Chorwackie wyspy mniej popularne wśród turystów

Chorwacja od lat jest jednym z najbardziej popularnych kierunków turystycznych wśród Polaków. Mimo że w 2022 roku odwiedziło ją ponad milion turystów z Polski, wciąż skrywa mało znane miejsca.

Liczne wyspy w Chorwacji nadające temu krajowi niepowtarzalny i śródziemnomorski charakter tylko czekają na odkrycie, a każda z nich posiada swoją unikalną tożsamość. Poniżej cztery z nich, mogące pochwalić się wyjątkowo pięknymi plażami i ukrytymi, klimatycznymi zatoczkami.

Plaża Stiniva na wyspie Vis

Plaża Stiniva na wyspie Vis uznawana jest za jedną z najpiękniejszych chorwackich plaż. Nie bez powodu kilka lat temu wygrała również w plebiscycie na najładniejszą plażę w Europie. To urokliwe miejsce mające swój romantyczny klimat.

Mała zatoczka otoczona jest wysokimi urwistymi klifami, co nadaje jej niepowtarzalny charakter. Plaża pokryta jest białymi, lśniącymi kamyczkami, a woda ma intensywnie niebieską barwę. Dzięki swojej niewielkiej długości, plaża emanuje spokojną atmosferą.

Wyspa Pašman

Wyspa Pašman jest jedną z wysp w Archipelagu Zadarskim. To miejsce szczególnie polecamy wszystkim pasjonatom sportu, żeglarstwa i nurkowania. Znaleziska archeologiczne z czasów rzymskich zapraszają podwodnych odkrywców. Wyspa jest również bogata we florę i faunę, a zapach roślin śródziemnomorskich wzbogaca doznania turystów.

Wyspa Pašman jest oddzielona od stałego lądu kanałem o tej samej nazwie. Położona w nim wyspa Galešnjak o kształcie serca cieszy się popularnością wśród zakochanych, wybierających ją na romantyczne wycieczki statkiem, jak też na miejsce zaręczyn.

REKLAMA

Wyspa Ugljan

Kolejną urokliwą wyspą jest Ugljan położona zaledwie mniej niż pół godziny promem od Zadaru. Sam rejs jest zachwycający – widok na Zadar z tej perspektywy jest wspaniały. Wyspa jest określana jako „przedmieście” i ogród Zadaru ze względu na bujną roślinność. Niektórzy nazywają ją wyspą oliwek. Na Ugljan znajdziemy niewielkie plaże, zatoczki i wioski rybackie. Idealne miejsce dla wszystkich uwielbiających spacery.

Naszą „mokrą” wyprawę po wyspach Pašman i Ugljan opisaliśmy we wpisie p.t. „Deszczowy rajd po wyspach Pašman i Ugljan”.

Dugi Otok

Położna na wyspie Dugi Otok plaża Sakarun oferuje wspaniałe połączenie białego piasku i krystalicznie czystej wody. Dzięki dużemu i płytkiemu kąpielisku, plaża jest idealnym miejscem dla rodzin z małymi dziećmi. Sakarun leży na otwartym morzu, ale jest chroniona przez długą zatokę, co sprawia, że temperatura wody jest zawsze przyjemna.

Odwiedzający mogą dostać się na wyspę Dugi Otok promem z Zadaru (podróż trwa około dwóch godzin). Możliwe są również wycieczki statkiem z przewodnikiem wzdłuż wybrzeża oraz wycieczki kajakowe.

Materiał prasowy Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej

REKLAMA

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA