Zmarł Bojan Baketa

Dnia 14 listopada, w wieku 59 lat odszedł nasz Wielki Przyjaciel Bojan Baketa. Człowiek wielkiego serca, człowiek honoru – prawdziwy Chorwat! Przez 16 lat pełnił funkcję dyrektora Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Warszawie.

Bojan był niezwykłą osobą, nigdy nie odmawiał pomocy, dawał od siebie więcej niż oczekiwali tego inni. Przy tym wszystkim był skromną osobą, nigdy nie oczekiwał od nas publicznych podziękowań za okazaną pomoc. Zawsze uśmiechnięty i niezwykle pozytywnie nastawiony do życia!

Pierwszy raz z Bojanem spotkaliśmy się w 2014 roku. Od tamtej chwili widywaliśmy się co pewien czas, poprzez rozmowy telefoniczne byliśmy na bieżąco z naszymi sprawami, również tymi zdrowotnymi. Dzięki Bojanowi poznaliśmy wiele niezwykłych zakątków Chorwacji, od północy po południe. Zawdzięczamy mu o wiele więcej niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.

Bojanie – mieliśmy spotkać się w lipcu, wie wyszło, następnie we wrześniu – również nie wyszło. Chciałeś zobaczyć się z Kryśką… Nigdy sobie tego nie wybaczymy!

W wywiadzie dla WaszaTurystyka.pl, kończąc swoją 16-letnią przygodę z Chorwacką Wspólnotą Turystyczną, powiedział:
„Wracam do Chorwacji z wielkim smutkiem, bo opuszczam kraj, który pokochałem, trochę poznałem i darzę wielkim szacunkiem. Chwilowo opuszczam wielu przyjaciół, wiele bliskim mi osób, ale wiem, że serce swoje zostawiam to na zawsze, podobnie, jak zawarte tu przyjaźnie przetrwają na zawsze.”

Bojan Baketa
Bojan Baketa
Bojan Baketa

Bojan nie życzył sobie wielkiego pogrzebu, nie chciał by informować szersze grono o pogrzebie
Pochowany został w rodzinnym Osijeku
Spoczywaj w pokoju Przyjacielu!

REKLAMA

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA

Jeden komenrarz