Kajaki w Dubrowniku, czyli zwiedzanie z poziomu morza

Zwiedzanie Dubrownika i wyspy Lokrum z poziomu Adriatyku? Czemu nie! Spacerując murami miejskimi, widząc grupy w kajakach, postanowiliśmy, że również musimy spróbować. Spróbowaliśmy w ubiegłym roku, było warto! Widok murów starego miasta z tej perspektywy jest nieziemski. Ponadto, dzięki tak aktywnie spędzonym kilku godzinom na wodzie udało się spalić kilka kalorii oraz złapać kolejny poziom opalenizny. Sama trasa nie jest wymagająca, z pewnością każdy da sobie radę.


Baza kajaków znajduje się w niewielkiej zatoczce pomiędzy starym miastem a fortem Lovrijenac. Zapisy odbywają się właśnie tam lub przy przystanku dla autokarów, przy bramie Pile. Osoby oferujące wycieczki kajakami na pewno nie pozwolą Wam przejść bez zapoznania się z ich ofertą. Firm oferujących kajaki jest kilka.

Jeśli szukacie przewodnika po Dubrowniku i okolicy, nasza przyjaciółka Paulina – licencjonowany przewodnik po Dubrowniku jest niezastąpiona!

Ponieważ wszyscy oferują mniej więcej to samo, polecamy sugerować się wyłącznie ceną, która albo jest u wszystkich taka sama albo różni się nieznacznie. Może się okazać, że wolne terminy będą dopiero na następny dzień, zwłaszcza wtedy kiedy jesteśmy większą grupą.

Kajaki w Dubrowniku

Informacje praktyczne


– Cała trasa liczy ok. 7km. Czas jej przepłynięcia to ok 3h. Należy jednak doliczyć ok. pół godziny na wcześniejsze zjawienie się na miejscu i pół godziny na przebranie się po wycieczce.
– Wszystkie firmy dysponują kajakami dwuosobowymi. Niektóre firmy posiadają również kajaki wykonane z przeźroczystego tworzywa. My skorzystaliśmy z usług firmy X – Adventure Sea Kayaking Dubrovnik, ich strona WWW: kayak-dubrovnik.com
– Minimalny wiek dziecka to 4 lata.
– Cena (2017r.): 230Kn/osoba
– W cenę wliczone jest również 0,5L wody oraz kanapka (z wędliną lub serem do wyboru)

UWAGA: Koniecznie zabierzcie ze sobą nakrycie głowy. Ponadto, nie zaszkodzi mieć większa butelkę wody. Warto również wziąć obuwie do wody, okulary przeciwsłoneczne, okrycie ciała lub duży filtr do opalania oraz wodoodporny aparat. Przyda się również worek wodoszczelny na sprzęt!

REKLAMA

Opis wycieczki kajakami


Pierwszy postój odbywa się mniej więcej w połowie trasy pomiędzy startem a wyspą Lokrum. W tym miejscu przewodnik udzielił informacji m.in. o florze i faunie pod nami. Opowiedział również legendę związaną z Lokrum, którą poznaliście już czytając wpis na blogu pt. „Lokrum – przeklęta wyspa miłości”.

Kolejny postój odbywa się już w grocie na Lokrum, gdzie, w cieniu można chwilę odpocząć od lejącego się z nieba żaru. Grota robi imponujące wrażenie!

Opływając Lokrum, w połowie drogi pomiędzy wyspą a lądem odbywa się trzeci postój.

Czwarty przystanek ma miejsce w Cave Beach, plaży ukrytej w wielkiej grocie. Tam spędza się najwięcej czasu, który można wykorzystać np. na kąpiel lub skoki ze skarpy. Tutaj też płynący z nami opiekun wręcza każdemu uczestnikowi kanapkę. Gdyby ktoś z Was chciał dotrzeć do plaży z lądu, znajduje się ona mniej więcej w połowie drogi między starym miastem a plażą Sveti Jakov.

Z Cave Beach udajemy się do bazy, już bez postoju, płynąc przy samym starym mieście. Podczas płynięcia przewodnik opowiada ciekawe informacje z historii Dubrownika.

REKLAMA

Podczas wycieczki zabraliśmy ze sobą wyłącznie GoPro. Gdybyśmy wtedy przewidzieli jak piękne może być wybrzeże Dubrownika i Lokrum, zabralibyśmy z domu nasz worek wodoszczelny do którego spakowalibyśmy lustrzankę. Zdjęcia z GoPro nie oddają całego piękna tamtego miejsca.

Kajaki w Dubrowniku
Widok z kajaka na stare miasto w Dubrowniku
Widok z kajaka na stare miasto w Dubrowniku
Pierwszy postój - widok na stare miasto
Pierwszy postój – widok na stare miasto
Kajaki w Dubrowniku
Drugi postój - grota na wyspie Lokrum
Drugi postój – grota na wyspie Lokrum
Drugi postój - grota na wyspie Lokrum
Drugi postój – grota na wyspie Lokrum
Kajaki w Dubrowniku
Kajaki w Dubrowniku
Czwarty postój - Cave Beach
Czwarty postój – Cave Beach
Czwarty postój - Cave Beach
Czwarty postój – Cave Beach
Czwarty postój - Cave Beach
Czwarty postój – Cave Beach
Kajaki w Dubrowniku
Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA

12 komentarzy

  1. Cyprian
    -

    Dziś byliśmy z World of Kayaks(budka najbliżej brzegu). Niestety opiekun nie mówił praktycznie nic, szkoda, bo historia wyspy ciekawa i poznałem ja dopiero na tej stronie. Firmy którą tu opisujecie nie widziałem na nabrzeżu

  2. Leszek
    -

    Płynęliśmy z firmą ,,Word of kayaks,, najbliższa brzegu (sprzedawczyni oferty to jedyna dziewczyna MARA tel.+385 989944650 ) Tak jak napisaliście wszyscy oferują to samo czyli warto popytać o cenę . Jako jedyni dali normalną zniżkę na dwójkę dzieci w wieku 10 i 13 lat – 2 x 230 kn x 50% = 230 kn + rodzice 2 x 230kn = 460kn , wyszło RAZEM = 690kn . Pozostali dawali 10% od całej 4 osobowej rodziny . 230 kn x 4 = 920kn -10% = 828 kn. Czyli 138 kn mamy na inne przyjemności . Argumentem koronnym jest, że na murach dzieci mają zniżkę 75% (zamiast 200kn mają 50kn)