Plaże w Chorwacji

Podstawowym sposobem wypoczywania w Chorwacji jest oczywiście plażowanie. Wzdłuż Jadranki, ciągnącej się niemal na całej długości wybrzeża znajdują się piękne plaże. Można wśród nich wyróżnić dwa rodzaje plaż – miejskie i dzikie. Plaże miejskie z wyznaczonymi miejscami do kąpieli wraz z licznymi atrakcjami dla plażowiczów.

Znajdziemy na nich namioty z możliwością skorzystania z relaksującego masażu, liczne restauracje proponujące nadmorskie przysmaki i napoje z palemką, a dla amatorów niezapomnianych wrażeń miejscowi polecają szaleństwa na skuterach wodnych oraz loty spadochronowe za motorówką.

Możemy skorzystać również z możliwości gry w piłkę wodną, która to jest bardzo popularna wśród Chorwatów. Przy tej okazji chciałabym wspomnieć, że warto zwracać uwagę czy dana plaża posiada błękitną flagę. Błękitna flaga jest potwierdzeniem, że dana miejscowość bierze udział w europejskim programie ochrony środowiska.

Zobacz piaszczyste plaże w Chorwacji

ZOBACZ PIASZCZYSTE PLAŻE

Plaże w Chorwacji

REKLAMA

Plaża w Omiš
Plaża w Omiš
Plaża w Omiš
Plaża w Omiš
Plaża w Omiš
Plaża w Omiš

Tym, którzy nie lubią tłoku, a preferują ciszę i odrobinę samotności polecamy cudowne, niewielkie „dzikie” plaże zlokalizowane w zacisznych zatokach. Jadąc wzdłuż wybrzeża niemal w każdym miejscu można się zatrzymać i zejść do morza.

Piękne kamieniste plaże z lazurową wodą zachęcają do zatrzymania się i spędzenia popołudnia w bajkowej scenerii wsłuchując się w szum wody. Myślę, że każdy znajdzie tam swój zakątek.

Plaża w Ruskamen
Plaża w Ruskamen
Plaża w Ruskamen
Plaża w Ruskamen

Woda – bardziej słona i dużo cieplejsza niż ta znana nam z nad Bałtyku. O jej przejrzystości nawet nie wspomnę. Wysoka temperatura powietrza sprawia, że temperatura wody nie jest tak odczuwalna. Ciekawostką jest to, że bardzo rzadko pojawiają się fale, za to występują pływy.

Należy również wiedzieć, że chorwackie plaże są kamieniste, żwirowe lub w postaci półek skalnych albo wybetonowanych miejsc do plażowania.

Plaża Zlatni Rat w Bol na wyspie Brač
Plaża Zlatni Rat w Bol na wyspie Brač
Plaża Zlatni Rat w Bol na wyspie Brač
Plaża Zlatni Rat w Bol na wyspie Brač
Plaża Zlatni Rat w Bol na wyspie Brač
Plaża Zlatni Rat w Bol na wyspie Brač

Z doświadczenia wiem, że nie da się spędzić całego dnia na plaży, chyba że jesteście bardzo zdeterminowani do złapania czekoladowej karnacji. Temperatura i wysoko ustawione słońce jest dość męczące. I gwarantuje, że na drugi dzień na pewno nie będziecie mieli ochoty na plażowanie, a wasza skóra będzie czerwona i piekąca.

REKLAMA

Polecam zabranie podstawowego sprzętu do nurkowania. Niemal w każdym miejscu możemy podziwiać piękno podwodnego świata – ryby, kraby, raki, piękne muszelki i przeróżne porosty.

Plaża w Makarskiej
Plaża w Makarskiej
Plaża w Makarskiej
Plaża w Makarskiej

 

Plaża w Mlini (10km za Dubrovnikiem)
Plaża w Mlini (10km za Dubrovnikiem)

Co zabrać na plażę w Chorwacji?

– Buty ochronne – w wodzie trzeba uważać na jeżowce, przyjemniej też spaceruje się po kamienistej plaży
– Maska i rurka do nurkowania oraz płetwy – przydają się do podziwiania podmorskiego świata jak i do wyławiania pięknych muszelek
– Mata plażowa- chroni przed kamieniami
– Kapelusz – obowiązkowo! Wysoko ustawione słońce przez większą część dnia potrafi dokuczyć
– Okulary przeciwsłoneczne
– Krem do opalania – filtr minimum 20, chociaż na początku lepszy będzie 30 a nawet 50, przyzwyczajajmy skórę powoli do tak intensywnego wystawiania na promienie słoneczne.
– Aparat do zdjęć podwodnych – pomoże uwiecznić piękno morskiego świata. Nie jest to drogi sprzęt, można go nabyć już od 300zł.

Jeżeli o czymś zapomniałam proszę o komentarz poniżej.

Podoba Ci się CroLove? Doceń naszą pracę stawiając nam kawę. Serdecznie dziękujemy!
Postaw kawę CroLove na buycoffee.to
Udostępnij dalej!
Udostępnij

REKLAMA

7 komentarzy

 1. Miles
  -

  Chorwackie plaże to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych takich obiektów na całym świecie. Widać na zdjęciach, że niezależnie od wyboru można być pewnym wspaniałej, czystej wody. Pozostaje więc wybranie właściwego dla nas podłoża plaży.

 2. Arleta | ZAMIESZKALI
  -

  Mnie zawsze fascynują te plaże, te dalej,,,, gdzie ludzi brak, dzikie. Masz świetne zdjęcia pokazujące lazurowe wybrzeże, zatrzymanie czasu, relaks i porozrzucane domki w oddali. Mieszkając tam, jesteś w stanie zwiedzić wszystkie takie plaże :)
  Ja jak mieszkałam na Teneryfie przez pół roku, to miałam hopla na punkcie zwiedzania tych szczególnie dzikich plaż. Tam czarne plaże są a piaskiem wulkanicznym.
  Która według Ciebie plaża w chorwacji wygrywa z całą resztą?