Blace

Oddalone o 15 kilometrów od Ploče, znajdujące się przy ujściu rzeki Neretwy Blace jest niezwykle spokojnym miejscem. Blace liczy około 200 mieszkańców. Blace jest zazwyczaj kierunkiem obieranym przez turystów, którzy w Chorwacji już byli oraz chcą zmienić swoje miejsce pobytu, oczekujący spokoju, którego nie dostali by w innych. Oprócz turystów przyjeżdżają tu także obserwatorzy ptactwa wodnego.

W Blace i okolicy można uprawiać wiele sportów wodnych, takich jak na przykład nurkowanie, czy windsurfing i kitesurfing. Można tutaj nawet wypożyczyć skuter wodny. W ścisłym obszarze Blace nie ma wielu zabytków, ale to nie oznacza, że nie ma możliwości zwiedzenia ciekawych, historycznych miejsc. Można, bowiem wybrać się na wycieczkę do Dubrownika, czy na wyspę Mljet, która posiada bardzo okazały Park Narodowy.

Z Blace mamy już niedaleko do Vid, który kryje wiele starożytnych artefaktów.

 

Plaże w Blace

Większość plaż w Blace jest piaszczystymi lub żwirkowymi. Wszystko przez naniesiony przez rzekę Neretwę drobny materiał.

 

REKLAMA

Blace – apartamenty, noclegi

Głównym źródłem dochodu dla miejscowej ludności jest oczywiście turystyka. Znajdują się hotele, apartamenty, prywatne pensjonaty, a także pole namiotowe. Większość apartamentów w Blace i okolicy znajdziemy na stronie Bookingu.

 

Blace – restauracje, gastronomia

Blace, jak zresztą większość chorwackich miejscowości, słynie z kawiarni. Znajduje się tutaj kilka restauracji oraz barów i sklepów spożywczych.

 

Blace – pogoda

Dalmacja znana jest z pięknej pogody. Śródziemnomorski klimat powoduje, że lato jest tutaj suche i słoneczne, natomiast zimy łagodne i wilgotne. W lipcu, średnie miesięczne temperatury lipcu powietrza to ok 24,3, a morza 25,1 stopni Celsjusza. Przez ponad 40 dni w roku temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza, a tylko przez 7 dni spada poniżej 0. Blace ma w roku ok. 2700 słonecznych godzin.

REKLAMA

 

Blace na mapie

 

Tekst ten jest wstępnym opisem miejscowości, którą odwiedziliśmy, jednak nie zdążyliśmy jej jeszcze dokładnie opisać. Zawiera on najważniejsze podstawowe informacje. Jak tylko opiszemy to miejsce dokładniej, poinformujemy Cię o tym!

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA