propozycje na które mogą wyrazić zgodę lub nie. W przypadku gdy żadna z proponowanych wycieczek nie spotka się z zainteresowaniem wszelkie koszty są zwracane klientom.

Ile w ciągu jednego dnia, maksymalnie zwiedzanych jest miejscowości/atrakcji?

Ciężko na takie pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Są wycieczki dla wytrwałych gdzie jest bardzo bogaty i intensywny program zwiedzania i wówczas po kilku dniach czuje sie w kościach przebyte kilometry, są też wyjazdy z programem dopasowanym do potrzeb i możliwości przeciętnego Kowalskiego.

Kilka słów o Was. Fostertravel.pl to…

Fostertravel.pl to portal turystyczny dzięki któremu można tanio i daleko podróżować zarówno samemu jak i z wycieczką zorganizowaną.

Oferujemy oferty największych touroperatorów polskich i zagranicznych, organizujemy indywidualne, grupowe czy firmowe wyjazdy uszyte na miarę.

Jesteśmy biurem agencyjnym z 15 -letnim doświadczeniem na rynku turystycznym. Posiadamy rekomendację Polskiej Izby Turystyki.

Wycieczki autokarowe do Chorwacji

WYJAZD ODWOŁANY!!!

Jakiś czas temu zapytaliśmy Was na Facebooku czy wybralibyście się na wycieczkę objazdową po Chorwacji? Większość z Was odradza nam taką formę zwiedzania Chorwacji. Odezwała się również do nas pani Monika z Biura Podróży Rajskie Wrota, która napisała, że warto spróbować, zwłaszcza we wrześniu. Stwierdziliśmy, czemu nie? JEDZIEMY!
Taka forma pobytu w Chorwacji jest dla nas podwójnie interesująca. Będzie to nasza pierwsza wyprawa autokarem, a także pierwszy pobyt nad Adriatykiem we wrześniu. Winobranie, figi prosto z drzewa… a do tego przyjemna temperatura powietrza sięgająca 25 stopni i wody 20 stopni wody… – już nie możemy się doczekać!

Jeżeli również jesteście zainteresowani wrześniową wycieczką do Chorwacji w terminie 12-18.09.2015 r. to serdecznie zapraszamy!

Poniżej znajduje się szczegółowy plan wyjazdu, który znajdziecie na stronie Rajskich Wrót.

REKLAMA

Dzień 1 – 12.09.2015
Zbiórka i wyjazd późnym wieczorem (ok. 18:00). Przystanki na trasie: Puławy – Lublin – Kraśnik – Rzeszów. Trasa przez Słowację (przejście Barwinek) i Węgry. Atrakcją będzie nocny przejazd przez BUDAPESZT – zobaczymy z autokaru pięknie oświetlony budynek Parlamentu, Kościół Macieja, Basztę Rybacką oraz mosty na Dunaju.

Dzień 2 – 13.09.2015
Po południu przyjazd do Parku Narodowego Rzeki Krka. Czekają tu na nas zniewalające widoki na malownicze kaskady, krystalicznie czystą wodę czy bujną faunę i florę. Teren Parku obejmuje środkowy i dolny bieg rzeki Krka, w którym rzeka rozgałęzia się na wiele drobnych strumieni, przechodzących w niezliczone wodospady. Do najbardziej znanych należą Roški Slap czy Skradinski Buk, przy którym można się kąpać! Na maleńkiej wysepce Visovic żyją jak niegdyś zakonnicy – franciszkanie, odizolowani od świata zewnętrznego. Po niezapomnianej wędrówce przejazd do hotelu w okolicy, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 – 14.09.2015
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do znanego z unikatowej architektury miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO – Szybenika. Zwiedzanie z przewodnikiem: Katedra Sveti Jakov (wejście), forteca Św. Anny, średniowieczne uliczki, barokowe kościoły, Pałac Biskupi i Książęcy, Brama Morska oraz Muzeum Miejskie. Następnie udamy się do Primošten, malowniczo położonego nad Adriatykiem miasteczka słynącego z produkcji czerwonego wina Babic i „Winnic Primošten” znajdujących się na liście UNESCO! Spotkanie z lokalnym producentem wina i wspaniała wycieczka do winnic (gdzie od połowy września zaczyna się zbiór owoców), degustacja 4 rodzajów wina i możliwość zakupów. Czas do własnej dyspozycji (plażowanie). Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Trogiru.

Dzień 4 – 15.09.2015
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek w hotelu i na plaży. Kąpiele w błękitnym Adriatyku, zakupy i czas do własnej dyspozycji. Fakultatywnie: wycieczka do Splitu i Trogiru. W programie: spacer z pilotem po Splicie zwiedzając Stare Miasto, Pałac Dioklecjana, Świątynia Jupitera (wejście) , Katedra św. Dujama z kryptą Św. Lucji (wejście), port. Przejazd do Trogiru, spacer z przewodnikiem po urokliwej starówce (ratusz i katedra św. Wawrzyńca z XIII w.). Powrót do hotelu – wolne popołudnie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 – 16.09.2015
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Dubrovnika – miasta zwanego „Perłą Adriatyku”, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Klasztor Franciszkanów, Stradun – główna ulica miasta, Kościół św. Błażeja, skarbiec katedry (wejście). W czasie wolnym dla chętnych wizyta na słynnej Plaży Banje lub wjazd kolejką linową na Górę Srđ (412 m n.p.m.) i kawa w restauracji z panoramicznym widokiem na całe miasto. Przejazd na Półwysep Pelješac – drugi pod względem wielkości półwysep w Chorwacji. Tutaj właśnie odwiedzimy miejsce upraw winorośli, położone malowniczo na stokach opadających ku Adriatykowi oraz zrealizujemy WIECZÓR DALMATYŃSKI z muzyką na żywo, tańcami, degustacją lokalnych trunków i kolacją złożoną z regionalnych przysmaków. Po mile spędzonym czasie każdy uczestnik otrzymuje butelkę wyśmienitego wina w prezencie. Przejazd na nocleg w miejscowości Orebić.

Dzień 6 – 17.09.2015
Śniadanie. Całodzienny wypoczynek w hotelu i na plaży. Kąpiele w błękitnym Adriatyku, zakupy i czas do własnej dyspozycji. Fakultatywnie: całodzienny rejs FISH PICNIC na Wyspę Korčula. W programie: poczęstunek lokalnym trunkiem z fig, spacer z pilotem po Korčuli, rybny lunch z winem na łodzi, przepłynięcie do Lumbardy, gdzie zobaczymy piękne plaże, Klasztor Franciszkanów i spędzimy czas na opalaniu pływaniu w morzu. Na zakończenie wycieczki rejs malowniczą trasą między 20 małymi wysepkami archipelagu Korčula i przystanek na skoki do krystalicznie czystej wody! Wyjazd w drogę powrotną i przejazd nocny.

Dzień 7 – 18.09.2015
Przyjazd do Polski i zakończenie wycieczki w godzinach popołudniowych.

Termin: 12-18.09.2015 r.

Cena zawiera:
• Transport autokarem (klimatyzacja, regulowane fotele, mini barek, DVD)
• Zakwaterowanie w hotelach***, pokoje 2 i 3-osobowe (4noclegi)
• Wyżywienie 2 x dziennie (4 śniadania, 4 obiadokolacje z wodą w tym jedna w formie wieczoru dalmatyńskiego)
• Wieczór dalmatyński (muzyka na żywo, obiadokolacja regionalna z lokalnymi trunkami)
• Butelka chorwackiego wina w prezencie dla każdego uczestnika
• Opiekę licencjonowanego pilota wycieczki
• Opiekę przewodników lokalnych
• Ubezpieczenie KL, NNW (Signal Iduna)
• Opłaty klimatyczne
• Opłaty drogowe i parkingowe

Cena nie zawiera:
• Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, degustacji wina – płatne pilotowi w autokarze (Park Narodowy Rzeki Krka -12 euro; Katedra Sveti Jakov – 2 euro; Świątynia Jupitera, Katedra i krypta w Splicie – 4 euro; katedra Św. Wawrzyńca w
Trogirze – 4,00 euro; skarbiec katedry w Dubrowniku – 1,50 euro; degustacja win
w Primošten – 20 euro)
• Wycieczek fakultatywnych (Split i Trogir; Fisch Picnic)
• Dopłaty do pokoju 1-osobowego (250,00 zł/4 noclegi)
• Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (2,5% ceny imprezy)
• Ubezpieczenie od chorób przewlekłych (+50,00 zł/osoba)
• Innych opłat i świadczeń nie wymienionych w punkcie „cena zawiera”

REKLAMA

WYCIECZKI FAKULTATYWNE:
• Wycieczka fakultatywna FISH PICNIC (Krocula, Lumbarda, archipelag wysp, drink powitalny, lunch z winem) – 28,00 euro/osoba
• Wycieczka fakultatywna SPLIT + TROGIR z przewodnikiem (bilety wstępu dodatkowo) – 9,00 euro/osoba

Zaliczka: tylko 100,00 zł!

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA