Ranking Polskich Blogów Podróżniczych 2016

W Internecie znajduje się blisko tysiąc polskich blogów podróżniczych, aktywnych w 2016 roku. Tak duża ich liczba sprawia, że, w gąszczu blogów możemy przegapić bardzo wartościowe pamiętniki z podróży. Postanowiłem zebrać je w jednym miejscu, by niczego nie przegapić, a przy okazji podzielić się z Wami tą listą. Od 2010 roku pracuję w jednej z wiodących agencji marketingu internetowego w Polsce jako Specjalista SEO. Stąd właśnie pomysł na ranking oparty, nie na subiektywnej ocenie, a na sztywnych danych analitycznych.


Ranking Polskich Blogów Podróżniczych 2016 jest pierwszą edycją rankingu CroLove.pl, który będzie powstawał cyklicznie, jako podsumowanie mijającego roku w polskiej blogosferze podróżniczej.

Ranking składa się z dwóch części, które są dwoma oddzielnymi Rankingami:

 1. Zestawienie widoczności 58 polskich blogów podróżniczych na Portalach Społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Twitter, YouTube oraz Google+. Dane do tej części Rankingu pochodzą z Platformy NapoleonCat, dostarczającej szeroki zakres danych analitycznych z Social Media.
 2. Zestawienie widoczności 500 polskich blogów podróżniczych w wynikach naturalnych w wyszukiwarce Google. Dane do tej części Rankingu pochodzą z SEMSTORM, narzędzia wspierającego efektywny marketing w wyszukiwarkach.

Cele Rankingu:

 1. Wyłonienie najaktywniejszych polskich blogerów podróżniczych w Social Media (znajdujących się w bazie danych NapoleonCat).
 2. Wyłonienie polskich blogów podróżniczych, które, dzięki pracy swoich autorów, są najbardziej widoczne w wynikach wyszukiwania Google, a co za tym idzie, docierają do najszerszego grona Internautów (według danych SEMSTORM).

Ranking ten nie jest subiektywną oceną popularności blogerów i ich blogów! Zawiera wyłącznie dane liczbowe, dostarczone przez Partnerów Rankingu. Z tego powodu, w obu rankingach ująłem również swojego bloga, CroLove.pl. W innym przypadku zostałby on pominięty!

W Raporcie znajdziecie pełne zestawienie danych, blogów oraz metodologię jaką posłużyłem się tworząc oba Rankingi.

REKLAMA

Ranking dedykuję wszystkim polskim blogerom podróżniczym, którzy się w nim znaleźli. To Wy, często zarywając nocki opisujecie swoje podróże na blogach i w Social Media. Ranking ten, w jakiś sposób pokazuje, kto zarwał tych nocek najwięcej.

20 NAJLEPSZYCH POLSKICH BLOGÓW PODRÓŻNICZYCH W SOCIAL MEDIA

1. BUSEMPRZEZSWIAT.PL

Busem Przez Świat

2. CROLOVE.PL

CroLove

3. TASTEAWAY.PL

Tasteaway

4. KOLEMSIETOCZY.PL

Kołem Się Toczy

5. PODROZNICCY.COM

Podróżniccy

6. GDZIEWYJECHAC.PL

Wędrowne Motyle

7. LOSWIAHEROS.PL

LosWiaheros

8. PARAGONZPODROZY.PL

Paragon Z Podróży

9. PODROZEDZIEWCZYNYSPLUKANEJ.PL

Podróże Dziewczyny Spłukanej

10. BITEOFICELAND.COM

Bite Of Iceland

11. CROMANIA.PL

12. AUTOSTOPEM-PRZEZ-ZYCIE.PL

13. DUZE-PODROZE.PL

14. DUBAJLAND.BLOGSPOT.COM

15. ADAMANTWANDERER.COM

16. BUNKROWNIEMA.PL

17. ZNAJKRAJ.PL

18. ICESTORY.PL

19. THEFAMILYWITHOUTBORDERS.COM

20. PACZKIWPODROZY.PL

Poszczególne kanały Social Media (NapoleonCat za grudzień 2016)

Najpopularniesze blogi na Facebooku
Najpopularniesze blogi na Instagramie
Najpopularniesze blogi na Twitterze
Najpopularniesze blogi na YouTube
Najpopularniesze blogi na Google+

20 NAJLEPSZYCH POLSKICH BLOGÓW PODRÓŻNICZYCH W GOOGLE

1. GDZIEWYJECHAC.PL

Wędrowne Motyle

2. RUSZAJWDROGE.PL

Ruszaj w Drogę

3. TASTEAWAY.PL

Tasteaway

4. KOLEMSIETOCZY.PL

Kołem Się Toczy

5. CROLOVE.PL

CroLove

6. POZORNIE-ZALEZNA.BLOG.PL

Zależna w Podróży

7. BLOGGLOBTROTERA.PL

Blog Globtrotera

8. WSZEDOBYLSCY.COM

Wszędobylscy

9. LKEDZIERSKI.COM

Łukasz Kędzierski

10. TAMBYLCY.PL

TamBylscy

11. LOSWIAHEROS.PL

12. WIECZNATULACZKA.PL

13. ZLOTAPROPORCJA.PL

14. RODZYNKISULTANSKIE.BLOG.PL

15. DALEKONIEDALEKO.PL

16. PODROZEPOEUROPIE.PL

17. DUZE-PODROZE.PL

18. PODROZNICZO.PL

19. LAZUROWYPRZEWODNIK.PL

20. BUSEMPRZEZSWIAT.PL

POBIERZ PEŁNY RANKING POLSKICH BLOGÓW PODRÓŻNICZYCH 2016

Masz problem z pobraniem Rankingu. Skorzystaj z tego linku!

Twój Blog nie znalazł się w Rankingu? Zostaw link w komentarzu, a uwzględnię go w przyszłym roku

REKLAMA

157 komentarzy

  • Wojtek Tyluś
   -

   Tak jak zostało napisane w Metodologii – w Rankingu zostały ujęte wyłącznie profile, które znajdują się w bazie danych NapoleonCat do której można za darmo się dodać, a warto bo często te dane są wykorzystywane przy różnego rodzaju rankigach :)
   Musi ich tam nie być, skoro brak :)

 1. OneDayStop.com - Maciek
  -

  Fajnie :) Jest tu sporo mocnych pozycji. Ale na przestrzeni ostatnich lat raczej niewiele się zmienia w top 10. Co nie zmienia faktu, że też nieskromnie planujemy kiedyś znaleźć się na takim rankingu. Dobra robota i fajne zestawienie!

 2. Ania
  -

  Kawał dobrej roboty! Gratulacje dla wszystkich, którzy znaleźli się w zestawieniu! :) U nas co prawda w 2016 był wielki przestój w blogowaniu, ale w Social Media działamy przez cały czas. Wraz z początkiem roku reaktywowaliśmy bloga, więc mam nadzieję, że on również zostanie uwzględniony w kolejnym rankingu! ;) Pozdrawiam! :)

 3. Osmól
  -

  Ho hoooo jak blisko czoła udało mi się być :) 22 miejsce, to nie tak źle.
  Że tak powiem, jak na czas który mam na blogowanie, to efekty wręcz przeszły moje oczekiwania, zważywszy że koleżanki i koledzy blogerzy są znakomici i różnice są naprawdę niewielkie.
  Fajna robota! Szacunek i podziękowania, że Ci się chciało :)

  PS.
  Muszę Ci tej Chorwacji troszkę uszczknąć ;)

 4. Emil Truszkowski
  -

  Dobra robota z rankingiem. Miłe zaskoczenie, że ktoś w końcu uznał podróżowanie po Korei Północnej za blog podróżniczy ;) Możecie się spodziewać, że mój kanał na YT o Korei Północnej jeszcze bardziej urośnie w siłę.

  Pozdrawiam

 5. Kierunek Kuba i reszta swiata
  -

  I my tez sie nie zalaplismy… Moze w przyszlym roku sie uda, zapraszamy do nas :)
  http://kierunekkuba.blogspot.co.uk/
  P.S. Na jakiej podstawie wyselekcjonowales 500 blogow, ktore znalazly sie w rankingu?

 6. Magdalena Vagabonda
  -

  O Psia Kosteczka! Ja prowadziłam przez ponad rok blog podróżniczo-wolontariacki, bez tych wszystkich SEO kroków, bo nie wiedziałam, co to jest :D W tym czasie napisałam 85 postów, udało mi się pojawić dwa razy w radiostacji, a i statystki nie są takie blade. Działam, za kilka tygodni mam spotkanie z osobami, które chcą zgłębić temat taniego podróżowania, nie przez 2 tygodnie w roku, ale cały czas i przy okazji zrobić coś dobrego dla świata (pomagać, jako wolontariusz)! Dwa ostatnie posty są już jednak bardziej pod SEO, ponieważ zależy mi, aby blog dotarł do szerokiego grona czytelników. Zamierzam pojawić się w tym rankingu za rok :)

  https://www.facebook.com/MagdalenaVagabonda/
  Pozdrawiam

 7. Marcin Majdecki
  -

  Czołówka polskiej blogosfery podróżniczej jest dość ugruntowana, ale dzisiejsze narzędzia jak media społecznościowe, WP, edytory grafik i video dają tyle możliwości, że wszystko się może zmienić. Oprócz tego rośnie w Polsce liczba osób, które stać na podróże, a zatem czytelników blogów będzie przybywać :)

 8. Agnieszka
  -

  Od trzech lat regularnie prowadzę blog mojepodrozeliterackie.blogspot.com, ale zdaję sobie sprawę, że nie będzie on nigdy popularny. Podrozuję śladami pisarzy, a kogo to dziś obchodzi…

 9. Łuka
  -

  Przyznaję, że bardzo ciekawe zestawienie! Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem, że istnieją takie fajne narzędzia! :) mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie progres, czego też wszystkim życzę! ;)

 10. Ania | Petrykivka.pl
  -

  Ile nas tu piśmiennych podróżujących! :D Podrzucam siebie: http://petrykivka.pl/ i świeżo odpalaną sprawę z YT :) : https://www.youtube.com/channel/UCAmWghx_vQ-zHYsj_X7HRew Niech podróż nas pochłonie!

 11. Kasia
  -

  Hej! Z pewną nieśmiałością sprawdziłam czy jestem w tym zestawieniu… A tu niespodzianka – mocne 47 miejsce na 500 blogów! Dziękuje! Czyli warto zarywać nocki :) Pozdrawiam serdecznie!

 12. Ania Myszkowska
  -

  Nie spodziewałam się znaleźć się na tej liście z racji mocnego skupienia się na jednym kraju, a tu proszę… 42 miejsce! Być w Top 50 nie jest źle :)
  Ale nawet, gdyby mnie w nim nie było, to i tak czytałabym go z przyjemnością, to jedyne tak obiektywne podsumowanie blogerskiej działalności w sieci:)

 13. Łukasz
  -

  Serwus, uprzejmie poproszę aby moje wszystkie kanały czyli:
  www.fb.com/lotoholik
  www.instagram.com/lotoholik
  www.twitter.com/lotoholik
  Zostały opisane jako Lotoholik.pl
  (zwałaszcza instagram jest często opisywany błędnie…)
  Pozdrowienia z Borneo ;)

 14. Asia i Gaja
  -

  Kłania się Somos Dos – migawki z podróży Małej i Dużej (http://somosdos.fotowyprawy.com/)
  Zdaje się, ze gdzies wyzej w zeszlym roku też się kłaniałam, ale na wszelki wypadek pokłon powtarzam. I na priv tez piszę :)

 15. Łukasz | z Podróży PL
  -

  Hej,

  Koniec roku tuż tuż, więc i ja o sobie wspomnę :)
  Blog: www.zPodrozy.pl
  FB: https://www.facebook.com/zPodrozyPL/
  Instagram: https://www.instagram.com/_troosh/

  Zapraszam i pozdrawiam gorąco

 16. Iwona
  -

  Dziwne… jesteśmy w rankingu google, ale już na YouTube nas nie ma :( Mamy ponad 158 tys. wyświetleń i dokładnie 279 sub’ów. www.szerokadroga.pl / YT https://www.youtube.com/user/pablomanos81
  Pozdrawiam!

  • Wojtek Tyluś
   -

   Nie ma tutaj nic dziwnego Iwono,
   To są przecież dwa odrębne rankingi, w jednym dane (dla Google) pobierane są z Senuto, a w drugim (dla Social Media) pobierane są z NapoleonCat’a
   Wszystko zostało napisane co i jak, jeśli Cię nie ma to znaczy, że musisz się zwrócić do NapoleonCat’a, o czym również informowałem
   Pozdrawiam

   • Iwona
    -

    Kurczę, nie chcę być niemiła, bo widzę, że włożono w to dużo pracy… Ale moim zdaniem tytuł tego rankingu powinien znacznie wskazywać, że nie są brane wszystkie strony/profile, tylko te, które gdzieś kiedyś wpisały się na jakąś „magiczną listę”. To dość krzywdzące podejście. Lista z YT i Instagrama bardzo uboga – sama bez żadnego szukania potrafię wymienić kilka profili, które mogłyby zająć wysokie miejsca, bo mają o wiele więcej sub’ów czy followersów niż te tam wypisane. Dlatego dla mnie ten ranking nie jest miarodajny. Pamiętaj, że mało kto czyta jaka była metoda badań, raczej każdy patrzy na miejsca.

    • Wojtek Tyluś
     -

     Cześć,
     Sprawa była już poruszana kilkukrotnie, masz rację, że nie jest to pełna i w pełni miarodajna lista – oczywiście mówimy o rankingu Social Media, nie Google.
     To nie do końca tak jest z tym, że ktoś się musiał sam wpisać – NapoleonCat również sam wyłapuje profile, a to czy ktoś się tam znalazł czy też nie to już nie moja broszka, o czym napisałem, jak ktoś stworzy narzędzie, które wyłapuje wszystko bez wyjątków, na pewno wybiorę takie narzędzie, jak narazie jednak nikt czegoś takiego nie stworzył
     A to czy ktoś nie czyta ze zrozumieniem tego co jest wyraźnie napisane to wybacz ale to nie mój problem, a tych, dla których uważne czytanie stanowi przeszkodę
     Pozdrawiam

  • Wojtek Tyluś
   -

   Dla bezpieczeństwa warto zapoznać się z informacjami, gdzie należy wrzucić kanały społecznościowe, żeby kolejny rok nie być pominiętym ;)
   Wszystko jest napisane, nic nie ukrywamy, zapraszam do lektury Olu.

 17. Mateusz
  -

  Hmmm dziwne, że nie widziałem wcześniej tego zestawienia z 2016 roku mimo, że się na nim znaleźliśmy z żoną :P i to tylko o 208 miejsc za bratem i bratową :P z Motyli czy jak im tam leci, jakiś tak mało popularny :P Nie pamiętam też żebym dodawał się do NapoleonCat chociaż kiedyś z innej okazji korzystałem – czary :) Ciekawy więc jestem 2017 roku :)

 18. Agnieszka
  -

  Hej super zestawienie :) Jak coś też się zgłaszamy: www.wolnymkrokiem.pl
  Nie znaleźliśmy się w rankingu z G a mamy tam około 849 obserwujących –> https://plus.google.com/u/0/ AgnieszkaIlnicka

  • Wojtek Tyluś
   -

   Cześć, już byliście w tamtym roku więc i w tym nie będziecie.
   Co do G to przecież napisane jest, że jak się chce być w rankingu to trzeba się samemu dodać do NapoleonCat’a :) Czytamy, czytamy :)

  • Wojtek Tyluś
   -

   Cześć,
   Przykro mi, za późno się zgłosiliście, mam już prawie wszystkie potrzebne dane do rankingu, za rok na pewno już znajdziecie się w rankingu.
   P.S.
   Był cały rok na dodanie bloga ;)
   Pozdrawiam