Dugi Rat

Dugi Rat znajduje się pomiędzy Podstraną, a  Omišem. Rozciąga się wzdłuż magistrali adriatyckiej u podnóża masywu Mosor. Obecnie Dugi Rat liczy około 7000 stałych mieszkańców. Co warto zobaczyć będąc w Dugim Racie? Gdzie warto się wybrać?

Jednym z najważniejszych zabytków, które bez wątpienia należy zobaczyć jest twierdza Starigrad, powstała na początku XV wieku w miejscu dawnej Twierdzy Onastina. Doskonałe umiejscowienie twierdzy pozwalało na obserwowanie kanału Braczkiego. Przez setki lat twierdza spełniała wiele różnorodnych funkcji i służyła różnym wojskom. Twierdza była wielokrotnie uszkadzana głównie przez burze i silny wiatr, przez co jej obecna forma znacznie różni się od tego jak wyglądała dawniej.

Jaskinia Vranjača jest miejscem często pomijanym przez turystów. Jaskinia jest własnością prywatną, zarządza nią jedna rodzina. Otwarta jest dla turystów, organizowane wycieczki z przewodnikiem.

Dugi Rat na mapie

Plaże w Dugi Rat

Wszystkie najciekawsze plaże w Dugi Rat (piaszczyste, żwirkowe i skaliste) znajdziecie na stronie Beach Rex.

Dugi Rat – apartamenty, noclegi

W mieście można znaleźć wiele małych pensjonatów, które znajdują się przeważnie w prywatnych domach i mieszkaniach. Znajdują się hotele, apartamenty, prywatne pensjonaty, a także pola namiotowe. Większość apartamentów w Dugi Rat i okolicy znajdziemy na stronie Bookingu.

REKLAMA

Dugi Rat – restauracje, gastronomia

Mimo to można tutaj bez problemu zrobić podstawowe zakupy spożywcze i zaspokoić potrzeby każdego człowieka. Wybierając się na większe zakupy trzeba wybrać się w trasę do większego sąsiedniego miasta, jak np. Split. Oprócz sklepów w mieście można spotkać także wiele restauracji, knajp, a nawet pocztę i bank.

Dugi Rat – pogoda

Dalmacja znana jest z pięknej pogody. Śródziemnomorski klimat powoduje, że lato jest tutaj suche i słoneczne, natomiast zimy łagodne i wilgotne. W lipcu, średnie miesięczne temperatury lipcu powietrza to ok 24,3, a morza 25,1 stopni Celsjusza. Przez ponad 40 dni w roku temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza, a tylko przez 7 dni spada poniżej 0. Dugi Rat ma w roku ok. 2700 słonecznych godzin.

Tekst ten jest wstępnym opisem miejscowości, którą odwiedziliśmy, jednak nie zdążyliśmy jej jeszcze dokładnie opisać. Zawiera on najważniejsze podstawowe informacje. Jak tylko opiszemy to miejsce dokładniej, poinformujemy Cię o tym!

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA