Do Dubrownika z dziećmi

My jeszcze nie mamy dzieciaków, dlatego też poniższy tekst kierujemy do tych, którzy wybierają się do Chorwacji ze swoimi pociechami. Jeśli decydujemy się na wczasy w Dubrowniku z dziećmi, warto wybrać odpowiednie zakwaterowanie. Dubrownik oferuje wysokiej jakości hotele i kwatery prywatne o różnorodnych zakresach cenowych. W zależności od naszego budżetu, w cenie kilkuset kun dziennie można zatrzymać się w jednym z prywatnych apartamentów lub w hotelu 3-gwiazdkowym. Ponadto hotele często oferują specjalne zniżki dla dzieci.

Przepiękne okolice Dubrownika

Godnym polecenia jest nocleg w okolicy Uvala Lapad i Babin Kuk. Można tam znaleźć ciekawe kwatery, dzięki którym spędzimy tanie wczasy w Dubrowniku. Spacery po zatoce Lapad to sposób na wypoczynek zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Możemy zamówić w jednej z wielu kafejek kawę, zjeść lody, naleśniki czy pizze, a dzieci mogą skorzystać z wielu przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji.Promenada Króla Zvonimira w Zatoce Uvala Lapad jest miejscem zamkniętym dla zmotoryzowanych. Nadmorska ścieżka spacerowa łączy go z terenami zielonymi Babin Kuk. Jest to idealne miejsce do gry w piłkę, jazdę na rowerze, tenis stołowy czy minigolf na świeżym powietrzu.

Babin Kuk znajduje się w odległości krótkiego spaceru od plaży Copacabana, po przeciwnej stronie półwyspu. W centrum miasta dużą atrakcją dla dzieci będzie wycieczka do Aquarium, Muzeum Przyrodniczego i spacer po murach miasta.

Uwaga – wybierając się na spacer po murach starego miasta wybierzmy godziny poranne bądź wieczorne, tak by upał nie dokuczył szczególnie naszym pociechom. Nie wolno zapomnieć o gigantycznym żółwiu morskim w odrestaurowanym Akwarium w Dobrowniku. Akwarium znajduje się na terenie Fortu św Jana (Sv. Ivan), w pobliżu starego portu Miasta.

Akwarium w Dubrowniku

Wyspa Lokrum


Dziesięciominutowa przejażdżka łodzią ze starego portu na pobliską wyspę Lokrum, to kolejny niezbędny punkt pobytu w Dubrowniku. Na wyspie warto spędzić cały dzień na kąpielach w słonym jeziorku Mrtvo more (Martwe Morze), spacerach po gajach oliwnych, a także w ogrodzie botanicznym, gdzie można spotkać pawie i egzotyczne rośliny.

REKLAMA

Wyspa Lokrum

Dolina Medena i Jaskinia Durovic


Ciekawym miejscem na wycieczkę z najmłodszymi może być także Dolina Medena na wzgórzu Bosanka, położonym powyżej Dubrownika. Dzieci mogą tutaj pojeździć na kucykach czy spotkać zwierzęta domowe. Jeśli zdecydujemy się na dłuższy pobyt, warto wybrać się do Konavli, by pojeździć konno. Interesująca jest również Jaskinia Durovic położona poniżej pasa startowego na lotnisku w Dubrowniku. Jeśli więc ktoś planuje podróżowanie do Dubrownika samolotem, jaskinię najlepiej zostawić sobie na dzień powrotu, jeżeli oczywiście będzie na to czas.

Piaszczyste i kamieniste plaże


Większość turystów z Polski na wakacje w Chorwacji wybiera się w okresie od połowy czerwca do końca sierpnia, zatem wszystkie powyżej opisane atrakcje można „zaliczyć” po dniu spędzonym na plaży. Plaże Dubrownika oferują kąpiel w czystym i bezpiecznym morzu. Oprócz hotelowych plaży dostępne są piaszczyste plaże na Wyspach Elafickich i w Slano, a także kamieniste plaże w Brsecine i Srebreno. Morze i słońce to niezaprzeczalnie największa atrakcja dla najmłodszych, do tego dochodzi nurkowanie, skoki do morza, spływy kajakowe i przejażdżki rowerami wodnymi, które sprawią, że wakacje w Dubrowniku będą naprawdę niezwykłe.

REKLAMA

4 komentarze