Wyspa Ćiovo

Wyspa Ćiovo to urokliwe miejsce położone na Adriatyku, w środkowej Dalmacji w Chorwacji, w pobliżu popularnego kurortu turystycznego – Trogiru. Ćiovo to wspaniałe miejsce dla miłośników słonecznych plaż, malowniczych krajobrazów, a także miłośników sportów wodnych.

Okrug Gornji na wyspie Ćiovo

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc na wyspie Ćiovo jest miasteczko Okrug Gornji. Położone na południowym wybrzeżu wyspy, jest to idealne miejsce na wakacje dla całych rodzin. Okrug Gornji słynie z pięknych, szerokich plaż oraz krystalicznie czystej wody Adriatyku, co sprawia, że jest to idealne miejsce dla osób, które pragną odpoczynku i relaksu. W okolicy znajdują się również liczne restauracje, bary oraz sklepy.

Slatine na wyspie Ćiovo

Warto również odwiedzić miejscowość Slatine, która znajduje się na północnym krańcu wyspy Ćiovo. Znajduje się tam malowniczy port rybacki, gdzie można skosztować świeżych owoców morza. Slatine to również idealne miejsce na wakacje dla osób lubiących aktywny wypoczynek, ponieważ jest tam wiele tras turystycznych dla pieszych czy rowerzystów.

Arbanija na wyspie Ćiovo

Innym ciekawym miejscem do odwiedzenia jest mała miejscowość Arbanija, która znajduje się w północno-wschodniej części wyspy. Jest to idealne miejsce dla osób szukających spokoju i ciszy. W Arbaniji znajduje się piękny, zabytkowy kościół św. Michała, który jest jednym z najstarszych kościołów w Dalmacji.

Trogir

Warto również odwiedzić miasto Trogir, które znajduje się na stałym lądzie, połączone z Ćiovo dwoma mostami – jednym starym, prowadzącym bezpośrednio do starego miasta, a drugim, oddalonym od starego miasta, w kierunku Splitu. Trogir to piękne, zabytkowe miasto, które ma ponad 2,5 tysiąca lat historii. Znajduje się tam wiele zabytków, takich jak zamek Kamerlengo, katedra św. Wawrzyńca czy pałac Cipiko, które przyciągają turystów z całego świata.

Tekst ten jest wstępnym opisem wyspy Ćiovo , którą odwiedziliśmy, jednak nie zdążyliśmy jej jeszcze dokładnie opisać. Zawiera on najważniejsze podstawowe informacje. Jak tylko opiszemy to miejsce dokładniej, poinformujemy Cię o tym!

REKLAMA

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA