Wings for Life World Run 2023 w Chorwacji

Już 7 maja, równocześnie w kilkudziesięciu lokalizacjach w Europie i na świecie, wystartuje jubileuszowa dziesiąta edycja Wings For Life World Run. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do połączenia pomocy innym ze sprawdzeniem swoich możliwości sportowych. A to wszystko w atmosferze dobrej zabawy z niesamowitymi widokami w tle. W Chorwacji bieg odbędzie się w dwóch formułach – z samochodem pościgowym w Zadarze oraz z aplikacją m.in. w Zagrzebiu oraz Prelogu.

Wings for Life World Run

Wings for Life World Run to wyjątkowe wydarzenie, nie tylko ze względu na swój charytatywny charakter, ale również sam format biegu. Biegacze na całym świecie startują jednocześnie, a meta jest ustalana przez samochody, które 30 minut po starcie wyjeżdżają w prawdziwy lub wirtualny pościg za uczestnikami. Wyniki nie są wyrażane w czasie, ale w dystansie, jaki uda się pokonać podczas biegu.

Wings for Life World Run w Chorwacji

Wings for Life World Run 2023 w Chorwacji

Wings for Life World Run 2023 w Chorwacji to okazja do przebiegnięcia jednej z malowniczych tras: wzdłuż chorwackiego wybrzeża w Zadarze, nad brzegiem Jeziora Dubrawskiego w miejscowości Prelog lub nad rzeką Sawą w czarującym Zagrzebiu. Uczestnicy biegu mogą więc cieszyć się wyjątkową atmosferą, muzyką i krajobrazami, a także poczuciem spełnienia, że ich wysiłek wspiera badania naukowe nad urazami rdzenia kręgowego i poszukiwanie metod ich leczenia. Udział w tym wydarzeniu warto wykorzystać także do poznania atrakcji zlokalizowanych w regionach, gdzie odbędzie się bieg.

Wings for Life World Run 2023 – Zadar

Liczący 3000 lat Zadar to urokliwe nadmorskie miasto, które przyciąga turystów z całego świata zarówno pięknymi plażami z krystalicznie czystą wodą, jak i licznymi zabytkami oraz bogatą kulturą. Znajdujące się tu Forum zostało ufundowane przez pierwszego cesarza rzymskiego, Oktawiana Augusta, o czym świadczą kamienne inskrypcje z III wieku. Jedną z wizytówek miasta jest kościół św. Donata, wybudowany w IX w. Jest to najsłynniejszy zabytek w Zadarze, któremu poświęcono liczne pieśni. Na uwagę zasługują również Morskie Organy – unikatowa instalacja przypominająca stopnie, kryjąca 35 piszczałek napędzanych jedynie siłą wiatru i morskich fal. Emitowane przez nie dźwięki tworzą niepowtarzalną i hipnotyzującą symfonię.

Wings for Life World Run 2023 – Zagrzeb

Zagrzeb, stolica Chorwacji, słynie ze swojej wyjątkowej atmosfery. Po odwiedzeniu najistotniejszych zabytków i atrakcji zlokalizowanych na terenie Górnego i Dolnego Miasta turyści mogą relaksować się w niezliczonych kawiarniach, znakomitych restauracjach i zadbanych terenach zielonych otaczających najpiękniejsze budynki w mieście. Miłośnicy sztuki powinni odwiedzić Muzeum Mimara, gdzie zobaczyć można płótna takich artystów, jak Rubens, van Dyck czy Velázquez.

Wings for Life World Run 2023 – Prelog

Prelog położony jest nad rzeką Drawą, w najbardziej wysuniętej na północ części Chorwacji. Znajduje się w regionie Međimurje, słynącym z uprawy winorośli. Miłośnicy spokoju mogą zatrzymać się w jednym z okolicznych gospodarstw agroturystycznych lub cieszyć się relaksującym otoczeniem podczas wypraw rowerowych.

REKLAMA

Z niecierpliwością czekamy na tegoroczny Wings for Life World Run i życzymy powodzenia wszystkim, którzy dołączą do tej wspaniałej inicjatywy!

Więcej informacji na temat Wings for Life World Run można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej: https://www.wingsforlifeworldrun.com/

Informacja prasowa CNTB

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA