Grebaštica

Grebaštica znajduje się pomiędzy dwiema dużymi miejscowościami Primoštenem, a Šibenikiem. Grebaštica jest zamieszkiwana od czasów rzymskich, co potwierdzają liczne wykopaliska. Pierwszą pisemną wzmiankę o tym Grebašticy datuje się na 1298 r.

Jednym z najważniejszych zabytków Grebašticy jest kościół świętego krzyża. Kościół został wybudowany w XV wieku, a dokładniej w 1402 roku. Cechuje go charakterystyczny, gotycki styl. Kościół ten słynny jest na cały świat za sprawą romańsko-gotyckiej kolumny, która jest jedyną tego typu w całej Dalmacji.

 

Plaże w Grebašticy

Wszystkie najciekawsze plaże w Grebašticy (piaszczyste, żwirkowe i skaliste) znajdziecie na stronie Beach Rex.

 

Grebaštica – apartamenty, noclegi

Głównym źródłem dochodu dla miejscowej ludności jest oczywiście turystyka. Znajdują się hotele, apartamenty, prywatne pensjonaty, a także pola namiotowe. Większość apartamentów w Grebašticy i okolicy znajdziemy na stronie Bookingu.

REKLAMA

 

Grebaštica – restauracje, gastronomia

Grebaštica, jak zresztą większość chorwackich miejscowości, słynie z kawiarni. Znajduje się tutaj wiele restauracji, konob, pizzerii oraz barów i sklepów spożywczych.

 

Grebaštica – pogoda

Dalmacja znana jest z pięknej pogody. Śródziemnomorski klimat powoduje, że lato jest tutaj suche i słoneczne, natomiast zimy łagodne i wilgotne. W lipcu, średnie miesięczne temperatury lipcu powietrza to ok 24,3, a morza 25,1 stopni Celsjusza. Przez ponad 40 dni w roku temperatura powietrza przekracza 30 stopni Celsjusza, a tylko przez 7 dni spada poniżej 0. Grebaštica ma w roku ok. 2700 słonecznych godzin.

 

REKLAMA

Grebaštica na mapie

 

Tekst ten jest wstępnym opisem miejscowości, którą odwiedziliśmy, jednak nie zdążyliśmy jej jeszcze dokładnie opisać. Zawiera on najważniejsze podstawowe informacje. Jak tylko opiszemy to miejsce dokładniej, poinformujemy Cię o tym!

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA