Brist

Liczące około 400 mieszkańców Brist znajduje się w sąsiedztwie miejscowości Podaca i Gradac. Jednym z najważniejszych zabytków Brist jest bez wątpienia zbudowany w XV wieku kościół św. Margarity. W absydzie tego kościoła znajdują się płyty nagrobne słynnej, szlacheckiej rodziny Kačić. Uważa się, że w jednym z domów w Brist urodził się jeden z najwybitniejszych poetów Dalmacji- Andrija Kačić Miošić. Stworzył on słynne dzieło ,,Razgov ugodni naroda slovinskog”.
Oprócz owego pisarza w Brist urodził się także Mladen Veza, którego obrazy można podziwiać w klasztorze w okolicznym Zaostrogu.

 

Brist na mapie

 

Plaże w Brist

Wszystkie najciekawsze plaże w Brist (piaszczyste, żwirkowe i skaliste) znajdziecie na stronie Beach Rex.

 

REKLAMA

Brist – pogoda

Dalmacja znana jest z pięknej pogody. Śródziemnomorski klimat powoduje, że lato jest tutaj suche i słoneczne, natomiast zimy łagodne i wilgotne. W lipcu, średnie miesięczne temperatury lipcu powietrza to ok 24,3, a morza 25,1 stopni Celsjusza. Przez ponad 40 dni w roku temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza, a tylko przez 7 dni spada poniżej 0. Brist ma w roku ok. 2700 słonecznych godzin.

 

Brist – apartamenty, noclegi

Głównym źródłem dochodu dla miejscowej ludności jest oczywiście turystyka. Znajdują się hotele, apartamenty, prywatne pensjonaty, a także pola namiotowe. Większość apartamentów w Brist i okolicy znajdziemy na stronie Bookingu.

 

Brist – restauracje, gastronomia

Brist, jak zresztą większość chorwackich miejscowości, słynie z kawiarni. Znajduje się tutaj wiele restauracji, konob, pizzerii oraz barów i sklepów spożywczych.

REKLAMA

 

Brist – opinie, informacje praktyczne

Na miejscu znajdziemy przychodnię lekarską oraz kilka aptek. Można również skorzystać z rozmieszczonych po mieście bankomatów oraz oddziałów bankowych. Jak w każdej większej miejscowości turystycznej znajdziemy również na miejscu pocztę, agencje turystyczne, a także bankomaty.

 

Tekst ten jest wstępnym opisem miejscowości, którą odwiedziliśmy, jednak nie zdążyliśmy jej jeszcze dokładnie opisać. Zawiera on najważniejsze podstawowe informacje. Jak tylko opiszemy to miejsce dokładniej, poinformujemy Cię o tym!

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA